danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Napisano (edytowany)
29 minut temu, Leszy napisał:

Ja uważam, że lepiej z lemieszem. Mniejsze obciążenie na tarczy. 

A szpadel może być 🤔

Edytowano przez Nieustraszony1044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

No właśnie miałem pozyczony z nozykami i szybko wciąga w ziemie go. Dlatego chciałem dopytac

Ja kupiłem tarcze z nożykami i założyłem na ramę od zgrabiarki tasmowej. W łące idzie bez żadnego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie, lucerna siana w zeszłym roku w wrześniu. Nawożenie na jesień obornik kornkali. Ja wiosnę 100 kg saletry 150 Polifoski 150 kornkali. Na dniach 1 pokos (na jesieni nie koszona) ale taka jasna, mizerna. PH koło 6 klasa 3b

IMG_20240507_120953.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8

Po jakim czasie mogę otworzyć pryzmę aby nie było strat i żeby się nie grzała? Dodam że w pryzmie mieszanka gorzowska i trochę żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Jakas rzadka ta lucerna.

Dostal już ktoś z was resztę dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

No może i rzadka trochę, ale nie od tego by miała takie żółte liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230

od zimna co było wcześniej 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Z dopłatami się nie spieszą, rolnik to nie elektorat tego rządu żeby mieli się spieszyć. Ja nie dostałem jeszcze reszty.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

W naszej okolicy też nic.. no cóż trzeba żyć bez unijnych pieniędzy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
Napisano (edytowany)

Dobrze że tradycja zaliczek została bo Tusk wszystkim zaczął by wypłacać dopiero w czerwcu całość

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1617

A kacza d*pa kiedy wypłacała,  a przecież to oni narobili syfu że każdą  działkę i każdą sztukie była odzielnie ropatrywac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940
5 godzin temu, roni9411 napisał:

Panowie, lucerna siana w zeszłym roku w wrześniu. Nawożenie na jesień obornik kornkali. Ja wiosnę 100 kg saletry 150 Polifoski 150 kornkali. Na dniach 1 pokos (na jesieni nie koszona) ale taka jasna, mizerna. PH koło 6 klasa 3b

IMG_20240507_120953.jpg

Rozbuja się spokojnie, po 2 pokosie zobaczysz efekt, tylko dokładaj jej kornkailu :), rok temu miałem zdecydowanie gorszą a teraz super wygląda 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
4 godziny temu, robert1226 napisał:

A kacza d*pa kiedy wypłacała,  a przecież to oni narobili syfu że każdą  działkę i każdą sztukie była odzielnie ropatrywac .

Za kaczej d*upy w styczniu już była całość na rachunku bankowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
6 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Jakas rzadka ta lucerna.

Dostal już ktoś z was resztę dopłat?

Tylko zaliczka przed nowym rokiem . Ptaszowe tylko dostałem . Eko schematy były ale bez dobrostanu . Pierwszy raz tak późno dopłaty chyba dostanę . Cyrk na kółkach . 

Rozwalił mi się rozsiewacz do nawozów . Mam zamiar kupić Sulky Dx20 zwykły bez komputera . Ktoś ma ? Jak to się sprawdza w wapnie granulowanym ? Miałem polskie rzemiosło że trzeba było kijem popychać 😡😡😡😡. Ale dzięki Bogu już się rozsypało 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
Napisano (edytowany)

gospodaruje od 2015tego na swój rachunek i nigdy później niż koniec marca nie było wypłacone, łącznie z dobrostanem . A na dziś tylko zaliczka i 50procent zalega. Nie jesteśmy elektoratem Tuska ale ministrem rolnictwa jest człowiek z PSL. Dno i wodorosty. Podejrzewam że to ostatnie podrygi tej rolniczej niby partii. Tusk zaczyna zjadać pomału te swoje przystawki niestety.

Ale sami sobie będą winni.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1617

Jakie wy macie klapki na oczach ci wasi idole smrodu narobili to wietrzenia nie idzie przyspieszyć,  a pisze to nie to że pochwalam to co się teraz dzieje , tylko mam dobrego znajomego na wysokim stanowisku w ARiMR w Warszawie o mi mówił że taki mają zapierdziel przez te ekoschematy że nie wyrabiają z robota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336

Jak komuś dopłaty ratują d*pę to gospodarstwo jest na skraju bankructwa , niestety ale taka jest prawda , w przypadku naszego gospodarstwa więcej tracimy na dopłatach niż zyskujemy , bo tylko 30 % ziemi uprawianej jest na własność , nikt nie chce sprzedawać bo jest dopłata i dzierżawa , w przypadku zabrania dopłat i uregulowania kwestii  ubezpieczenia w krusie , ta ziemia trafiła by do obrotu na sprzedaż , automatycznie cena by spadła  jeżeli było by dużo ofert .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
Napisano (edytowany)

Tu chodzi bardziej o to że przetrzymują moje pieniądze. Wolałbym nimi szybciej zarządzać. Przyspieszyło by to jakąś inwestycję a może park maszynowy by się powiększył.A tak to napycha się kasę bankom. A i żeby nie było. Jestem zwolennikiem zniesienia dopłat a z tym i niektórych wymagań ale dla wszystkich w unii.

Edytowano przez Troker1979
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Rozbuja się spokojnie, po 2 pokosie zobaczysz efekt, tylko dokładaj jej kornkailu :), rok temu miałem zdecydowanie gorszą a teraz super wygląda 

 

A jeśli to brak azotu? Bo mówią że w 1 roku bakterie brodawkowe lucerny mogą się nie rozwinąć i nie ma pobierania azotu z powietrza i trzeba rzucić, tylko że rzuciłem 100 kg saletry plus zeszłoroczny obornik i pytanie czy rzucić jeszcze po 1 pokosie coś czy wystarczy to co dałem wiosna..... Bo takie żółte liście to właśnie ponoć brak azotu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1847
Napisano (edytowany)

Dopłaty w 100% na koncie zróżnicowana struktura upraw +ekoschematy+ dobrostan= duuuużo więcej niż rok temu 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
8 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Z dopłatami się nie spieszą, rolnik to nie elektorat tego rządu żeby mieli się spieszyć. Ja nie dostałem jeszcze reszty.

Coś chyba Tuska zabolał ten wpis, bo wzięli i za parę godzin wypłacili xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Jakie wy macie klapki na oczach ci wasi idole smrodu narobili to wietrzenia nie idzie przyspieszyć,  a pisze to nie to że pochwalam to co się teraz dzieje , tylko mam dobrego znajomego na wysokim stanowisku w ARiMR w Warszawie o mi mówił że taki mają zapierdziel przez te ekoschematy że nie wyrabiają z robota .

Tacy sami nasi idole jak i Wasi.

Po naszych smród się ciągnie ale i po Twoich też perfumami pachnieć nie będzie 😅

 

Jak mnie mierzi takie coś, jak ktoś myśli że wszystkie rozumy pozjadał i tylko on ma świetny osąd otaczającej sytuacji. Najłatwiej oceniać innych, ale czasem warto też wykazać się szacunkiem i powściągliwością

 

Ciekawe czy ten dobry znajomy za kompetencje to stanowisko dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Dla mnie wszyscy do wy..... z tego Sejmu. Nie działało i nie działa jak powinno to wogole. Tylko specjalistów w danych dziedzinach co sie znają na rzeczy.

Co do dopłat to odkładam na ciagnik 😁

W tym tygodniu jak się uda to jade sprawdzić kuhn axera z quantron m sterownikiem. Była już dawno ale sterownika brakowało i dopiero dowieźli. Jak będzie wszystko działało to biere. Bo w super stanie i dobre pieniądze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1617
8 godzin temu, plati napisał:

 

 

Jak mnie mierzi takie coś, jak ktoś myśli że wszystkie rozumy pozjadał i tylko on ma świetny osąd otaczającej sytuacji.

To ty masz problem sam że sobą bo to ty właśnie tak się zachowujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj