danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

asus921    250

U mnie tez zbiornik najwazniejszy, a ocena dla swoich potrzeb. Niejednokrotnie pisalem, ze co z tego, ze krowa da 10-11tys w 305dni laktacji, jak np miala problemy z rozrodem, pokazala ruje po 3-4 miesiacach + zalapala chociazby za 3-4 razem i juz po tej 305dni latkacji doi sie przez kilka miesiecy duzo mniej w oczekiwaniu na zasuszenie.

Druga krowa miala 8tys zalapala za pierwszym i po roku wali mleko od nowa. Prawdopodobnie ta druga wieksza dzienna srednia na zbiornik odda.

Oczywiscie moze tez byc tak, ze ta krowa 10-11tys + tez zalapie za pierwszym, wtedy gratulacje dla hodowcy.

Ogolnie to jest jeden najwazniejszy parametr, ktorego w ksiazce nie znajdziesz. To ile $ zostaje w kieszeni w stosunku do roboty jaka zrobisz.

Edytowano przez asus921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ważne żeby w dzień faktury pojawiał się uśmiech na twarzy😀wtedy i żona zadowolona i mąż zadowalany🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

@leszek1000 kurde patrzę patrzę i nic nie widzę okresu międzywycieleniowego ani nic

Screenshot_2021-04-10-10-44-48-910_com.google.android.apps.docs.jpg

Nie macie u siebie tego. Wejdź na Bydgoszcz tam jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
6 godzin temu, slawek74 napisał:

dlaczego w czerwcu?

Ojczulek za dużo wyorał i chciałbym skosić to co wsiane razem ze starymi w jedną pryzmę. Jak będzie słaby materiał to najwyższej pójdzie jalowkom, mam zapas na ponad rok.

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Na ptaszki się zapisałeś? 🤔

Moja okolica się nie łapie. Chociaż coś słyszałem że każda łąkę można zgłosić na ptaszki, ale ja nie w temacie 🤷

6 godzin temu, slawek74 napisał:

dlaczego w czerwcu?

Ojczulek za dużo wyorał i chciałbym skosić to co wsiane razem ze starymi w jedną pryzmę. Jak będzie słaby materiał to najwyższej pójdzie jalowkom, mam zapas na ponad rok.

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Na ptaszki się zapisałeś? 🤔

Moja okolica się nie łapie. Chociaż coś słyszałem że każda łąkę można zgłosić na ptaszki, ale ja nie w temacie 🤷

6 godzin temu, slawek74 napisał:

dlaczego w czerwcu?

Ojczulek za dużo wyorał i chciałbym skosić to co wsiane razem ze starymi w jedną pryzmę. Jak będzie słaby materiał to najwyższej pójdzie jalowkom, mam zapas na ponad rok.

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Na ptaszki się zapisałeś? 🤔

Moja okolica się nie łapie. Chociaż coś słyszałem że każda łąkę można zgłosić na ptaszki, ale ja nie w temacie 🤷

6 godzin temu, slawek74 napisał:

dlaczego w czerwcu?

Ojczulek za dużo wyorał i chciałbym skosić to co wsiane razem ze starymi w jedną pryzmę. Jak będzie słaby materiał to najwyższej pójdzie jalowkom, mam zapas na ponad rok.

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Na ptaszki się zapisałeś? 🤔

Moja okolica się nie łapie. Chociaż coś słyszałem że każda łąkę można zgłosić na ptaszki, ale ja nie w temacie 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Najgorzej jak się przytnie, naciśniesz wyślij i ta niepewność czy się wysłalo czy może jeszcze raz żeby wpisu nie tracić 😂

53 minuty temu, leszek1000 napisał:

Nie macie u siebie tego. Wejdź na Bydgoszcz tam jest 

To zmienia pozostać rzeczy, a ja w parzniewie szukałem. Choć kiedyś chyba to było pokazane i u nas 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wschód polski zawsze był dyskryminowany. Swoją drogą mało kto ma okmw poniżej 400 a zdarzają się i ponad 500. Z takim okmw mieć wydajność +10K to trzeba mieć naprawdę niezłe krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
16 godzin temu, danielhaker napisał:
17 godzin temu, Troker1979 napisał:

Mam świeżo wycieloną jałówkę która je tylko sianokiszonkę z  balota bardzo średniej jakości. Kukurydzy nie powącha, śrutę tylko liźnie(różne próbuje). Mleka 6 - 8 litrów na udój. Nie jadła kukurydzy a trochę śruty zjadała już długo przed wycieleniem. Boki nie puste napchane sianokichą. Ketozy nie ma 0,4 na ketoteście. Wet stwierdził że żwacz słabo pracuje. Dostała ruchomaxy, neopropiowet, drożdże, piwio. I poprawy brak, tylko z pyska się pieni. Jest jakaś nadzieja że ruszy z apetytem czy na kotlety by trochę nerwów sobie zaoszczędzić?

Trawieniec na swoim miejscu?

trawieniec ok martwi mnie to że ona juz ze dwa miechy przed porodem tak strajkowała. Może ma jakiś feler w ich skomplikowanym układzie pokarmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

trawieniec ok martwi mnie to że ona juz ze dwa miechy przed porodem tak strajkowała. Może ma jakiś feler w ich skomplikowanym układzie pokarmowym.

Jesli nie próbowałeś takich wlewów to nie masz nic do stacenia bo te kupne to slabizna

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie do użytkowników zbiorników z automatycznym myciem, ile minut potrzeba na umycie zbiornika ok. 1500l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Też tak robiłem aż kiedyś się zacial programator i najebalo ponad 2tys wody😂także kontrola podstawa zaufania😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Na ten cykl 23min ok 30 l wody i 100g płynu na przemiennie jedno mycie jeden płyn za dwa dni przy drugim myciu drugi płyn . Płyny pobiera sam.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traczykula    2

Mam pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenia że zbiornikami      Pro-Inox  firmy Galactea. Planuję kupić taki 1650 lub 2000 litrów 4 udoiowy. I jakiej wielkość odzysk ciepła do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Japy 1410l myjnia jeszcze na programatorze mechanicznym, to około 40-50min cykl mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 udojowy szybciej schładza, 2 udojowy powinien schłodzić połowę zbiornika w max 3h a 4 udojowy 1/4 w max 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj