danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

danielhaker    6917

Ja na przewodówce mam zbieraninę. Kolektor Polanes, a kubki chyba Westfalia. Jedyne pasujące gumy to Ultramilki długie 9mm typ Westfalia/Gea. I tak od 20 lat 😛  Kupiłem silikony z Genes, to po pierwszym doju kolektor pokaleczył metalowymi króćcami gumy i do wyrzucenia. Dobrze, że tylko jeden komplet wziąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
plati napisał:

Odzysku już raczej kupował nie będę. Krowy są do momentu do którego rodzice mają siłę sobie dorabiać na emeryturze. To już nie powinno długo potrwać. 

co do tych wymienników to jeszcze skracają czas schładzania mleka to też na plus mniej prądu zużytego


ja mam wszysto a raczej prawie wszystko delawal bo kolektory jakieś zamienniki typ ,,westwalia,, tak je określają a gumy jakieś zamienniki poniżej 100zł komplet


https://allegro.pl/oferta/gumy-strzykowe-dl328u-928328-01-10mm-mc11-12281899978 nie dawno po 96zł płaciłem 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja mam te zielone silikonowe z gea, droga sprawa. Ale wytrzymują dwa razy dłużej niż czarne i nie twardnieją tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
30 minut temu, slawek74 napisał:

co do tych wymienników to jeszcze skracają czas schładzania mleka to też na plus mniej prądu zużytego

 

ja mam wszysto a raczej prawie wszystko delawal bo kolektory jakieś zamienniki typ ,,westwalia,, tak je określają a gumy jakieś zamienniki poniżej 100zł komplet

 

 

https://allegro.pl/oferta/gumy-strzykowe-dl328u-928328-01-10mm-mc11-12281899978 nie dawno po 96zł płaciłem 🙆‍♂️

 

Myślę nas tym ale są skrajne opinie co do wymienników w chłodni małej pojemności. 

 

Jak mi nie dogrzeje wody to programator nie puści dalej i będzie musiała grzać przepływowo myjka co znacznie zwiększy pobór w porównaniu do bojlera elektrycznego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
robertrolnik27 napisał:

Ja mam te zielone silikonowe z gea, droga sprawa. Ale wytrzymują dwa razy dłużej niż czarne i nie twardnieją tak. 

co ile zmieniasz ? ja co roku... na zimę


plati napisał:

Jak mi nie dogrzeje wody to programator nie puści dalej i będzie musiała grzać przepływowo myjka co znacznie zwiększy pobór w porównaniu do bojlera elektrycznego

odzysk się montuje tak by zasilał termę i ewentualnie dogrzewanie tylko już ciepłej wody moźna też założyć zawory i pomijać termę tska pajęczynka ale skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
59 minut temu, slawek74 napisał:

co ile zmieniasz ? ja co roku... na zimę

 

odzysk się montuje tak by zasilał termę i ewentualnie dogrzewanie tylko już ciepłej wody moźna też założyć zawory i pomijać termę tska pajęczynka ale skuteczne

 

Ciężko powiedzieć co ile, jeśli nie ma pęknięć to może być a czasem pewnie szybciej niż rok jak krowa się nad nim będzie znęcać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

ja staram się regularnie co roku razem z przewodami mlecznymi na zimę twardnieją ... listopad lub grudzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

Pacjentka jałówka 0,5 roku. We wtorek ją wzdeło, dałem biovetaligin( pyralginę) i tympakon, przeszło jej. Tylko coś apetyt jej nie chce wrócić, co mogę jej dać? Lałem drożdże, ruchamax i brak poprawy. Rano dzwoniłem do weta kazał dać floron i coś przeciwzapalnego. Jak na moje oko z płucami ma wszystko ok no ale dałem. Ma ktoś jakiś pomysł co jej może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

kał jest? jaki? tą pelarginę dalej podawaj i dobre siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

żeby robiła to nie widziałem ale na ogonie lekko ubrudzona to pewnie dosyć rzadki. Siano ciągle mają do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

zmierz temperaturę i jakąś rękawicą sprawdź czy jest i jaki kał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

temp skacze między 38 a 39.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja przewody mleczne na początku zimy zmienilem na czarne gumowe , te przezroczyste nawet sylikonowe twarde jak kamień. I przy ściąganiu potrafiły spadać z kolektora albo z drugiego końca jak mocniej ściągacz pociągnął. Teraz jestem szczesliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570
Napisano (edytowany)

Ja znowu preferuje przezroczyste bo wolę patrzeć do góry na przewód niż zginać się do kolektora by stwierdzić koniec dojenia. A i widać na przykład jak mleko z krwią idzie. Jak ma się halę udojową czy duovaki to  nieprzezroczyste pewnie i lepsze.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

Ej danielhaker. Gdzieś tu widziałem jak pytałeś i sucha dezynsekcję. Teraz mnie to zastanowiło. Jakie masz stanowiska? Uwiez z kanałem gnojowym? Czy dezynfekowanie takich stanowisk daje radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6917

Tak, uwięź z kanałem. Każda dezynfekcja będzie na pewno lepsza niż żadna. Póki co stosuję tą "żadna" :ph34r: bo nie ja wypycham gnój, a przekonać do poświęcenia minuty nie mogę 😛 mimo że już worek stoi za krowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    334

Ja to raz na 5-7 dni sypię na stanowiska dezynfekant z lidera , wiadro 20 litrów na 20-25 stanowisk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

No napewno ,będzie się pyliło , raz posypałem i nigdy więcej, w oborze było biało i wszystko zaczęło kaszlec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Witam, w tym tygodniu przeszedłem na pryzmę z drugiego pokosu i jest nie lada problem bo krowy dostały biegunki i już 200 l mniej na odbiorze. Od dzisiaj pójdzie słoma do paszowozu tylko ciekawe czy to pomoże. Z tego co zdążyłem zauważyć to mocznik podskoczył z 200 na 280, a z dzisiejszego odbioru może być już ponad 300. Drugi pokos dużo bardziej wilgotny od pierwszego, badań niestety nie robiłem. Macie jakieś sugestie co zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

No to by się zgadzało dostały terapii szokowej. Nagła miana żywienia, 2 pokos okazał się lepszy od 1? Dużo białka i biegunka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj