danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kampl    104
3 minuty temu, robertrolnik27 napisał:

Chyba tragedii nie ma.  A najlepszy sposób na podsiewu takich łak przy rzece czy te które ciężko zaorać to przetrzymanie, skoszenie na siano, wybicie ziarna wtedy trawa sama się rozsieje i wiosną oprysk na chwasty. 

Znaczy mi to się wydaje że trawa pozno koszona to zawsze sama się podsiewa.  widać ile tego ziarna z kiszonki na stole. To i na polu to samo. Czym oprysk? Chwastox? Moje doświadczenia z łąk nad rzeką są takie że mam tam 2ha i oddałem w dzierżawę. Xd i jakoś sobie radzą. Nie wiem czy narzekaja. Ja czy to baliki czy siano miałem tylko problem. Do tego stopnia że zastąpiło to słomę do scielania.  Śmierdzi mułem dla mnie. A co dopiero dla zwierzęcia żeby zjadło. 

Mam też kolegę co mieszka nad rzeką. I oczywiście przed domem łąki do rzeki. Za domem już normalne ziemie.  Nie zazdroszczę takiej paszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ale na łąkach przy rzece nie mam trzciny tylko jest tymotka kupkowka życica, tam nie ma dzikich traw więc to jest różnica rzeka a rzeka zresztą u nas to można powiedzieć że kanał. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104

Nie no. Bez kitu. Moja też wygląda jak trawa, a nie tataraki. Po prostu rośnie na takim typie gleby że wali ryba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5146
9 minut temu, kampl napisał:

 

Mam też kolegę co mieszka nad rzeką. I oczywiście przed domem łąki do rzeki. Za domem już normalne ziemie.  Nie zazdroszczę takiej paszy. 

Mam w dzierżawie kilka takich łąk co tylko koszę. Jak się dobrze przesuszy siano to ładnie pachnie i jałowizna zje wszystko. Warto to zbierać. U siebie też mam tak jak ten kolega twój. Za budynkami niedaleko rzeka. Już tyle razy przeorane, że trawy szlachetne dobrze rosną. Kukurydza też rosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

Sama trawa dokładnie 17.6 czy wcześnie koszona jakoś bardzo to chyba nie. Lucerna zbadana oddzielnie mimo że w jednej pryzmie żeby wynik był miarodajny bo jeszcze idzie lucerna z belki więc praktycznie pół na pół z trawą. 

Co ciekawe trawy to trwałe użytki zielone. 

A jak kładziesz lucernę z trawą w kopcu ?, mieszasz przyczepy czy na spód lucerna i góra trawa?. Mam tak robić na drugi rok bo do wozu nie chce mi się jeszcze z belą bawić...

Mam jedną łąkę pewnie z 10 lat fakt że na polach ornych i super pasza z niej wychodzi. Mam to przeorać i zasiać lucernę ale jakoś mi się to odciąga... 

 

Dziś otworzyłem 1 pokos bo tamto badziewie się skończyło. Teraz wiem, że musi się lać z przyczepy żeby wyszedł dobry towar ... Zobaczymy co pokaże mleko jeszcze ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
9 minut temu, kampl napisał:

Nie no. Bez kitu. Moja też wygląda jak trawa, a nie tataraki. Po prostu rośnie na takim typie gleby że wali ryba

Nie no to moja nie wali. 😁 Normalna trawa teraz już tam nie zalewa, kiedyś nawet zaoralem kawałek i kukurydzę zasialem. 

 

5 minut temu, ThePerkins napisał:

A jak kładziesz lucernę z trawą w kopcu ?, mieszasz przyczepy czy na spód lucerna i góra trawa?. Mam tak robić na drugi rok bo do wozu nie chce mi się jeszcze z belą bawić...

Mam jedną łąkę pewnie z 10 lat fakt że na polach ornych i super pasza z niej wychodzi. Mam to przeorać i zasiać lucernę ale jakoś mi się to odciąga... 

 

Dziś otworzyłem 1 pokos bo tamto badziewie się skończyło. Teraz wiem, że musi się lać z przyczepy żeby wyszedł dobry towar ... Zobaczymy co pokaże mleko jeszcze ... 

Tak mieszam 3-4 przyczepy trawy i jedna lucerny. 

Chyba nie koniecznie musi się lać z przyczepy, lepiej mokra niż za sucha to fakt ale nie żeby woda leciała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

A jak kładziesz lucernę z trawą w kopcu ?, mieszasz przyczepy czy na spód lucerna i góra trawa?. Mam tak robić na drugi rok bo do wozu nie chce mi się jeszcze z belą bawić...

Jak zbierałem w tym roku koledze trawy z lucerną to mieszałem, ale nie było jej dużo

Jakie odmiany kukurydzy miałeś w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Nie zawsze jest klient na takiego małego byczka. A i u mnie mieszanie pół na pół trawy z lucerną wyszło pozytywnie. Tylko że wszystko z bel i do paszowozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
slawek74 napisał:

a po co to tyle trzymać 🙆‍♂️ dwa tygodnie starczy....

temu że nikt nie chce kupić , mam jałoszke na handel stoi już 2 tyg na olx i nie ma komu kupić za 5 stow ...

danielhaker napisał:

2 godziny temu, ThePerkins napisał:

A jak kładziesz lucernę z trawą w kopcu ?, mieszasz przyczepy czy na spód lucerna i góra trawa?. Mam tak robić na drugi rok bo do wozu nie chce mi się jeszcze z belą bawić...

Jak zbierałem w tym roku koledze trawy z lucerną to mieszałem, ale nie było jej dużo

Jakie odmiany kukurydzy miałeś w tym roku?

ja myślałem żeby położyć na spód wszystko. kiedyś w bele jak przejeżdżałem z lucernika na łąke to w taka rolada mi się psuła ... Na polu bez międzyplonu był Hulk, na reszcie qualito, tipico, SM Mieszko. Masy dużej nie było a na Kolbe poszła woda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
2 godziny temu, slawek74 napisał:

a po co to tyle trzymać 🙆‍♂️ dwa tygodnie starczy....

żeby jeszcze mieć zbyt tych byczków. Co, po dwóch tygodniach jak nie będzie kupca mam ich na głodówke postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
3 godziny temu, slawek74 napisał:

a po co to tyle trzymać 🙆‍♂️ dwa tygodnie starczy...

Bo myślałem że stworzę grupę do opasu, a na szczęście jałoszki się rodziły, a dwie sztuki na kojec wpuszczać to szkoda miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
ChiquitaB napisał:

Jesc więcej wołowiny? 🤪

też można...cielęcina też smaczna 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2224
31 minut temu, semos napisał:

14 dniowy SM sprzedałem za 1,5tyś

  U was to pieniądz kładą bez opamiętania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Rolniik122 napisał:

2 godziny temu, slawek74 napisał:

a po co to tyle trzymać 🙆‍♂️ dwa tygodnie starczy....

żeby jeszcze mieć zbyt tych byczków. Co, po dwóch tygodniach jak nie będzie kupca mam ich na głodówke postawić?

wiesz co w angli z xy robią 🤔.... z nasieniem w kontenerze przechodzę na sexowane i mięsne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    105
semos napisał:

14 dniowy SM sprzedałem za 1,5tyś

W jakim regionie mieszkasz? U nas na Kurpiach że sprzedażą nie ma problemu idą wszystkie cielaki ale nawet lm. za taką cenę nie sprzeda.


Rolniik122 napisał:

2 godziny temu, slawek74 napisał:

a po co to tyle trzymać 🙆‍♂️ dwa tygodnie starczy....

żeby jeszcze mieć zbyt tych byczków. Co, po dwóch tygodniach jak nie będzie kupca mam ich na głodówke postawić?

Z jakiego regionu jesteś? Do nas po cielaki przyjeżdżają z Wielkopolski i jeżdżą na mazury aż pod wschodnią granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Ja  byczki 7-10 dni hf po 850zl sprzedaje.

Przyjeżdżają handlarze z twoich terenów a i nawet z wielkopolski do mnie i miesięczne za 300 sprzedaje bo już ze 3 tygodnie za długo stoi i mleko za 2,48 brutto na dziś wipijają 8 -10 litrów dziennie.

Trzeba będzie chyba polubić cielęcinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

U nas duzo się wyleczyło z handlarzy. Ja przeważnie mam stałych odbiorców. Dodatkowo szczepie krowy na rota bo wcześniej były problemy z biegunkami tak po 2tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj