News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Zawisza    238
Napisano (edytowany)

W tv zapowiadają kolejne susze, nawet susze pięćdziesięciolecia także i ja nie wiem czy nie bede musiał uciekać z jałówkami bo do maja dobije do 50 sztuk samej młodzieży a to już żarcia trzeba fest. Z resztą nie trzeba patrzeć tv, wystarczy spojrzeć za okno, wody mało i raczej nie naleci.

Edytowano przez Zawisza

damianzetor9540    2015

Ja tam gospodarując przy terenach kopalni odkrywkowej już się zaprawiłem w boju 😂 Nigdy nie liczyłem na wody gruntowe, a tylko na te które spadną z nieba. A deszczy to raczej nikt nie przewidzi, tv szczególnie. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

radekz200    1167
12 minut temu, Zawisza napisał:

W tv zapowiadają kolejne susze, nawet susze pięćdziesięciolecia także i ja nie wiem czy nie bede musiał uciekać z jałówkami bo do maja dobije do 50 sztuk samej młodzieży a to już żarcia trzeba fest. Z resztą nie trzeba patrzeć tv, wystarczy spojrzeć za okno, wody mało i raczej nie naleci.

Przyjeżdżać? 😛

Zawisza    238
Przed chwilą, radekz200 napisał:

Przyjeżdżać? 😛

No pewnie, na ten moment to bym jakąś jałówke, ew krowe na wycieleniu sprzedał ;) Chyba że interesują jałówki z wycieleniem MAJowym, a kto wie może i jakąś małą cielice bym opacholił, ale jeszcze czekam na 3 porody z 4, jeden byczek już jest zobaczymy co bd dalej :d

przezuwaczka    359
Napisano (edytowany)
53 minuty temu, Zawisza napisał:

tv zapowiadają kolejne susze

Oby się sprawdziły jak te o zimie stulecia. Nawet koty uwierzyły i się upasły😂

Módlmy się wszyscy o takie chmury zwiastujące burzę i deszcz 😂😂😂

Screenshot_2020-02-14-13-16-36.png

Edytowano przez przezuwaczka
  • Haha 1

marcinffff    195

takie dziewuchy to legenda :/

oo ile fajnych propozycji jałówek 👍

Dwaplusjeden    12

Posiadam u siebie krzyżówki HOxSM RWxSM , Chciałbym popróbować coś z jeszcze innymi krzyżówkami by wyszło coś dobrego na mleko. I tutaj pytanie do was co byście polecali jeszcze?

Gość   
Gość

@radekz200 nie skuszę się na to twoją krówke bo już dzisiaj kupione 4 sztuki. Średnia z obory prawie 11 000 kryte sexem po 7000.

Adrian_K_90    783
7 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

Posiadam u siebie krzyżówki HOxSM RWxSM , Chciałbym popróbować coś z jeszcze innymi krzyżówkami by wyszło coś dobrego na mleko. I tutaj pytanie do was co byście polecali jeszcze?

Spróbuj jeszcze z MO. Uważa, że do mleka są lepsze od SM.

• Like 2

Paulina1985    381
11 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

nie kombinuj za dużo jeśli masz niewiele sztuk i efekt koncowy nieznany. Kolega wyzej podał jeszcze MO, w zupełności się zgadzam. Ja mam sporo pokryte dunskim czerwonym i zaczynam SRB (szwedzka czerwona). Może nawet kiedyś poprobuję z MO 😁 jak jeszcze będę pracować gdzie pracuję.

michalcium    456
2 godziny temu, Goryl napisał:

używa ktoś takiego specyfiku

a>

glicer.jpg

Ja używam po ile płacisz 

semos    29

Paulina a jak problem z zapaleniami i kruszonką?

Dwaplusjeden    12

Na razie jedna jałówka MO Krówka spora zapowiada się dobrze ale zobaczymy bo jeszcze nie wycielona

Goryl    0
4 minuty temu, michalcium napisał:

Ja używam po ile płacisz 

Po 100 za bańkę 20 a Ty?

Paulina1985    381

od dwoch dni nie mam nowego zapalenia 😳 ale somatyka wysoka, choc utrzymuje normy mleczarni (ale nie moje standardy😕). Idzie ten Mycofix w witaminach, moze chociaż z racicami przez weekend bedzie spokoj. Mocznik nadal z mleczarni 240 czyli na grupie startowej pewnie nadal okolo 300...😳  nawet mi się nie chce nic, deprecha. Ale dzięki, ze pytasz 🤷‍♀️

michalcium    456

130 zł dostępne tylko w jednej weterynarii nigdzie indziej tego nie ma stąd cena Ale piją dość chętnie 

Loli1357    0
radekz200 napisał:

A naprawa mojej jerseyki wyszła około 1000 zł z kextonem na koniec dla spokojności 😂

Goryl    0
2 godziny temu, michalcium napisał:

130 zł dostępne tylko w jednej weterynarii nigdzie indziej tego nie ma stąd cena Ale piją dość chętnie 

Moje też pobierają bardzo chętnie i dlatego szukam w większych pojemności ale nie mogę znaleźć kto to produkuje. Dajesz wszystkim, czy tylko tym w okresie wycieleniowym, jak długo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj