danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

danielhaker    6938

Jak będę miał luzem to będę tak robił 😛 Biotimax mega tanio. Z 5 lat temu po ok. 150 płaciłem. Teraz chciałem wrócić ale przedstawiciel Trouwa podobno w kulki sobie leci i postawiłem na odpowiednik Blattina, ok. 200zł

 

Też 200tys biotyny

 

 

reszty nie pamiętam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
7 minut temu, ChiquitaB napisał:

Co myślicie o kwasnym dawanym w hakis pojemnik przy paszowym i te co potrzeba sobie pobierają ile chcą?

Ja za ten biotimax z trouw placilem 130zl brutto za worek bo miesiąc po terminie były niektóre worki

Też jestem ciekaw czy ktoś coś takiego praktykował. Czy jakby miały dostęp cały czas to czy by nie przedawkowaly 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6938

Najmocniejszy karoten na rynku. A ten czysty po ile?


krzychu121 napisał:

7 minut temu, ChiquitaB napisał:

Co myślicie o kwasnym dawanym w hakis pojemnik przy paszowym i te co potrzeba sobie pobierają ile chcą?

Ja za ten biotimax z trouw placilem 130zl brutto za worek bo miesiąc po terminie były niektóre worki

Też jestem ciekaw czy ktoś coś takiego praktykował. Czy jakby miały dostęp cały czas to czy by nie przedawkowaly 😄

Nie, pobierałyby sobie wedle potrzeb jak lizawkę. Nie raz już o tym słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie mają kwaśny w korytku. Codziennie im dorzucam, fajna sprawa. Jak zaczynają dużo pobierać, to wiem że coś robie źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Dzisiaj przyszły wyniki lucerna 19.3 białka, trawa coś około 18 (drugi pokos z 2022 roku) ,kukurydza z tamtego roku powtórne badanie 33.5 skrobia. 

Tmr na 36 l. Nie wygląda to najgorzej. Tyle że sucha sianokiszonka ale to akurat urok upałów i wolniejsze koszenie i zbiór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Skrobia super w qq u nas pomarzyć można w tym roku , każdemu bez różnicy wychodzi lipa. Ewentualnie w odmianach różnica na trawnosci

Dzisiaj paczka z mlekpolu kolejny miesiąc

20231217_065815.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ta pewnie🤣 kiedyś rozpiska była ro tak pol ceny wychodziło co w sklepie

Wczoraj się nie zdążyło to dzisiaj trzeba było pomachać łopatą

20231217_080235.jpg

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
45 minut temu, ChiquitaB napisał:

Skrobia super w qq u nas pomarzyć można w tym roku , każdemu bez różnicy wychodzi lipa. Ewentualnie w odmianach różnica na trawnosci

Dzisiaj paczka z mlekpolu kolejny miesiąc

20231217_065815.jpg

Podkreślam że to kukurydza z 2022 roku ta z tego może być jeszcze lepsza. 

W Łowiczu też była paczka 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

U nas qq 26% skrobi, chociaż powiem wam że ziarna jest od groma w niej i była próbka powtarzana. Chociaż strawnosc wyszla prawie 76%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Skrobia super w qq u nas pomarzyć można w tym roku , każdemu bez różnicy wychodzi lipa. Ewentualnie w odmianach różnica na trawnosci

Dzisiaj paczka z mlekpolu kolejny miesiąc

20231217_065815.jpg

U mnie identyczna tylko zamiast jagodowego mam cytrynowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
25 minut temu, ChiquitaB napisał:

U nas qq 26% skrobi, chociaż powiem wam że ziarna jest od groma w niej i była próbka powtarzana. Chociaż strawnosc wyszla prawie 76%

W jakiej fazie ziarniaka zbierane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ciężko określić bo dołki byly zielone więc na bank mogła stać ale większość usychała mocno i ziarno było w połowie szkliste. Tragedia w tym roku z doborem terminu. U nas pola większość góry dołki. Sm wyszlo 32% z calosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
14 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

Dzisiaj przyszły wyniki lucerna 19.3 białka, trawa coś około 18 (drugi pokos z 2022 roku) ,kukurydza z tamtego roku powtórne badanie 33.5 skrobia. 

Tmr na 36 l. Nie wygląda to najgorzej. Tyle że sucha sianokiszonka ale to akurat urok upałów i wolniejsze koszenie i zbiór. 

Sama trawa 18 czy z lucerną ?, musiałeś bardzo wcześnie kosić pewnie 

 

@ChiquitaB, to chyba u każdego, ja trochę przecholowałem z terminem i za późno kosiłem 37 % s.m ale o dziwo jako tako leży dużo się nie odrzuca, ale i skrobi 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

No wlasnie pewnie bym z tydzień poczekał to skrobia by była lepsza ale sm by uciekla i qq by się źle przechowywala cięta na 2.6cm. Na kawałku pola gdzie kiedyś bagno było i taki dołek czarnoziem to qq nad kabine a tak do dołu kabiny sięgała. I tam było mleko w  kolbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

Sama trawa 18 czy z lucerną ?, musiałeś bardzo wcześnie kosić pewnie 

 

@ChiquitaB, to chyba u każdego, ja trochę przecholowałem z terminem i za późno kosiłem 37 % s.m ale o dziwo jako tako leży dużo się nie odrzuca, ale i skrobi 38

Sama trawa dokładnie 17.6 czy wcześnie koszona jakoś bardzo to chyba nie. Lucerna zbadana oddzielnie mimo że w jednej pryzmie żeby wynik był miarodajny bo jeszcze idzie lucerna z belki więc praktycznie pół na pół z trawą. 

Co ciekawe trawy to trwałe użytki zielone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

No. Jak stara łąka i tyle białka to fajnie. Ale ciągle w takich lakach może być problem ze smakowitością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Chyba tragedii nie ma.  A najlepszy sposób na podsiewu takich łak przy rzece czy te które ciężko zaorać to przetrzymanie, skoszenie na siano, wybicie ziarna wtedy trawa sama się rozsieje i wiosną oprysk na chwasty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj