danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

krzychu121    3931
35 minut temu, ThePerkins napisał:

ta

Ja sypalem do paszowozu i efekt był. Tyle że trzeba te 3-4 tygodnie poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Karol6130 napisał:

49 minut temu, ThePerkins napisał:

Mała stablilizacja bo odrzucam górę, plus przebieram jak jest dobra i nie spleśniała tylko ciepła, od połowy w dół zimna i kładę od razu do wozu. Gorzej z qq się robi, góra jest śmierdząca to to odrzucam, dalej zapach ok ale zgrzana od góry do dołu, pleśni jako tako nie widać ... Ej a jak mam worek 25kg na myco, to jak to rozdać?, nie napisane że na tonę czy coś tylko 50-100g szt. 20szt krów po 100g to jest 2kg dziennie to worek na 12dni to trochę szybko się wydaje, i jak to dobrze z czymś wymieszać bo mieszalnia mobilna do mnie przyjeżdża. Z kolei drugi mówi, że to worek na tonę paszy ale napisane tam nic nie jest ...

@Karol6130, gęsty przez to pójdzie, kurde kupiłem 2 kubki można było to ... ta pierwsza sztuka szczepiona i mastibovac i startvac, no ona dużo dostała ale co z tego jak bez efektów... ogólnie zawsze 5 tub daje 

Gęsty nie pójdzie 

Ja ten stosuje

https://zaopatrzenierolnictwa.pl/higiena-wymion-i-strzykow/1045-dipal-koncentrat-1l-delaval.html

Proszek na myko sypie pod pysk 

Na śrute i na to mieszanka 

Z tego co rozmawiałem z lekarzem to mastibovac na próbie 100 sztuk bydła po podwójnym zaszczepieniu nie przyniósł żadnych efektów 

Ja co szczepię to najpierw dwie dawki w odstępie dwóch tygodni, później co pół roku przypomnienie 

Moi lekarze uważają że mądre książki piszą że paciorkowiec leczy się tubkami przez 8 dni, czyli 16 tubek

Dobrze mówię że 8 dni .Ja u siebie miałem szt że 10 dni i wtedy pewne było że nie wróci za jakieś 2-3 dni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
33 minuty temu, ThePerkins napisał:

a jak w paszowozie wymieszam 2kg ? :o

Możesz, wtedy wiesz że zjadły. Te zapalenia to na pewno od kiszonek. Co do szczepionek, od ilu lat sczepisz?. Szczepionka nie zadziała od razu, tu potrzeba czasu. Jak chcesz to napisz swój numer na priv, możemy pogadać. Z paciorkowcem już kilka lat walczę i udało się zmniejszyć jego występowanie w zapaleniu wymienia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
48 minut temu, leszek1000 napisał:

Możesz, wtedy wiesz że zjadły. Te zapalenia to na pewno od kiszonek. Co do szczepionek, od ilu lat sczepisz?. Szczepionka nie zadziała od razu, tu potrzeba czasu. Jak chcesz to napisz swój numer na priv, możemy pogadać. Z paciorkowcem już kilka lat walczę i udało się zmniejszyć jego występowanie w zapaleniu wymienia.  

Nie miałem problemów z nim wgl do sierpnia, od sierpnia leci ...  

2 kg wymiesza tak dokładnie, że będzie to w całej masie ?, rozumiem 20, ale 2 ? xD . Sorry ale ja paszowóz mam 1,5 miesiąca także no ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Jak wsypiesz wszystko na raz w jedno miejsce i za 2 minuty zaczniesz wyładunek to oczywiście że się nie wymiesza. Ja sypie do paszowozu jako ostatnia kukurydze. Przed wrzuceniem kukurydzy wyłączam paszowoz. Potem wracam na oborę. Biorę wcześniej przygotowane wiadro z buforem, drożdżami i środkiem na myko. Mieszam z grubsza to wszystko razem w wiaderku. Rozsypuje po kukurydzy bo się dobrze do tego przykleja i włączam paszowoz. Miesza się wtedy 10-15 minut i rozrzucam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxio    5
9 godzin temu, maxler napisał:

Witajcie. Sprzedam nadmiar własnych jałówek hodowlanych. Wycielenia koniec listopada i grudzień. Nie są w żaden sposób brakowane do sprzedaży tylko sprzedaje jak leci ponieważ już co mogłem wymieniłem u siebie i nie mam miejsca. Średnia stada 13700kg. Wolne od IBR i BVD . Cena 8500zl netto. Woj. Podlaskie pow. Sokólski 

Można jakiś kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    332
15 godzin temu, maxler napisał:

Witajcie. Sprzedam nadmiar własnych jałówek hodowlanych. Wycielenia koniec listopada i grudzień. Nie są w żaden sposób brakowane do sprzedaży tylko sprzedaje jak leci ponieważ już co mogłem wymieniłem u siebie i nie mam miejsca. Średnia stada 13700kg. Wolne od IBR i BVD . Cena 8500zl netto. Woj. Podlaskie pow. Sokólski 

Ciężki temat na dzień dzisiejszy coś sprzedać , tą ósemkę to chociaż na siódemkę zmień to może szybciej coś pójdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
39 minut temu, Supersebusiek napisał:

Ciężki temat na dzień dzisiejszy coś sprzedać , tą ósemkę to chociaż na siódemkę zmień to może szybciej coś pójdzie .

Wczoraj zacząłem się ogłaszać i już 3 sztuki sprzedane. Pokryte dobrym sexem, matki z wydajnością ok 15tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

To aż żal sprzedawać z 8.5.  Po 3 miesiącach za więcej mleka da  niż jest warta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
18 minut temu, slawek74 napisał:

to co zrobić jak obory pękają w szwach ?

Dokładnie, mi wystarczy tyle ile mam krów. Reszta jałówek na sprzedaż. Aktualnie mam 56 krów i 80 cieliczek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Robi  ktoś z was alkalizacje swojego zboża ? Warto to zrobić ? 

I czy można taką śrutę dawać małym cielakom czy lepiej bez dodatków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7443
3 godziny temu, slawek74 napisał:

to co zrobić jak obory pękają w szwach ?

Trzeba było kryć mięsem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3162
Dnia 3.11.2023 o 18:52, pawelmf napisał:

Panowie gdzie znajdę weterynaryjny numer WNI potrzebny do aktualizacji w IRZ plus

Jeśli jeszcze nie robiłeś aktualizacji to, nr WNI nas hodowców nie obowiązuje, bo on wg ustawy obowiązuje działalność nadzorowaną czyli np. handlarzy, ubojnie itp.

Dnia 4.11.2023 o 07:59, niesamowity90 napisał:

Byłem w agencji to mi powiedzieli że ten numer jest potrzebny tylko od strony handlarza a rolnik nie musi tego mieć, ale proponuję przejść się do ARiMR bo co oddział to mogą chcieć co innego i tam pomogą wypełnić, podpowiedzą

Też byłem dzisiaj w agencji, tylko po to by się upewnić, bo zadałem sobie trochę trudu i przeczytałem ustawę, czego dokładnie wymagają od nas do tej aktualizacji i mi właśnie panie to samo co Tobie powiedziały, a już sam wypełniłem w domu, wprawdzie to nic trudnego te wypełnianie, chwila moment i temat ogarnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    332
4 godziny temu, plati napisał:

To aż żal sprzedawać z 8.5.  Po 3 miesiącach za więcej mleka da  niż jest warta 

Nie myśl , że jak u kogoś matka jałówki daje 15 tyś na laktacje to ta jałówka u nowego gospodarza da tyle samo , bo trafi do takiego co tak myśli , że ma dawać sama z siebie bo gospodarz ma taką wydajność co od niego kupiłem i wykończy ją ketozą i innymi chorobami w miesiąc i powie ale gówno mi sprzedał , znam takich przypadków na pęczki .

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Karol6130 napisał:

3 godziny temu, slawek74 napisał:

to co zrobić jak obory pękają w szwach ?

Trzeba było kryć mięsem 

i jałówki kupować 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7443

To co roku musisz kryć sexem żeby były jałówki

Przecież nie zwiększasz

Wiadomo było że mleko nie będzie po 3 zł 

Że ludzie nie będą głupieć z zakupami, po co było robić sobie problemy

 

 

Wasz bank się ponoć trochę oszukał, może być spora strata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, Supersebusiek napisał:

Nie myśl , że jak u kogoś matka jałówki daje 15 tyś na laktacje to ta jałówka u nowego gospodarza da tyle samo , bo trafi do takiego co tak myśli , że ma dawać sama z siebie bo gospodarz ma taką wydajność co od niego kupiłem i wykończy ją ketozą i innymi chorobami w miesiąc i powie ale gówno mi sprzedał , znam takich przypadków na pęczki .

Mój komentarz był nieco sarkastyczny. 

 

Pogratulować wydajności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Karol6130 napisał:

To co roku musisz kryć sexem żeby były jałówki

Przecież nie zwiększasz

Wiadomo było że mleko nie będzie po 3 zł 

Że ludzie nie będą głupieć z zakupami, po co było robić sobie problemy

 

 

Wasz bank się ponoć trochę oszukał, może być spora strata

nie wiem gdzie Ty widzisz problemy... 🤔 i lepiej sprzedać 3szt po 7tys niż kupować jak brakuje 2szt po 10tys sprawdź bilans a jak bym miał jeszcze 4 też by poszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7443
49 minut temu, slawek74 napisał:

nie wiem gdzie Ty widzisz problemy... 🤔 i lepiej sprzedać 3szt po 7tys niż kupować jak brakuje 2szt po 10tys sprawdź bilans a jak bym miał jeszcze 4 też by poszły...

To zawsze brakowało? 

U mnie jakoś się kręci 

 

Widać dużo mleka mają że codzienne odbiory płatne się zrobiły 

A było 3 miesiące 

 

Znowu ludzie podzielą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj