danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

PRIMO    8075
31 minut temu, robert1226 napisał:

Tobie napewno nic bo i tak nic z tego .

Słuchaj no dzieciaku że jak tobie coś jest niepotrzebne to nie znaczy że innym też KPW?

Ocenę mam dla siebie a nie żeby brylować w rankingach ale po co ja to pisze jaki tak z tego nic nie zrozumiałeś. 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1607

Jak do mnie piszesz to zaczynaj od proszę pana .

Wyrażam swój  punkt widzenia i nie musisz się z nim zgadzać. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5146
42 minuty temu, robert1226 napisał:

I co każdej odzielnie żarcie robisz.?

Nie, ale coś można poregulować ogólną dawka, jak by np. mocznik był za niski, czy jak któraś ma podniesione komórki to można coś zaleczyć, albo i się pozbyć jak trzeba coś brakować. Po prostu dobrze to wiedzieć. Cóż, ale każdy robi jak mu wygodnie i opłacalnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
3 minuty temu, robert1226 napisał:

Jak do mnie piszesz to zaczynaj od proszę pana .

Wyrażam swój  punkt widzenia i nie musisz się z nim zgadzać. 

Tak jest plose Pana. 😂🤣

I wice wersa. 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
4 minuty temu, robert1226 napisał:

Jak do mnie piszesz to zaczynaj od proszę pana .

Wyrażam swój  punkt widzenia i nie musisz się z nim zgadzać. 

To studiów żadnych nie skończyłeś może jeszcze jakiś inż, prof, czy inny mgr przed tym prosze pana?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1607
27 minut temu, pawlak2507 napisał:

To studiów żadnych nie skończyłeś może jeszcze jakiś inż, prof, czy inny mgr przed tym prosze pana?

A czy ty wiesz co to mgr inż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1607
30 minut temu, Leszy napisał:

Nie, ale coś można poregulować ogólną dawka, jak by np. mocznik był za niski, czy jak któraś ma podniesione komórki to można coś zaleczyć, albo i się pozbyć jak trzeba coś brakować. Po prostu dobrze to wiedzieć. Cóż, ale każdy robi jak mu wygodnie i opłacalnie.

Zgadza się i wiem że to dobrze wiedzieć tylko że się do nich zraziłem. 

Niewiem czyczytales bo już kiedyś pisałem o tym , w mleczarni sredna somatyki miałem poniżej 200 na plytce do badania idealnie a w federacji niektóre sztuki miliony i było szukanie przyczyny szczepienie i tam ciągle to samo I podobnie było z tłuszczem ponad 6 %miały sztuki aż wziąłeś próbki i zawiozłem do laboratorium w Rypinie i wyszło że te wyniki z federacji jakieś z palca wyssane i dlatego podziękowałem bo za dużo mnie to kosztowało i kasy i nerwów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    414

Poczekajcie aż któryś dostanie wiadomość, że został księciem Perskim i odziedziczył majątek, dopiero się zacznie 😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ja pierdziele czuje się jakby same kobity tu siedziały, bo wiadomo że o byle g się pokłócą. Ja przyjmuje że na forum jesteśmy wszyscy równi i kolegami a nie jakieś ą ę . Napisz odrazu że żona ma focha jeden czy drugi to kazdy wam odzywki daruje bo na sucho siedzisz

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Słuchaj no dzieciaku że jak tobie coś jest niepotrzebne to nie znaczy że innym też KPW?

Ocenę mam dla siebie a nie żeby brylować w rankingach ale po co ja to pisze jaki tak z tego nic nie zrozumiałeś. 😩

A ja zgadzam się w 100% z @robert1226 🤝🍺bo też nie widzę sensu oceny. Wiem która krowa ile mleka daje a żywiona też każda tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
36 minut temu, robert1226 napisał:

Zgadza się i wiem że to dobrze wiedzieć tylko że się do nich zraziłem. 

Niewiem czyczytales bo już kiedyś pisałem o tym , w mleczarni sredna somatyki miałem poniżej 200 na plytce do badania idealnie a w federacji niektóre sztuki miliony i było szukanie przyczyny szczepienie i tam ciągle to samo I podobnie było z tłuszczem ponad 6 %miały sztuki aż wziąłeś próbki i zawiozłem do laboratorium w Rypinie i wyszło że te wyniki z federacji jakieś z palca wyssane i dlatego podziękowałem bo za dużo mnie to kosztowało i kasy i nerwów. 

Jak Cię kosztowało kasy to gówno a nie doiły 😁 chyba że dopłaty nie było w mleczarni 

13 minut temu, ChiquitaB napisał:

Ja pierdziele czuje się jakby same kobity tu siedziały, bo wiadomo że o byle g się pokłócą. Ja przyjmuje że na forum jesteśmy wszyscy równi i kolegami a nie jakieś ą ę . Napisz odrazu że żona ma focha jeden czy drugi to kazdy wam odzywki daruje bo na sucho siedzisz

Dokładnie 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
Dnia 28.10.2023 o 07:20, danielhaker napisał:

 

To nie robicie tak że wysyłacie Tmr do badania na DCAD do Krakowa i później się z tego się wylicza ile ma iść soli gorzkich i innych rzeczy na zasuszenie krowy? 

Screenshot_2023-12-08-10-38-10-467_com.google.android.apps.messaging.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1607
11 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Jak Cię kosztowało kasy to gówno a nie doiły 😁 chyba że dopłaty nie było w mleczarni 

Dokładnie 🤣

Mądrego próbujesz udawać i ci nie wyszło. 

Kosztowało to dodatkowe badania szczepionki i szukanie dziury w całym.

A nawet i do badania w federacji trzeba było dokładać jak mleczarnia 1gr dopłacała to żeby to się wtedy spięło to po 60l na dzień by musiały krowy dawać. 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
5 minut temu, robert1226 napisał:

Mądrego próbujesz udawać i ci nie wyszło. 

Kosztowało to dodatkowe badania szczepionki i szukanie dziury w całym.

Chociaż próbuje 👊😆

Następny... To że Ty cwaniaczku tak robisz nie znaczy że każdy ma tak robić i tak jest cudownie, to po pierwsze. 

Po drugie to jeśli jest dopłata 2 gr to przy dobrej wydajności zostaje się na dobra kawę w restauracji. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

No to miałeś lipę. Chociaż Sierpc był dobrą mleczarnią więc źle nie miałeś chyba że angusy doiłeś. Bo jesteś kolejna osoba która siedzi na forum wprowadza zamęt i żyje w swojej bajce ze swoimi kredkami a nic nie pokaże. 

Nie ciskaj ludziom, daj se luz jeden jest pfhb drugi nie, jeden chodzi do kościoła drugi nie, opamiętaj się chłopie. 

Ja dla.odmiany dodam że nie odszedłbym przy obecnym stadzie z pfhbipm, pomaga mi to. Gdybym miał 150-200 krów mocno bym się musiał zastanowić. To moje zdanie i nie mam zamiaru kogoś wyzywać bo myśli inaczej. 

Piona Robercik

Edytowano przez robertrolnik27
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1607

Ale napisałem że to moje zdanie mój punkt widzenia to przeczytaj dokładnie nie po lepkach 

A gdzie i kogo obrażałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
5 minut temu, robert1226 napisał:

Ale napisałem że to moje zdanie mój punkt widzenia to przeczytaj dokładnie nie po lepkach 

A gdzie i kogo obrażałem?

Prowadzisz bardzo ofensywną rozmowę w niektórych kierunku którzy podważą Twoje zdanie, mniej emocji jedziemy na tym samym wózku i jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać i wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniami. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Ja zrezygnowałem 2 lata temu i żyje. Ale nikomu nie pisze, nie doradzam, najlepiej nie wspominać bo zaraz cie rozszarpią że masz ch*jowa wydajnosc, że cię nie stac parę stów na miesiąc, że debilem jesteś bo nie umiesz wykorzystać takiego narzedzia, że niepostepowy jesteś. 

Lepiej siedzieć cicho 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104
54 minuty temu, Luki99 napisał:

A ja zgadzam się w 100% z @robert1226 🤝🍺bo też nie widzę sensu oceny. Wiem która krowa ile mleka daje a żywiona też każda tak samo. 

Ja uważam że nie można żywic każdej krowy tak samo.  Wiadomo zasuszone, ale jak stado jest słabe, i bardzo nierówne to nie da się dać każdej 5kg treściwej i zadowolony. Bo najlepsze sztuki niedożywione a najsłabsze zapasione. Tylko klopoty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
46 minut temu, Luki99 napisał:

@robert1226 ma rację a od razu na niego niektórzy naskakują np @PRIMO @pawlak2507 i inni. Niech robi jak uważa. 

Ja akurat się z nim zgadzam. 🤝

Kto jak kto ale w tym temacie to nie powinieneś się odzywać. 

Dobra koniec tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
27 minut temu, kampl napisał:

Ja uważam że nie można żywic każdej krowy tak samo.  Wiadomo zasuszone, ale jak stado jest słabe, i bardzo nierówne to nie da się dać każdej 5kg treściwej i zadowolony. Bo najlepsze sztuki niedożywione a najsłabsze zapasione. Tylko klopoty

Ale to chyba i bez federacji wiesz że krowie która się wycielila dajesz inne dawki a inne dawki tej która niedługo idzie do zasuszenia, a jeszcze inna dawkę tej która jest w szczycie laktacji. A jeszcze inna tej która też jest w szczycie ale doi się 10-15 litrów więcej niż ta co wspomniałem wcześniej. 

 

30 minut temu, tumiwisizm napisał:

Ja zrezygnowałem 2 lata temu i żyje. Ale nikomu nie pisze, nie doradzam, najlepiej nie wspominać bo zaraz cie rozszarpią że masz ch*jowa wydajnosc, że cię nie stac parę stów na miesiąc, że debilem jesteś bo nie umiesz wykorzystać takiego narzedzia, że niepostepowy jesteś. 

Lepiej siedzieć cicho 

Sławek ci napisze zaraz że jeździsz samochodem z prędkościa 100 km/h i masz zamknięte oczy. Zresztą tak samo jak ja. Sławek wrzuć na luz. To żart, żebyś zaraz tu nerwicy nie dostał jak kolega wyżej :)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj