danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robertrolnik27    226
2 minuty temu, ThePerkins napisał:

Z tymi dowodami to ostatnio, nie których ponoiosło wysyłając stan konta xD.

U mnie w okolicy z tą federacją to też mieszanie ... Znajomy poszedł wziął żywieniowca, to tak mu dawkę ustalił że wypłaty mu nie starczyło. Niestety dodatek paszy nie pokrył się ze wzrostem w tablekach na kompie... Najlepiej to te krowy sprzedać i mieć spokój :P

 

Ja póki co zacząłem przygodę z doradztwem żywieniowym i mieszane uczucia mam. +1.5l w zbiorniku/szt. + 2 zapalenia ( nie wiem czy związane z tym ale to powtórki tych co miały wcześniej). Może otworzę po świętach 1 pokos to będzie coś lepiej...  

Ja tego robić nie zamierzam, wystarczająco dużo jest dowodów w galer, zapraszam 😁 

Nie słyszałem dobrego zdania o zywieniowcach z federacji więc nie polecę, i jeszcze płacić trzeba 🤣

Ja Ci pomogę za darmo 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Ja uważam że do oceny nie nadają się ludzie którzy lubią swoje przyzwyczajenia i metody. Co z tego że fatalne ale się z nimi żyje dobrze. Bo rzeczywiście. Jeśli mają się wtrącać w taki sposob że narzucą dzielenie krów na setki grup. Ciągle wymuszają badania, zmianę pasz.  I nagle musisz sobie dorzucić tyle  dodatkowej pracy to nie każdy tak lubi. Mój ojciec tak robił np. dał treściwe o 6 rano i miał spokój. A ja już nie. Dzielę na 3 porcje. Jest różnica. Koniec kwasicy. Tluszcz z 3.4 na 4.3. no ale nie każdy potrafi uciec od swoich przyzwyczajeń czy wygody

Kup worek mlekopanu  i też będziesz miał żywieniowa z firmy. Ale czy takiego na każde zawołanie to nie wiem. Ja nie wołam, no nie ma sensu w obecnych warunkach ale jak przyjechała to dużo dobrego mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

To jeszcze trzeba chcieć, mi się np. za wiele nie chce dodatkowo przy krowach robić niż to co robię. Więc i ludzi którzy chcą tylko wydoić i mieć z głowy rozumiem. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
17 minut temu, slawek74 napisał:

z gówna bata nie ukręci...

Ha no ja wiem, słabe krowy słaba trawa co poradzić... Zejdzie pętla z agencji to z czystym sumieniem będzie się można z zadowoleniem rozstać ...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
47 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Masz duże problemy z czytaniem i szacunkiem do drugiego człowieka. Mam gdzieś czy jesteś w federacji czy nie tylko interesujące jest to dlaczego u kilku osób jest źle a u kilknastu tysięcy wszystko gra. 

Nic mi federacja nie daje i nic jej nie zawdzięczam no może dzięki niej trochę świata krów widziałem.  

To nie jest tylko grono 3 osób czy kilku osób jest znacznie większe grono osób które wypięły się na federacje bo coś się nie zgadzało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Patrzę niektórzy jak na polu skończyli robotę to mają problem z zagospodarowaniem wolnego czasu, więc go inwestują robiąc gów#oburzę w tym temacie. Weźcie dzieciaka na sanki czy z somsiadem na bilard się przejdźcie albo żonkę częściej obracajcie i będzie Wam lepiej, bo nie wygląda to dobrze :P

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    183
6 godzin temu, kizak napisał:

 Pompa na zewnątrz ,teraz zalany olej alfa milk ,plus mróz i pewnie za to . Wcześniej była gea . Pisze na nim  mądrze ,że i na korozję ,i na extremalne temperatury dobry  [alfa milk] ,a tu zong.😐

Spróbuj atf motul 236.14 on ma temperaturę krzepnięcia -54 stopnie, na zimę zawsze kupuje 2l i mam spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6723
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

To zdrowie wasze w gardło nasze 😆

20231209_181907.jpg

kurła masz tam tych trunków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Żona sobie witrynkę zrobila i jak co chce wziasc to zaraz krzyczy że mam nowa najpierw wstawic 🤣 takie hobby, a że lubimy różne trunki pic to się uzbierało. Szwagier robi w alkoholach to jak przyjedzie raz na 2msc to sobie posiadowke robimy. A dzisiaj z żoną pijemy.

@tumiwisizm   zawsze mi się marzyło grać na gitarze ale na marzeniach zostalo

received_694160309481493.jpeg

Edytowano przez ChiquitaB
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
DzikiSimental25 napisał:

O co chodzi z tym opisem systemu utrzymywania bydła w irz ? Co trzeba tam podać ? 

pokazać gdzie są zwierzęta i ile maxymalnie może być zwierząt w danym pomieszczeniu. mi kazała podać więcej parę sztuk jak jest żeby się nieprzyczepili

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
MajsterMarian napisał:

Zgłoszenie działalności/zmiana danych i lecisz po kolei 

a system utrzymania mieszany jeśli mam połowę na uwięzi a reszta luz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

A co jak na jednej działce jest dwa nr gospodarstw i jedna obora wspólna ( z tatą) bo wyskakuje błąd że na danej działce już jest nr gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
RadekGawryluk napisał:

A co jak na jednej działce jest dwa nr gospodarstw i jedna obora wspólna ( z tatą) bo wyskakuje błąd że na danej działce już jest nr gospodarstwa

idż do agencji i ci pani lub pan wytłumaczy wszystko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

To ma jakiś wpływ na późniejsze kontrole w gospodarstwie? Pytam bo mam pod wiatką kilka cielaków to przecież tego nie będę zaznaczał, tylko podam oborę, i stodołę podam jako budynek inwentarski bo tam jest większość bydła

Jakieś wymiary budynków lub stanowisk też trzeba podać? 

Długo zajmuje czasu to wbijanie informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
1 godzinę temu, RadekGawryluk napisał:

A co jak na jednej działce jest dwa nr gospodarstw i jedna obora wspólna ( z tatą) bo wyskakuje błąd że na danej działce już jest nr gospodarstwa

Dobre pytanie, u mnie jest tak samo ale jeszcze nie uzupełniałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj