danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumiwisizm    442
11 godzin temu, slawek74 napisał:

wirówka może była tylko się zepsuła 🤭😁 chodowla to nie zabawa 🙋‍♂️

Nie wiem co się z Tobą stało chłopie, kiedyś miałeś zupełnie inny charakter i na prawdę fajnie się czytało ten wątek. Ale no cóż, ludzie zmieniają się też na gorsze. 

A hodowla pisze się przez H. Przez ch się pisze np. ch*j

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017

Co będziesz analfabecie tłumaczył on wie lepiej 🤪

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

jak czytam co ludzie odpier.... jak nie tyle że nie znają podwstaw to i nie chce się im tego zrobić jak np ,,tok,, w tym przypadku chcieli by złoty środek taki ,,pstryk,, i po kłopocie a tak się nie da 🤷‍♂️ do do tego masa troli jak ten powyżej to tracę wiarę w ludzi i chęci im pomagania 🙋‍♂️ wilę wtedy z nich się po śmiać 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22
9 godzin temu, xzibit0000 napisał:

Witam. Mieliście kiedyś problem z krowa, która zasuszona  5 maja na 2 miesiące, po ocieleniu w połowie lipca i do tej pory ma w mleku ,, antybiotyk,, lub substancje hamujące? Ja się pierwszy raz z czymś takim spotkałem i nie wiem co robić 

Tak, to jest magia ale tak. 

 

Nawet u krów które nie miały antybiotyku, szła próbka i zdarzało się w ciągu kilku lat ostatnich że wyszedł wynik* obecny. Nie pytaj jak, czemu, bo nie mam pojęcia. Próbki, ręce, wszystko czyste zero kontaktu. Pojawiasz na drugi dzień i brak.

Edytowano przez lukasz2623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    878

Wiesz, z tym antybiotykiem to ciekawa sprawa. Ostatnio z weterynarzem rozmawiałem na temat odstawionego mleka z antybiotykiem do mleczarni. Opowiedział historię brata kuzyna czy kogoś tam. W każdym razie obiekt monitorowany i w danym czasie nie były podawane żadne antybiotyki. Oczywiście kłótnia z zakładem że nie ma takiej opcji itp. Itd. W każdym razie przysiedli i obejrzeli monitoring i okazało się, że podczas dawania mleka dla cieląt dodano halocur. Dano mleko cielętom a wiadro postawiono. Później wlano do niego mleko a z tego wiadra mleko do zbiornika. I tyle problemu tylko przez to, że wiadro nie było umyte lub spłukane 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Pewnie to samo co robią z mlekiem w którym go nie ma. Tylko rolnika ujebią przy okazji.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1580

Oczywiście kogo jebią za antybiotyk? A no małych rolników. Taka sytuacja jak się zdarzy w kołchozie jest momentalnie wyciszania i bez żadnej kary 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Wiesz, z tym antybiotykiem to ciekawa sprawa. Ostatnio z weterynarzem rozmawiałem na temat odstawionego mleka z antybiotykiem do mleczarni. Opowiedział historię brata kuzyna czy kogoś tam. W każdym razie obiekt monitorowany i w danym czasie nie były podawane żadne antybiotyki. Oczywiście kłótnia z zakładem że nie ma takiej opcji itp. Itd. W każdym razie przysiedli i obejrzeli monitoring i okazało się, że podczas dawania mleka dla cieląt dodano halocur. Dano mleko cielętom a wiadro postawiono. Później wlano do niego mleko a z tego wiadra mleko do zbiornika. I tyle problemu tylko przez to, że wiadro nie było umyte lub spłukane 

Nie no takich błędów nie może być. Ja mówię o sytuacjach w stu procentach pewnych dla nas. 

Być może obecny dają jak próbka się zgubi lub coś się z nią stanie, tak dla pewności. Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938

Kiedyś ojciec kupił krowę z cielakiem to antybiotyk miała 28 dni, nikt tego nie potrafił wytłumaczyć, ale albo ktoś jej dowalił coś w szyje albo nie wiem. Dobrze, że się mleko bada to nie było przypału ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Ale tak czy siak bywały takie sytuacje tyle że nie że zbiornika w z próbek. Nawet jeśli nic nie mylę to dwie te same próbki i w jednej obecny w drugiej nie. Wyjaśnić nikt tego nie wyjaśni ale ważne żeby ze zbiornika nie było ;)

1 minutę temu, ThePerkins napisał:

Kiedyś ojciec kupił krowę z cielakiem to antybiotyk miała 28 dni, nikt tego nie potrafił wytłumaczyć, ale albo ktoś jej dowalił coś w szyje albo nie wiem. Dobrze, że się mleko bada to nie było przypału ... 

28 to długo ale dłuższą obecność niż jest napisane na antybiotyku to normalna sprawa. Te 4-5 a nawet tydzień dłużej czasami wykazywało.

Ja piszę o sytuacjach gdzie krowa nigdy nie miała nic podawane a jednak wykazało 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Janusz napisał:

Ciekawe co mleczarnie robią z mlekiem w którym znajdzie się antybiotyk?

wożą do utylizacji... bynajmniej ta do której oddaję

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, slawek74 napisał:

bynajmniej ta do której oddaję

.... litości....🤦‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Tu nie ma litości ,Mlekpolowe mleko jedzie gdzieś pod Warszawę do utylizacji ,kierowca akurat mówił ,bo dzień wcześniej woził ,. Płacisz za całą komorę ,plus transport i utylizacja ,tak 2 ,3 lat wstecz było to coś pod 17000 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7531

To prawda 

Antybiotyk jedzie do utylizacji 

Co do antybiotyku w mleku to kiedyś pamiętam był poruszony temat mykotoksyn 

Że to one wychodziły jako substancje hamujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017
46 minut temu, slawek74 napisał:

wożą do utylizacji... bynajmniej ta do której oddaję

Czyli wożą inni a nie ta do  której ty oddajesz ...tam tyz ponoć nie wirują 🤪😁😁😁😁

Taki zwodzuch a tyz czasem prawdę napisze 😁

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
49 minut temu, slawek74 napisał:

wożą do utylizacji... bynajmniej ta do której oddaję

Słowo bynajmniej nie oznacza tego samego co przynajmniej a ,,wcale/ani trochę" 😂 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
22 minuty temu, Karol6130 napisał:

To prawda 

Antybiotyk jedzie do utylizacji 

Co do antybiotyku w mleku to kiedyś pamiętam był poruszony temat mykotoksyn 

Że to one wychodziły jako substancje hamujące

Chodzi głównie o grzyby które pojawiają się w kiszonce. Takim prostym przykładem jest penicylina, która wytwarzana jest przez grzyba. Nie każdy grzyb, taki zły 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
tumiwisizm napisał:

49 minut temu, slawek74 napisał:

wożą do utylizacji... bynajmniej ta do której oddaję

Słowo bynajmniej nie oznacza tego samego co przynajmniej a ,,wcale/ani trochę" 😂 

doprawdy 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7531
23 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Czyli wożą inni a nie ta do  której ty oddajesz ...tam tyz ponoć nie wirują

Do utylizacji wożą, wirować wirują 

Paszami GMO karmili

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017

Mała stopa napisał co innego 😁

Ci co  krzyczą że nie wirują to tylko dla zmyłki 🤪

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7531

Widać dalej wierzy że nie 

Wszystkie trzy rzeczy powinny być tępione 

A najlepsze jest jak jedna ćwiartka jest na tubkach doi z trzech i wyjdzie antybiotyk 

Wtedy płacz 

Druga sprawa jak doi na 4 z czego jeden z tubką 

Żeby sprawdzić czy już może sprzedać to bierze polowe próbki z tych 4 a resztę ze zbiornika 

Wtedy też płacz I pretensje do weta jeszcze bo mocny dał 

A żeby więcej mleka było to dolać wody i posolić 

Tylko teraz mają badać zasolenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmiak    24

Co Wy z tym wirowaniem. W tym nie ma nic złego wbrew pozorom. Ot odwirowuje komórki somatyczne i na rynek trafia dobre mleko. Sam wiruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj