News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

karol6130    317

Najlepiej nic nie mówić i niech robią co chcą. 

Nic takiego nadzwyczajnego nie mówimy o naszej mleczarni, o konkurencji można by książkę napisać czytając AF. 

Farmer6820    92

Widzicie chłopaki musimy zrobić sobie własne zamknięte forum 😒 Żadne ploty już teraz w radzie jest kilku ludzi tylko co widzi co się dzieje a reszta przyklaskuje prezesowi. Jak zrobi pracowników udziałowcami to całkiem inaczej się rozłożą mandaty delegatów. A jak myślicie ludzie pracujący pójda za głosem rolników czy prezesa który ich przyjmował na posadki?

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmer6820    92

Zależy jak leży . Jak nam się w starym zbiorniku nie mieściło i podjeżdżał na początku trasy kierowca podbierać 500 l to brał góra a na koniec dołem. Teraz w nowym tylko dołem i się cieszy że i papierosa zdąży zapalić i pogadać 😁

Rolnik7343    5844

Np. Bydgoszcz tylko dołem i musi byc w jednym zbiorniku, jak są dwa to z drugiego nie chcą brać 

Farmer6820    92

Przychodziły 2 razy wyniki z tych odbiorów podwójnych i jakoś wyniki od siebie różniły się minimalnie np białko wcześniej 3.60 a z drugiego 3.59 więc to chyba bez znaczenia

Rolnik7343    5844
Napisano (edytowany)

No widzisz, a jednak nie chcą brać ;) proszkownia w Piotrkowie nie ma takich wymogów i górą biorą mleko 

Tak w ogóle ... Nie potrzebuję ktoś zbiornika 850l ? Możliwość podłączenia bojlera bo ma odzysk 

Edytowano przez Rolnik7343

damiano12332    20
Napisano (edytowany)

U mnie tez dołem biorą z nowego zbiornika, a ze starego górą brali,  mam na sprzedanie 1650L.

Edytowano przez damiano12332

tumiwisizm    211
Napisano (edytowany)

12 godzin temu, wujekk110 napisał:

szkodliwe dla wizerunku  waszej spółdzielni mleczarskiej

12 godzin temu, wujekk110 napisał:

nie jest godne dla członka tejże spółdzielni.

Dobre, dobre :D Zejdź chłopie na ziemię, każda spółdzielnia ma coś na sumieniu i przy pierwszej możliwej okazji kopnie jednego czy drugiego rolnika w d*pę. Albo setki rolników, jak np łowicz swoimi bajkami w okresie upadłości. Więc nie świruj z jakimś wizerunkiem spółdzielni.

Edytowano przez tumiwisizm

Xawier    70

Mam problem ze schładzalnikiem 1200l WSK Krosno a dokładnie z mieszadłem, wczoraj zauważyłem że mieszadło się nie kręci (po godzinie od włączenie zauważyłem) wyłączyłem po krótkiej diagnozie kondensator się skończył wymieniłem na nowy z takimi samymi parametrami mieszadło miesza ale wolniej, połowa tych obrotów co powinny być a silnik się grzeje. Rozebrałem go łożyska ok uzwojenie ani nie wygląda na gdzieś spalone ani nie śmierdzi spalenizną, macie jakieś pomysły? Albo mieliście u siebie podobne przypadki? cały nowy z przekładnią 1600zł a nie mogę znaleść samego ślinika tylko z przekładnią wszystkie R1C245M2B-32obr/min takie ma oznaczenie

ThePerkins    225
15 godzin temu, karol6130 napisał:

Poszły 3 samochody na Sokołów do utylizacji, miały iść 2, ale tuż przed wyjazdem znaleźli 3.

Pewnie po balu krasuli ktoś za dużo mleka wydoił. 

A to nie ta pani o prezesie takie płoty robi. 

Od czasu jak Grzegorz odszedł bardzo się nie poprawiło. 

Dziś u krowy po 10 dniach od podania jeszcze antybiotyk obecny. Karencji było 4 dni. 

U nas raz antybiotyk był ponad 2 tyg, a karencja też 4 dni, więc to raczej zależy od stanu krowy.

Rolnik7343    5844

W innym artykule wyczytałem że na tej hali był w butach że skóry cielęcej, czyli tu krzyczy jakie biedne a chwilę wcześniej kupił i założył "lakierki" z cielaka 

danielhaker    2683

Wczoraj rano ok. 8:20 na VOX FM była rozmowa/wywiad z jakąś nawiedzoną weganką i opowiadała ile milionów "jednodniowych kurczaczków jest mielonych żywcem bo są odpadem przy produkcji jaj", było tez o hodowlach "przemysłowych" itd. Na pytanie o spadek ilości produkowanej żywności gdyby wprowadzić w życie ich propozycje odparła, że "świat wystarczająco dużo żywności marnuje, na pewno wystarczyłoby tylko jej nie marnować i byłoby z korzyścią dla wszystkich". Ciśnienie już z samego rana mi podniosła, a redaktorka jeszcze jej przytakiwała i "trzymała kciuki" 😠

leszek1000    400

akurat żywność jest marnowana i tu jest dużo do poprawy 

mielenie kurczaków płci męskiej jest prawdą ale z tego co słyszałem jest już technologia która pozwała określić płeć w jajku we wczesnej fazie i takie jajko można zniszczyć 

karol6130    317

Właśnie wróciłem ze  szkolenia. Ogulnie pierdoły omawiane ze slajdów, które są też w książce reklamowej firmy. 

Rozród krów i biegunka u cieląt była tematem. 

Żywieniowiec pewnej firmy co pracuje w słynnym kombinacie, śmiał się z Podlasiaków że nie potrafią odchować jałówek, i dlatego kupują od nich z kabinatu. 

Nie chciałem się kłucić i przemilczałem, ale jak można porównywać te dwa regiony.

Same  klasy ziemi są różne co pozwala osiągnąć lepsze plony i wartościowsze. 

Ja bym dał tego pana na gospo do Tomka co AF opuścił, tam by mógł się wykazać, wiedzą i doświadczeniem. 

szymon09875    341

Czy jałowka hfka nada sie do opasu ? Mam możliwość kupna jałowek, ale zamiast mieszancow ktore miały byc sa hfki. Da sie cos na to miesa nałożyć? Jak kupowalem od rolników mnejszych to wiadomo ze rozne geny sie tam mogly platac, a to fermowka wiec spodziewam sie "najgorszego". 

slawek74    2356

byłeś w Okrzei ? miałem jechać lecz sporo zaległości mam

kr9292    536
Napisano (edytowany)

UuuuU wjechał na ambicje 😒😒😒

Edytowano przez kr9292

karol6130    317

Kietrz i blat..

Sławek, byłem ale średnio było. 

Chłopak wygrał paczkę bolusów i aplikator do zadawania. Wartość 200 zł. 

slawek74    2356

do jednego tu z forum maja przyjechać jałówki z kietrza do nowej obory

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj