News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paulina1985    284

Ja bym z tym nie nie robiła, zaszyjesz i za tydzień bedziesz rozwalał? przeciez rownie dobrze moze za tydzien urodzić, żeby zaraz po porodzie i odejsciu łozyska szyc znowu???  chyba,ze jak cielak nie bedzie pchał to wypychanie się cofnie na jakiś czas.

ChiquitaB    139

Co poradzicie na taka rane? Miala zanokcice - wyleczylem, nad racica dalej opochniete i poszedl drugi antybiotyk to po kilku dniach pojawil sie babel z ropa nad racica i sie teraz goi wiec to chyba przyczyna byla ze noga byla dalej opochnieta przez co krowa na niej dobrze nie stoi i w miedzyczasie obrypala sobie tak noge do miesa, zrobil sie strup ale przez to ze na tej stronie lezy przy stawaniu go zerwala. Psikam jodyna, na to gaza moczona w rywanolu i owijam szmata zeby nie zerwala, ale przez to sie nie chce rana zasuszac. Co polecacie? Dostaje raz dziennie ceftiocyl jeszcze na ta noge

20200215_163319.jpg

Paulina1985    284
Napisano (edytowany)

Musi dostawać oprocz antybiotyku cos przeciwzapalnego. 

Na ranę antybiotyk w proszku, albo jodoform (też proszek). Ewentualnie piochtanina mocno wysusza albo taki spray Protego (puder w sprayu). 

Opatrunek tylko na kilka godzin, bo to musi schnąć, a jeśli się na tym ciagle kładzie to pozostaje zmieniać ten opatrunek 2razy dziennie i robic tak zeby sucho miała. Jak na wyleczoną zanokcicę nie wygląda dobrze. Szpara już na 100% wygojona?

Edytowano przez Paulina1985
cos mnie się spitoliło

Wiadomość z agroFakt.pl

Paulina1985    284

albo mąką ziemniaczaną ;) tylko to jest rana krwista, żywe mieso, a nie odparzenie. skóry, szkoda żeby pod skorupą z proszku albo mąki zrobiła się masakra. No ale...próbować zawsze można.

ChiquitaB    139

Szpara wygojona w 100% , taka ciemniejsza plamka nad racica to byl ropien dosyc duzy. Pewnie z pol szklanki ropy az taki dolek czuć. To 2 dni temu wyszlo i mam nadzieje ze od tego ta opuchlizna jest jeszcze. Ma sucho i grubo slomy daje.

moge podac glikol krowie ktora za tydzien rodzi? poprzednia laktacje miala ketoze toz po ocieleniu. teraz widze slabszy apetyt i robi " bobki" dostaje tmr (sianokiszonka, kuku i wyslodki) i siano na noc

RusiL    18

wręcz wskazane przez te "bobki"

robert1226    158
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

albo mąką ziemniaczaną ;) tylko to jest rana krwista, żywe mieso, a nie odparzenie. skóry, szkoda żeby pod skorupą z proszku albo mąki zrobiła się masakra. No ale...próbować zawsze można.

A próbowałaś kiedyś takie coś to stary sprawdzony sposób. 

Dwaplusjeden    12
ThePerkins napisał:

Szybkie zmiany stanu zdrowotnego, w moim przypadku, rano je , wieczorem i rano nie i potem wieczorem znowu je, skoki gorączki itp. Język potoczny ( ja np nie używam słowa bydłuje , co robi większość ). Co dom to obyczaj :) 

Paulina1985 napisał:

A może po prostu "ma ruję" ? 🤣

A u mnie się "latuje"😅

• Like 1

Paulina1985    284

@robert1226 jasne, sama makę ziemniaczaną używałamna sobie, najlepsza na odparzenia 😁 ale nigdy nie używałam na "żywe mięso". Już chyba szybciej dałabym Alantan 🤔 no nie ważne 😁  U nas kiedyś jalowka miala obrzydliwą ranę do mięsa z widoczną kością. Miala opatrunki z jodoformu i bylam zaskoczona jak pięknie się to zagoiło.

robert1226    158
Napisano (edytowany)

Ale nie pisałem nic o mące, mówię o proszku do pieczenia na rany jest super.

Edytowano przez robert1226

chuck00    78
13 godzin temu, Dwaplusjeden napisał:

A u mnie się "latuje"😅

U nas "wodzi"😂

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

lusjan    24

U nas się biegają... Właśnie wyciągnąłem martwe bliźniaki, a dzień tak ładnie się zaczynał 😔

• Sad 1

lusjan    24

Na 19 termin, otwarła szyjkę, ale to tyle z jej strony. Jedyny pozytywny aspekt jest taki, że rzuciła się na paszę jak szalona, a od dwóch dni dzwoniło jej w dole głodowym. 

kr9292    536

U mnie druga pierwiastka  w tym tygodniu z zamartym płodem w środku, masakra.

przezuwaczka    310
26 minut temu, Paulina1985 napisał:

@przezuwaczka a coś nabroiłaś??? 🤔

Nie ja😝 Piję do gościa wytłuczonego za kwiaty w Walentynki. Tak na serio, to mąż przysłał mi taką fotkę😂

12 minut temu, kr9292 napisał:

BVD?

radekz200    1099

A ja wczoraj wieczorem ledwo wyszarpalem cielaka z jałówki już myślałem ze nie wyjdzie 😛

Paulina1985    284
21 minut temu, kr9292 napisał:

nie podejrzewasz nic ??

przezuwaczka    310
Napisano (edytowany)

Za zestaw badań płodu metodą pcr płaciłam 700-800 zł w tamtym roku. Na szczęście nic zakażnego nie wyszło i dowiedziałam się, że warto szczepić. Przyczyną było grzybicze zapalenie łożyska.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/zakazne-czynniki-poronien,54760.html

Edytowano przez przezuwaczka

damianzetor9540    1965
41 minut temu, kr9292 napisał:

Przeganiana przed porodem czy stała w tym samym miejscu ciągle?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj