danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

soltys48    19725
12 godzin temu, danielhaker napisał:

Raczej kute. Z początku wydawało mi się że lepsze palone, ale zmieniłem zdanie. Już nie pamiętam z jakiego powodu 🤪

Z palonymi cięższy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Podeślę ktoś link skąd zamawiacie i jaka ta mieszankę gorzowską?

Myślę żeby zasiać 3-4ha w ciągu dwóch tygodni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Panowie pytanie odnośnie żywienia. Ktoś karmił mleczne śrutą/osypką z żyta hybrydowego? Planuje zasiać żyto i myślę o hybrydzie bo niby nadaje się dla mlecznych- nie ma zapaleń itd... Ale wolę was podpytać. 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3884

Można jak najbardziej tylko nie samym żytem.

Jako ciekawostke powiem, że hybrydowe zdaniem młynarza nie jest za dobre na mąke do pieczenia chleba. Czemu nie wiem. Jak sprzedawałem w tamtym roku do młyna to pytał się czy chybryda bo jak tak to nie bierze. Najlepsza jego zdaniem jest mąka ze starych odmian żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
16 godzin temu, danielhaker napisał:

Raczej kute. Z początku wydawało mi się że lepsze palone, ale zmieniłem zdanie. Już nie pamiętam z jakiego powodu 🤪

To jednak wycinak na ładowacz za ciężko czy nie próbowałeś?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Wycinak raz że ciężki to duże obciążenie przy zamykaniu bo trzeba cisnąć oa przód do góry jdzie i szczęka trochę za mało się otwiera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
16 godzin temu, danielhaker napisał:

🤪

Daniel miał zamiar piłowy czepiać na ładowacz.

Edytowano przez pedro2
Pomyłka

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Ja też pół roku temu zastanawiałem się jaki wybrać i wybrałem 1.8 z zębami palonymi do ciągnika 85- konnego. Przyznam że 2m mogłoby być już za bogato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Miałem zakładać wycinak, nawet kupiłem już haki do przyspawania pod euroramkę, ale stwierdziłem że to będzie bez sensu, bo i tak do nasypania treściwych będę musiał go każdego dnia odczepiać i zakładać łyżkę. Teraz ładuję łyżką, ale wcześniej wycinam w pryzmie kostkę wycinakiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

To kup wycinak sonarolu combi. Wycinasz sobie elegancko kiszonkę, jak brak to i belke na pół i nie musisz ściągać folii i siatki. A potem nabierasz na zęby wycinaka łyżkę. Zabezpieczasz jak z kabiny ciągnika i jedziesz sobie ładować treściwe. Nie przeczepiasz urządzeń a wygoda jest. I najważniejsze pozostaje ładna ściana w pryzmie czy to z kukurydzy czy trawy, więc się nie grzeje. Po kilku latach szczerze polecam. Jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na maszynę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
danielhaker napisał:

Jaką wziąć szerokość łyżkokrokodyla do załadunku wozu? 2m? Pod John Deere 6230.

Dużo zależy od głębokości. Ja mam 1,8m hydrametu i mogę wziąć ponad 900kg kukurydzy o sm 34%, gdzie sąsiad ma 2m i na bank tyle nie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Pany w w siewniki Sr 300 agromasz zmieniać przekładnie na 1 bieg przy rzepaku czy pójdzie na 2 biegu? Jak najlepiej zrobić próbę żeby wyszło dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
3 godziny temu, danielhaker napisał:

Miałem zakładać wycinak, nawet kupiłem już haki do przyspawania pod euroramkę, ale stwierdziłem że to będzie bez sensu, bo i tak do nasypania treściwych będę musiał go każdego dnia odczepiać i zakładać łyżkę. Teraz ładuję łyżką, ale wcześniej wycinam w pryzmie kostkę wycinakiem

Ja mam 1.6 przy Case 125 km i wolałbym 1.8m bo 1.6 za mały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
9 godzin temu, krzychu121 napisał:

To kup wycinak sonarolu combi. Wycinasz sobie elegancko kiszonkę, jak brak to i belke na pół i nie musisz ściągać folii i siatki. A potem nabierasz na zęby wycinaka łyżkę. Zabezpieczasz jak z kabiny ciągnika i jedziesz sobie ładować treściwe. Nie przeczepiasz urządzeń a wygoda jest. I najważniejsze pozostaje ładna ściana w pryzmie czy to z kukurydzy czy trawy, więc się nie grzeje. Po kilku latach szczerze polecam. Jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na maszynę 

Też go kupiłem rok temu i skończył się problem z grzaniem się sciany w pryzmie.

7 godzin temu, Marcin133 napisał:

Pany w w siewniki Sr 300 agromasz zmieniać przekładnie na 1 bieg przy rzepaku czy pójdzie na 2 biegu? Jak najlepiej zrobić próbę żeby wyszło dobrze? 

Rób próbe kręconą. Na worku masz napisane ile ważą nasiona. Zazwyczaj jednostka jest na 3 hektary, wage dzielisz na 3. Robisz próbe kręconą na ar, mnożysz x100 i masz wynik wagowy na hektar i wtedy będziesz wiedział czy zgadza się czy nie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

 Te sonarolu to fajna rzecz gdy kto ma pryzmę i paszowóz na utwardzonym i równym . W moim przypadku gdy droga na której stoi paszowóz ,ma prawie poziom  i jest wyżej od poziomu pryzmy,a pryzma leży na zboczu w zdłuż drogi i oczywiście na miękkim . Tutaj i zwykły szuflo krokodyl doprowadza do sraczki ,gdy w zimę koła zeslizgną na koleinie ,a masz go na maxie w górze .  A tam dodatkowo ponad pól tony na wysięgu wagi wycinaka . Brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja w tym roku zmieniałem kierunek położenia pryzm na polu. Wcześniej były wzdłuż pola ale właśnie jest skos i paszowoz uciekał jak popadało dobrze i trzeba było kombinować. Teraz w poprzek zrobilem i myślę że będzie lepiej. 50m pryzma bez problemu się mieści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
32 minuty temu, kizak napisał:

 Te sonarolu to fajna rzecz gdy kto ma pryzmę i paszowóz na utwardzonym i równym . W moim przypadku gdy droga na której stoi paszowóz ,ma prawie poziom  i jest wyżej od poziomu pryzmy,a pryzma leży na zboczu w zdłuż drogi i oczywiście na miękkim . Tutaj i zwykły szuflo krokodyl doprowadza do sraczki ,gdy w zimę koła zeslizgną na koleinie ,a masz go na maxie w górze .  A tam dodatkowo ponad pól tony na wysięgu wagi wycinaka . Brrrrr

Najalbym fadrome i wyrównał wszystko. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Te sonarolu to fajna rzecz gdy kto ma pryzmę i paszowóz na utwardzonym i równym . W moim przypadku gdy droga na której stoi paszowóz ,ma prawie poziom  i jest wyżej od poziomu pryzmy,a pryzma leży na zboczu w zdłuż drogi i oczywiście na miękkim . Tutaj i zwykły szuflo krokodyl doprowadza do sraczki ,gdy w zimę koła zeslizgną na koleinie ,a masz go na maxie w górze .  A tam dodatkowo ponad pól tony na wysięgu wagi wycinaka . Brrrrr

Teren wyrównać nie taki problem górkę zebrać i dołek przeżucic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Nie wiem nie znam się ale czasami nawet jak się mocno chce to ukształtowanie terenu na yo nie pozwola albo droga która blisko przebiega jakas. Nie zawsze chcieć to móc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Najalbym fadrome i wyrównał wszystko. :)

No i nie byłoby frajdy. A tak to adrenalinka skoczy, ciepło się zrobi i już człowiek żwawszy 😉

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj