danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin133    944

W uj kasy za taką maszynę...ale fakt maszyny poszły ostro do góry. Ciągnik mój zamówiony w październiku poszedł 10% na dziś dzień, nie wiem kto ta kasę bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Jakto kto firmy produkujące , przedstawiciel mówił , że jak zajadą do Francji po tą maszynę to jak ona nie jest zapłacona to nikt jej tam nie wyda i koniec do widzenia i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

Nowa tylko na wniosek. Raczej szukalbym jakiejs 2-3 letniej. @Ursus932 a nawet 3 graty bo Wlodek wzial jeszcze opryskiwacz. mam jeszcze: -opryskiwacz 2000l pilmet -rozrzutnik 1 osiowy -rozsiewacz rcw na lancuchu -siewnik 3m poznaniak -a moze nawet moja kosiarke lely 3.2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Wniosek jest złożony ale co z niego wyniknie to też nie wiem na dzień dzisiejszy , maszyna zamówiona także albo będzie tańsza albo droższa .  Te ceny prędko nie spadną , była okazja podnieść to poszli w górę także małe nadzieje .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

Nowa tylko na wniosek. Raczej szukalbym jakiejs 2-3 letniej. @Ursus932 a nawet 3 graty bo Wlodek wzial jeszcze opryskiwacz. mam jeszcze: -opryskiwacz 2000l pilmet -rozrzutnik 1 osiowy -rozsiewacz rcw na lancuchu -siewnik 3m poznaniak -a moze nawet moja kosiarke lely 3.2m

Jaka to kosiarką? 

https://m.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-lely-CID757-IDJoQtb.html

Ma ktoś taka kosiarke? Drogie do niej części trzeba chyba wymienić tryb na jednym dysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Kierownik napisał:

Nowa tylko na wniosek. Raczej szukalbym jakiejs 2-3 letniej. @Ursus932 a nawet 3 graty bo Wlodek wzial jeszcze opryskiwacz. mam jeszcze: -opryskiwacz 2000l pilmet -rozrzutnik 1 osiowy -rozsiewacz rcw na lancuchu -siewnik 3m poznaniak -a moze nawet moja kosiarke lely 3.2m

 Ale nic co by mnie interesowało 😉

 

Siewnik ile ? Bo wczoraj mi się gość pytał czy nie wiem coś na sprzedaż 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, kewink napisał:

Panowie i Panie jaki jest koszt uśpienia krowy u was? 😔

A co się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Dwa tygodnie po terminie położyła się i nie wstawała straciła apetyt. Wet zobaczył ręką że macica nie otwarta i dał na otwarcie i kroplówk jakieś glukozy wapna itp, po paru dniach zaczęła się cielić. Cielak szedł tyłem z wetem wyciągarką ledwo wyciągnęliśmy ogromna jałówka to była ale martwa już jakiś czas. Po porodzie znowu dostała kroplówki. Ale nie wstawała piła wodę i trochę tylko jadła. Zawiozłem krew na badanie do drugiego weta wyszło, że wątroba nie pracuje i kinaza kreatynowa 6050 stwierdził, że połamana nie jest tylko mocno się rozeszła powinna wstać i napisał co dla niej podać ma mój wet. Potem dwa dni wet podawał te specyfiki i wstała raz potem w nocy drugi raz wstała zaczęła żuć żujke. Codziennie obracaliśmy ją a wielka cholera z 800kg miała. A przedwczoraj rano już leżała plackiem wyciągnięta i nie daliśmy rady jej przewalić już nie piła i nie jadła. Znowu wet przyjechał z kroplówkami i lekami ale kasy nie brał. Dziś żadnej poprawy tylko nogi prostowała i łbem ciężko machała. Wet przyjechał i uśpiliśmy ją. I też kasy nie brał 🤷‍♂️ i temu pytam ile to może kosztować 50 500 czy 5000 bo nigdy tego nie było u nas a nie chce mieć długów. Kroplówki wiem mniej więcej ile kosztowały tylko te uśpienie ile. A tak nożem to raczej nie mam sumienia tak jak i zostawić żeby sama zdechła.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To zadzwoń i się zapytaj ile kasy przygotować. Może z 500zł, ile zużył tego środka pamiętasz. 

Cała flaszka to około 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Chodzi o to że nie chciał kasy brać wogóle za uśpienie bo już tak od cholery poszło na nią. Antybiotyki były. A ile tego było to nie wiem dokładnie z dwóch flaszek coś nabierał jasno niebieskie i jasno żółte. Czyli jakieś 500zł uśpienie. Ok dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, kewink napisał:

Dwa tygodnie po terminie położyła się i nie wstawała straciła apetyt. Wet zobaczył ręką że macica nie otwarta i dał na otwarcie i kroplówk jakieś glukozy wapna itp, po paru dniach zaczęła się cielić. Cielak szedł tyłem z wetem wyciągarką ledwo wyciągnęliśmy ogromna jałówka to była ale martwa już jakiś czas. Po porodzie znowu dostała kroplówki. Ale nie wstawała piła wodę i trochę tylko jadła. Zawiozłem krew na badanie do drugiego weta wyszło, że wątroba nie pracuje i kinaza kreatynowa 6050 stwierdził, że połamana nie jest tylko mocno się rozeszła powinna wstać i napisał co dla niej podać ma mój wet. Potem dwa dni wet podawał te specyfiki i wstała raz potem w nocy drugi raz wstała zaczęła żuć żujke. Codziennie obracaliśmy ją a wielka cholera z 800kg miała. A przedwczoraj rano już leżała plackiem wyciągnięta i nie daliśmy rady jej przewalić już nie piła i nie jadła. Znowu wet przyjechał z kroplówkami i lekami ale kasy nie brał. Dziś żadnej poprawy tylko nogi prostowała i łbem ciężko machała. Wet przyjechał i uśpiliśmy ją. I też kasy nie brał 🤷‍♂️ i temu pytam ile to może kosztować 50 500 czy 5000 bo nigdy tego nie było u nas a nie chce mieć długów. Kroplówki wiem mniej więcej ile kosztowały tylko te uśpienie ile. A tak nożem to raczej nie mam sumienia tak jak i zostawić żeby sama zdechła.

Ja dwa lata temu usypialem to 400zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
21 godzin temu, radekz200 napisał:

Rodzą wam się bez rożne cieliczki? 😛 będę miał mniej roboty z wypalaniem hehe 

u mnie się urodziły po simentalu ale ojciec rogi miał, gdzieś wcześnie musiał być bezrożny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak słaba byla i jedna strzykawka wystarczyla to u mnie tak samo i 120zl zapłaciłem z dojazdem. Jak nie ma rokowan to uboj z koniecznosci zamiast leki ladowac, u mnie wet zawsze mowi ze nie ma szans i tyle, że szkoda kase ladowac. Zawsze jakis grosz do przodu a za taka sztuke to z 2tys bys dostal. Byle goraczki nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
23 godziny temu, radekz200 napisał:

Rodzą wam się bez rożne cieliczki? 😛 będę miał mniej roboty z wypalaniem hehe 

Rodzą sie i ho i rw co kilka porodów trafi się  bez rogów czasem po tym samym byku jedna ma rogi druga nie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141
ChiquitaB napisał:

Jak słaba byla i jedna strzykawka wystarczyla to u mnie tak samo i 120zl zapłaciłem z dojazdem. Jak nie ma rokowan to uboj z koniecznosci zamiast leki ladowac, u mnie wet zawsze mowi ze nie ma szans i tyle, że szkoda kase ladowac. Zawsze jakis grosz do przodu a za taka sztuke to z 2tys bys dostal. Byle goraczki nie miała.

Dwie strzykawki wpuścił były jedna jakąś niebieskawą a druga żółta i jeszcze zostało tej drugiej w buteleczce to końcówkę może 1/3 strzykawki wstrzyknął. Ona już miała lekką gorączkę przed ocieleniem antybiotyki dostała. Mieliśmy trzy leżące które pamiętam dwie wstały ta nie. A wydawało się że idzie do dobrego bo wycieliła się w pierwszy dzień świąt i pomału zaczynała jeść i przeżuwać dwa razy wstała a potem przez noc jak placek położyła się i dziś uśpiona została. Jakieś fatum chyba bo w listopadzie jałówka przy ocieleniu też padła 🤷‍♂️ jeszcze matka przy tym nogę w kolanie złamała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj