danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

dantur96    346
23 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Ja z 30km, no trzeba transport doliczyć, rok temu 500zl bral ale specjalnie jezdzil , w tym roku akurat w okolicy będą wozili to w jedną buraki a na powrocie wysłodki by bral.

Ja mam 130 km ciekawe ile by wzięli. Jak byś mógł to wyślij namiary to zadzwonię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531
11 godzin temu, Karol6130 napisał:

Jakiej firmy stosujesz ?

Teraz z blattiny lacto power i bolusy wrzucam 30 i 60 dni po porodzie. Wcześniej sam robiłem na bazie kukurydzy, soi, tłuszczu chronionego i karotenu. 

11 godzin temu, Karol6130 napisał:

Jakiej firmy stosujesz ?

Teraz z blattiny lacto power i bolusy wrzucam 30 i 60 dni po porodzie. Wcześniej sam robiłem na bazie kukurydzy, soi, tłuszczu chronionego i karotenu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

A sa z blattina jakieś sole gorzkie otoczkowane chętniej pobierane przez krowy wie ktoś jak to się nazywa?

Edytowano przez robertrolnik27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553
10 minut temu, Dodi napisał:

Teraz z blattiny lacto power i bolusy wrzucam 30 i 60 dni po porodzie. Wcześniej sam robiłem na bazie kukurydzy, soi, tłuszczu chronionego i karotenu. 

Teraz z blattiny lacto power i bolusy wrzucam 30 i 60 dni po porodzie. Wcześniej sam robiłem na bazie kukurydzy, soi, tłuszczu chronionego i karotenu. 

Bolusy bierzesz w julinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

A sa z blattina jakieś sole gorzkie otoczkowane chętniej pobierane przez krowy wie ktoś jak to się nazywa?

https://blattin.pl/produkt/blattin-calci-cap-chronione-sole-gorzkie/

https://blattin.pl/produkt/blattin-dcab-gorzkie-sole/

1 godzinę temu, Dodi napisał:

Teraz z blattiny lacto power

Jedno pytanko, czemu ludzie przekręcają nazwę firmy i odmieniają ją w rodzaju żeńskim? Już wielokrotnie się z tym spotkałem. Byłem z Blattinem na wyjeździe do Niemiec i nikt ani razu nie przekręcił, a tutaj jest to masowe :P

4 godziny temu, michal_19 napisał:

U mnie dobrze się sprawdza beta karoten z Schaumanna ,sypie pod pysk indywidualnie 

IMG_20231004_132718.jpg

Też daję. Skąd bierzesz i ile płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934
Dnia 22.10.2023 o 15:48, robert1226 napisał:

Dawałem pasze z stw , ale to się okazało że to gówno nie pasza teraz nie daje 

Dnia 27.09.2023 o 16:20, Domiś10 napisał:
Dnia 27.09.2023 o 12:32, Zibifarmer napisał:

Stosował ktoś pasze z firmy stw? Sprawdza się? 

Najlepsze pasze jak chcesz skończyć z produkcją 

Dnia 31.01.2023 o 09:37, Domiś10 napisał:

Niestety już od września pasza ma coraz gorszą jakość a listopadowa dostawa to już był szczyt wszystkiego 

Ps po zbadaniu próbki paszy nawet nie miała swoich parametrów więc w bajki handlowców nie ma co wierzyć jaką to oni mają dobrą jakość 

Dnia 11.02.2023 o 19:22, Domiś10 napisał:

Po stw to zostaje tylko somatyka i kwasica z której wyjść to potrzeba sporo czasu w dodatku ilość aromatów sprawia że krowy ciężko maja się przestawić na coś normalnego 

Tak na szybko znalezione w tym temacie. Wrzuć w wyszukiwarkę i wszystko znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxio    5
23 minuty temu, danielhaker napisał:

Tak na szybko znalezione w tym temacie. Wrzuć w wyszukiwarkę i wszystko znajdziesz

Wiem. Ale chciałem zapytać o jeszcze nowsze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934

👍

Dnia 8.12.2023 o 10:39, RadekGawryluk napisał:

To nie robicie tak że wysyłacie Tmr do badania na DCAD do Krakowa i później się z tego się wylicza ile ma iść soli gorzkich i innych rzeczy na zasuszenie krowy? 

Screenshot_2023-12-08-10-38-10-467_com.google.android.apps.messaging.jpg

 

Nie 🙈 Ja dopiero od końca października je daję, wcześniej nigdy nie dawałem. Ile kosztuje to badanie?

Dnia 8.12.2023 o 14:14, mf2551 napisał:

Jakie macie sposoby na karminie i podanie krowa paszy z solami gorzkimi w ostatnie 3 tygodnie przed wycieleniem tak żeby to zjadły ?

Nie wiem jak te tańsze, ale NutriCAB mieszam w wiadrze z treściwymi, sypię na tmr i krowa w pierwszej kolejności łapie te treściwe z solami zanim zdążę wymieszać z tmr

Dnia 7.12.2023 o 22:38, leszek1000 napisał:

Nie powinno się stosować buforu przy gorzkich solach. Zależy też ile tego buforu idzie. 

Jeżeli przy gorzkich solach nie możesz obniżyć ph to albo kiepski skład mieszanki albo musisz zmienić skład dawki pokarmowej. 

Ja nawet ostatnio nie badałem ph. U mnie idzie z josery. Jeżeli pojawia się zaleganie łożyska to zwiększam dawkę i wszystko gra. 

Rozmawiałem z żywieniowcem i mówi że co prawda nie powinno się, ale u jego hodowców nikt tego nie robi, bo trzeba by było robić osobny tmr dla zasuszonych z osobną mieszanką bez buforów. Za bardzo kłopotliwe organizacyjnie i dają normalny tmr laktacyjny. Przeliczyłem i startuję od 22g tlenku i 42g kwaśnego na szt na dzień i dochodzę do 57g tlenku i 115g kwaśnego w momencie wycielenia.

Zbadałem ph po tygodniu od kolejnego zwiększenia dawki soli i ph urosło od 8 tydzień wcześniej do blisko 9 :ph34r: po 16 dniach podawania gorzkich soli. Chyba wyślę tmr do zbadania i określenia zalecanej dawki

406492474_1751176395397875_3833847373705281780_n.jpg

Dnia 8.12.2023 o 05:34, ChiquitaB napisał:

U mnie zauważyłem że jak krowa się sama wycięli w dzień czy w nocy i nie dostanie pujła poporodowego albo juz nie chce wypić to jest szansa że lozysko nie odejdzie. Po drinku 98% krow lozysko samo odchodziło. Teraz zacząłem dawać Wit zasuszonym wcześniej nie dawalem zobaczymy co to da. Aktualnie mam 1/4 stada zasuszona.

Ja drinków nigdy nie dawałem, witaminy różnie w zależności od chęci i zalegań prawie nigdy nie miałem, łożyska bardzo sporadycznie, ale lekarz podejrzewa hipocalcemię w stadzie, bo są problemy z nogami, a po zbadaniu krwi od kilku sztuk makro leży i szoruje po dnie 😛 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Osobno idzie 1kg laktacyjnej z dodatkiem gorzkich soli z josery. W wozie paszowym mam około 4kg treściwej na szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225

ja zasuszonym daję kiszonkę i sianokiszonkę oddzielnie przywożę i mieszam widłami pod pyskiem do tego daję paszę z solami też lekko zamieszam s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ja robię tak jak Leszek paszowoz. Teraz zszedłem z witamin z agrocentrum i daje z trouw witaminy biotimax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Kurde każdy coś innego bierze 🫣 ja potrzebuję czegoś dobrego przed wycieleniem żeby krowy i jałówki pobierały. Mieszanie oddzielnego paszowozu nie wchodzi w grę. 

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
robertrolnik27 napisał:

Co polecacie?

zależy ile sztuk i przywieźć dla nich w lyżce/wycinaku i ręcznie wymieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

Kurde każdy coś innego bierze 🫣 ja potrzebuję czegoś dobrego przed wycieleniem żeby krowy i jałówki pobierały. Mieszanie oddzielnego paszowozu nie wchodzi w grę. 

Co polecacie?

Kexxtona

29 minut temu, robertrolnik27 napisał:

No tak to wchodzi w grę, jak sole to sianokiszonki i wysłodków nie powinno być tak? Wtedy dobrej jakości kiszonka z kukurydzy 

Wyslodkow absolutnie nie powinno być  w zasuszeniu. One zatucza krowe. A co gorsza mają dużo wapnia. Kiszonka z kukurydzy też może być. Ale ograniczona. Pasze treściwe trochę trzeba, bo będą do niej przygotowane jak urodzą. Klucz żeby wapna nie było a był fosfor. Bo odwraca się stosunek zapotrzebowania a wykorzystania przed porodem. Drink po wycieleniu tez jest spoko. I kexton przed a po gliceryna. I krowy idą jak zloto

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
21 godzin temu, danielhaker napisał:

 

Też daję. Skąd bierzesz i ile płacisz?

A Ty ile płacisz za ten karoten ?. Ja kupiłem premix z bergophora, facet namawiał mnie na czysty karoten ale sam nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934

Dotychczas też tam co Michał, 155zł, ale we wrześniu jak kupowałem przez neta siatki na pryzmy to trafiłem na to: https://mlynpodlaski.pl/carovit-5kg-wsparcie-rui,86,271.html

Przy 5 woreczkach 142zł z wysyłką

Od tamtej pory zacząłem trochę porównywać ceny bo długi czas tego nie robiłem bo było porównywalnie z konkurencją i okazuje się że za niektóre komponenty mocno przepłacałem.

Tlenek magnezu: Sando 90, Boferm 60

fosforan jednowapniowy: Sando 160, Boferm 99

kreda: Sando 18, Boferm 12

Jedynie kwaśny kapkę taniej- 75-78zł

Te same worki

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Co myślicie o kwasnym dawanym w hakis pojemnik przy paszowym i te co potrzeba sobie pobierają ile chcą?

Ja za ten biotimax z trouw placilem 130zl brutto za worek bo miesiąc po terminie były niektóre worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj