Polecane posty

Pawel29    76

No niestety ale wujek Edek z tego Grajewskiego folwarku chyba nie za bardzo chętny żeby iść na rękę dla chłopów w takich sprawach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
Paweł oficjalnie to 5lat od walnego czerwcowego jeśli do listopada poprzedniego roku nastąpi przekazanie,jak u mnie było z końcem grudnia przekazane to teoretycznie mieli 6,5roku....także szybko się się spodziewaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

U mnie przekazane było w połowie listopada a za grudzień była pierwsza faktura na mnie. I przy pierwszej wypłacie ładnie zakosili na udziały, plus 2 koła bezzwrotnego wpisowego heh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
tu akurat zakosili każdemu ale obawiam się że takiej wypłaty jak za grudzień to my długo nie zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

No właśnie i w dłuższej perspektywie to i nad MGR trzeba naprawdę mocno się zastanowić jeżeli ktoś planuje naprawdę ostro pójść po bandzie z wydatkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
po nocy przychodzi dzień a po burzy tęcza....nie wiemy jak będzie w dłuższej perspektywie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

Pawel ja już dwa razy z startu na mgr zrezygnowałem z powodów finansowych i teraz wiem, że jestem głupi bo dałbym radę to udźwignąć. Z mlekiem ciągle jest huśtawka trzeba uwzględniać wszystko, ale trzeci raz się nie wycofam 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Pedro2 ja też będę próbował w poprzednim naborze nie miałem na siebie gosp. i za bardzo nie miałem wyboru punktowanych maszyn do prod. zwierzęcej bo posiadałem tylko trochę ziemi i zabrakło mi pkt. do "zielonej" teraz z maszyn punktowanych wychodzi mi prawie 2,2 pkt plus te dodatki za asf i młodego ale nie jestem pewien czy w podlaskim to wystarczy i zrezygnowałem z maszyn na rzecz budowy obory w obszarze b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311

To dużo, u mnie 1,8pkt za ochronę tyle ze ciągnik tez we wniosku 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

8 godzin temu, -Sebastian- napisał:

Szczekociny -10gr za styczeń

 

8 godzin temu, Piteriiv napisał:

 osm włoszczowa - 13gr, a osm myszkow - 15gr ciekaw jestem ile jeszcze spadnie

czyli po ile wychodzi

 

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Nie mam ceny jeszcze tylko sms - 10 a zmieni mi się jeszcze próg to ciężko powiedzieć ale nie będzie tragedii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Sm Chorzele

Bialko 3.2

Tluszcz 3.9

Ilość ponad 10 tysiecy

Cena 1.39 zl/l brutto oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376

OSM Końskie tł- 4,0 białko- 3,0 ilosc- 5600 cena 1,19 za styczen,porownujac cene za grudzien -16 groszy a od lutego kolejna obnizka 1 grosz na 1 jednostce tłuszczu czyli srednio 4 grosze na litrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Jak jest zle to proponuję się przebranżowić na świnki - nie trzeba doić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Osm Sierpc podobno obniżka 0,10-0,12 gr przy nastepnym odbiorze mleka ma być info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Rozumiem ze ci co sie najbardziej denerwuja to najwiecej maja do stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

 

najwiecej cena spadnie w mleczarniach nastawionych na ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj