danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kampl    101

Mam 1ha łąki . Pierwszy pokos jest ok. 2 w sumie może. A każdy kolejny to już wyłącznie sam barszcz. To jest rośliną wieloletnia? Gnojowica nie pomaga, wapna nie było, może w tym roku jak zrobię ekoschematy. Jak to najlepiej zwalczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
Napisano (edytowany)

Herbicyt totalny potem zaorać i zasiać nową trawę. 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Dlatego ta łąka jest taka. Xd Nie ma jakiegoś polsrodka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390
20 godzin temu, WitekRolnik napisał:

Ja to śię tak zastanawiam jak w kukurydzy można mieć perz, jak właśnie w kukurydzy najłatwiej go się zwalcza... no ale są gospodarze i gospodarze ;)

A tak z czystej ciekawości na jakich warunkach dzierżawa i ile doszło?

Normalnie 

Nigdy na niego nie reaguje jeśli to są małe place

Wycinak szczękowy 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3151

@Karol6130 Owszem zgodzę się z tym, że jak są to bardzo małe place to powtórki oprysku nie ma sensu robić, ale nie uważasz, że gdy się wie, że na danej działce można mieć problem z perzem i takim trafem akurat tam siejesz kukurydzę, to dla mnie jest oczywiste, że dobiera się taki środek, którym ten perz po prostu zwalczy się, a nie patrzy się jak kukurydza walczy z perzem, wiadomo u każdego są inne warunki i pomysły na prowadzenie gospodarstwa, po prostu tym swoim wpisem odniosłem się do konkretnego przypadku, może faktycznie trochę i za ostro napisałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390

Wszystko zależy od wielkości perzu z jakim kukurydza musi konkurować 

Zawsze pryskam przedwschodowo, ziele nie wyciąga wilgoci

Dlaczego zaraz ostro

Normalnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3151

Nie no oczywiście masz rację, trzeba obserwować to co się dzieje na polu i odpowiednio reagować.

Też w większości pryskam przedwschodowo bo tak jak mówisz taki oprysk ma w sobie wiele zalet, ale tam gdzie wiem, że jest trochę większa presja perzu to jadę powschodowo by właśnie zwalczyć perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390

Na niektórych działkach paradoksalnie taniej jest jechać dwa razy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja staram się w qq przy 2 liściu wjeżdżać i wtedy oprysk ladnie wyczyści. Chociaż zeszły rok z tym działaniem środków to różnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

ta kukurydza to się w ogóle nie opłaca 🤦🙆‍♂️

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

A co sie opłaca zacznijmy od tego. Leje gnojowice na 12ha a na 8 idzie nawoz. Zawsze niższe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

🙄 do obory trzeba iść a szwagier ręką macha 🙄🤦

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

.Już wiem co dokładnie na tym moim polu jest. Żaden barszcz. Tylko coś podobnego z rodziny selerowatych. Kminek zwyczajny. Hehe. Krowy dzisiaj dostały balika z tego kminku. Wzdęć nie będzie. Tylko ten zapach. Bardziej pasuje na barszcz. Bo taki szczypiący. A kminek pachnie inaczej. Z kolei wygląd 100% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

1.5 tyg temu wycielila mi się ta sztuka co zrzuciła przed 1 porodem 1.5 miesiąca i miała mało mleka ale zacielilem. po paru dniach przestała jeść albo jeść słabo , było już 3 wetow wzięli 1600zl, krowa dalej stoi jak stała wszyscy stwierdzili że ketoza ( nie miałem ketozy od 3 lat ), wlewki kroplówki nic nie dają. Ma ktoś radę na to bo już nie mam zamiaru wołać kolejny raz weta bo szkoda kasy, czy porostu uciekać ?


dodatkowo ta ketoza to podobno słaba ich zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390
17 minut temu, ThePerkins napisał:

nie, trawieniec ok. podać jej może kextone?

Szkoda pieniędzy 

A krew, wątroba?

Jakie ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj