danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Domiś10    32
4 godziny temu, robert1226 napisał:

Dawałem pasze z stw , ale to się okazało że to gówno nie pasza teraz nie daje 

Trzeba było czytać jak pisałem że to nadaje się do zakończenia działalności tak idealna jest do tego 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
49 minut temu, slawek74 napisał:

też słyszałem dobre opinie tylko w okolicy ogólnie mała podaż zbiorników...

 

paco 1500 wchodzi 1600 chciałbym 2000-2200 trafiają się 2600 i więcej ...

 

Słychać w okolicy że ciężko sprzedać jakieś mniejsze zbiorniki typu 1000 litrów ale żeby kupić nie było gdzie to coś słabo szukasz, bierz i 2600 szybciej będzie chłodzić chyba mieszadło Ci sięgnie🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1612
8 minut temu, Domiś10 napisał:

Trzeba było czytać jak pisałem że to nadaje się do zakończenia działalności tak idealna jest do tego 🤣🤣

Jak ty to pisałeś to już dawno dawno temu z tego zrezygnowałem także czytanie nic mi nie pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
21 minut temu, robert1226 napisał:

Jak ty to pisałeś to już dawno dawno temu z tego zrezygnowałem także czytanie nic mi nie pomogło. 

Pierwszy raz tutaj pisałem chyba z 10 miesięcy temu a ogólnie jak ktoś pytał to prawie 2 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
5 godzin temu, ThePerkins napisał:

Rozkładam już ręce na te pierdolo** kopce, nie mam pojęcia co robię źle.. Kosiłem i zgrabiałem od godz 20, przyczepa przyjechała na drugi dzień o 12. Kopiec obrzuciłem dookoła dobrze piachem i na wierzch trochę piachu na to siatka ( nie miałem skąd wziąć ziemi bo sucho było ). Otworzyłem jakieś 2-3 tyg temu, i pierwszy tydzień ok, drugi co raz gorzej a teraz to muszę kostke wyciąć i wszystko przewalać widłami. Trawy z łąk były młode dobre, gorzowska stara jak nie wiem i teraz w kopcu to wygląda jakby wyschła na pniu ( przyjmuję do wiadomości że tu też leży problem ), ale trawy z łąk, młode, mokre też się psują. Stosujecie coś na odcięcie powietrza jak wybieracie czy co ?. U mnie po okolicy każdy bierze byle jak i nic się nikomu nie psuje, teraz nawaliłem gruby pas piachu żeby to odciąć może po kilku metrach się poprawi bo jak nie to czeka mnie cały kopiec w gnój i d*pa z tego zapasu.

Mam jeszcze pryzmę z 1 pokosu, tam to lała się woda z przyczepy i jak tamto się też zepsuje to przechodzę na bele bo nie mam z nimi wgl problemu, choć wiem że będzie to uciążliwe jak i dla mnie przy pracy jak i potem do paszowozu ale cóż...

 spacer.png

 

 

spacer.png

Czy ja za słabo to gniotę ?, ale jeżdżę po tym kopcu dużo i ja już nie wiem ...

Folia podkładowa (przeźroczysta) przed główną (czarną). "fachowcy" a raczej handlowce mówią że potrzebna, zrobilem z jak i bez. Różnica jest spora jeżeli chodzi o odpady, a kosztuje grosze. Bodajże za 10x50 płaciłem w tym roku 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845

Nom podkładowa a na wierz ja daję nawet starą czarna biała i jest git. Jak masz jedną warstwę zawsze jest duże ryzyko że gdzieś dziurka się zrobi. Druga sprawa szału nie ma widzę z jakością cięcia. Pewnie cholernie źle to się musi się ubijać. Przy sieczkarni mam dużo lepiej pocięte i fajnie się materiał rozsypuje i ubija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Robiąc sieczkarnia w pryzme nie silos materiał nie ucieka na boki? Tzn nie rozjeżdża się pryzma? U nas większość się boi sieczkarnie w trawy puszczać.

W tych cysternach japy mieszadło juz chyba przy 30l smyra mleko. Ja mam 3200 zbiornik i naprawdę szybko łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305
slawek74 napisał:

mniej niż 2tys nie kupię bo znowu będę szukał 🤭

To bierz 2600 i będziesz miał spokój😉 i się powtórzę tylko cysterna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

W tych cysternach japy mieszadło juz chyba przy 30l smyra mleko. Ja mam 3200 zbiornik i naprawdę szybko łapie.

Tak wiem że szybko łapie, też mam japke 3100, tylko żartowałem tak do Sławka😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1580

Mi tam z 1 pokosu zawsze pryzma lux wychodzi a najlepsza to była właśnie jak z przyczepy się woda lała i deszcze padały zero odpadu. 2 i 3 pokos loteria ale dużo się psuje i dużo odpadu jest. Teraz w pryzme tylko 1 ładuje, reszta idzie w bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

U mnie baloty za to sie psują z wierzchu, jak nie koty to jakieś dziadostwo od dołu dziury rypie. Do tego frezem lepiej z pryzmy sie wybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Robiąc sieczkarnia w pryzme nie silos materiał nie ucieka na boki? Tzn nie rozjeżdża się pryzma? U nas większość się boi sieczkarnie w trawy puszczać.

W tych cysternach japy mieszadło juz chyba przy 30l smyra mleko. Ja mam 3200 zbiornik i naprawdę szybko łapie.

A czemu ma się rozjeżdżać? Przecież struktura i długość jest sporo większa niż w kukukurydzy. Ja robię 2 lata sieczkarnia i nie ma problemu . W tym roku wszystkie pokos, w tamtym tygodniu 4 wjechał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226

z sieczkarni to tylko problem jak przyczepy bez walców ale i to da się ogarnąć ładnych kilka lat biorę usługę sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja robię już kilka lat przyczepa i tylko raz się psuło na wierzchu. Robiła się taka skorupa.  Problem chyba wynikał z tego że materiał był zbyt suchy i słabo odkryty. 

W tym roku kupiłem wycinak to myślę że będzie jeszcze lepiej przy wybieraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

U mnie  w tym roku wichura/burza/nawałnica odkryła cały silos z trawą więc cały wierzch będzie do wyrzucenia tj jakieś 5cm na pewno ale cóż, zdarza się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845

Trochę kombinowałem ostatni oz dippingami i cos mi nie pasuje i chciałbym do czegoś porządnego sprawdzonego wrócić. Dipal z delavalu stosuje ktoś? Warty ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
6 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Robiąc sieczkarnia w pryzme nie silos materiał nie ucieka na boki? Tzn nie rozjeżdża się pryzma? U nas większość się boi sieczkarnie w trawy puszczać.

W tych cysternach japy mieszadło juz chyba przy 30l smyra mleko. Ja mam 3200 zbiornik i naprawdę szybko łapie.

Boi się bo kamyczek wpadnie w sieczkarnie i noże jedynie do czego się nadadzą to na złom. To nie metal, że detektor wyłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6938

U okolicznego usługodawcy jest ta sama cena zbioru sieczkarnią, co przyczepą. Po sieczkarni nie ucieka na boki, bo trawa ma inną strukturę niż kukurydza która me tendencję do rozjeżdżania się

16 godzin temu, slawek74 napisał:

paco 1500 wchodzi 1600 chciałbym 2000-2200 trafiają się 2600 i więcej ...

Sławek, pamiętam że zawsze mówiłeś tutaj każdemu, że jak się zmienia zbiornik to zawsze koniecznie musi być przynajmniej 2 razy większy, także no... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12226

nie podpuszczaj 🤣😁 obory nie rozciągnę a podwoić wydajność nie realne 🤦‍♂️


Daniel a jaki Ty masz zbiornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6938
22 godziny temu, slawek74 napisał:

słuchasz się tego Krzyśka 🤭😁 dawałem biofed słabo jadły jozera tak sobie no i dolfos jadły ale moczu nie badaliśmy ... masz z czymś problemy że szukasz?

18 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Obstawiam że Krzysiek reprezentuję inną firmę niż trouw, pytanie z czym masz problem po wycieleniu? Należy dawać takie żeby zjadły to, kiedyś dawałem z dolfosu ale było troche za dużo zatrzymań łożysk i aktualnie daję KWZ z trouwa i troche się sytuacja poprawiła

17 godzin temu, slawek74 napisał:

Krzysiek żadnej firmy nie prezentuje...

A odnośnie mojego wczorajszego pytania, bo nie miałem czasu odpisać i teraz nadrabiam 😛  Nie, Krzysiek to lekarz a nie sprzedawca pasz. Zatrzymania łożyska bardzo sporadycznie, zalegania już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio, macice po porodach szybko się kurczą, jedyny problem w stadzie to kulawizny i będziemy szukać przyczyny w kierunku mineralnym, a przy okazji pobierania prób moczu zbadaliśmy pH na tydzień przed porodem i wyszło właśnie 7,5-8, stąd sugestia by zwiększyć dawkę albo zmienić na coś mocniejszego. W ZAS sole są jako dodatek i dość chętnie jedzą. Kiedyś raz wziąłem Prenatę z Sano to krowy ją mordowały i ja się z nimi mordowałem :P Od teraz będzie nowy żywieniowiec, może on (a bardziej chyba ona) coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj