danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

danielhaker    6901

Też przy doborze nie zwracam uwagi na PF, tylko poszczególne cechy do poprawy, ale jej matka jest ładnej budowy i dobrze się doi i ona też dobrze się zapowiadała.

Dziś rano zdechła 🙄 Nie było żadnej poprawy, nawet insulina nie zbiła cukru we krwi, bo miała już nawet 414. Trudno się mówi

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

tak mam plame na Japie. Wiem wiem. Na szcsesxie sie nie powieksza. z innej beczki wie ktos gdzie znajde jakis pro fartuch do dojenia? Nie ten zawiazyqany tylko na jakas klamre czy cos

Miałem kiedyś plamkę na dłoni po kilku smarowaniach maścią zniknęła, nazwę niestety zapomniałem  ale vet powinien coś poradzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Moja z najwyższym pf jest jedną z najsłabszych w oborze 

PF to 💩 i nie zwracam na niego uwagi dobierając buchaje

Podpadasz federacji 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
zetorr6441 napisał:

23 godziny temu, danielhaker napisał:

 

Początek drugiej laktacji, krowa z najwyższym pF w oborze, ale co zrobisz. Zawsze pada na najlepsze, złego przecież diabli nie biorą 😛

Moja z najwyższym pf jest jedną z najsłabszych w oborze 

PF to 💩 i nie zwracam na niego uwagi dobierając buchaje

czym teraz kryjesz na mleko podniesienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Mam świeżo wycieloną jałówkę która je tylko sianokiszonkę z  balota bardzo średniej jakości. Kukurydzy nie powącha, śrutę tylko liźnie(różne próbuje). Mleka 6 - 8 litrów na udój. Nie jadła kukurydzy a trochę śruty zjadała już długo przed wycieleniem. Boki nie puste napchane sianokichą. Ketozy nie ma 0,4 na ketoteście. Wet stwierdził że żwacz słabo pracuje. Dostała ruchomaxy, neopropiowet, drożdże, piwio. I poprawy brak, tylko z pyska się pieni. Jest jakaś nadzieja że ruszy z apetytem czy na kotlety by trochę nerwów sobie zaoszczędzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

kiedy dajecie azot na trawy ? Znowu mówią coś o niższych temperaturach ale od wtorku opady i tak myślę sypać już saletrę w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
11 minut temu, ChiquitaB napisał:

Błędem jest dawanie sruty gdy nie je bo szybka droga do kwasicy.

ale ona je łapczywie sianokiszonkę i przed wycieleniem jako tako z 2 -3 kilo śruty zjadała dziennie w dwóch odpasach. Teraz nie je już śruty i kiszonki z kukurydzy jak nie jadła to nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

1 kwietnia już rozdziałem. Zimno, ale trawa ruszyła i kolor złapała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

w poniedziałek lecimy przed opadami 😂 ja dałem 100 kg/ha saletrosanu w marcu jakoś 15 jak leciałem w pszenżycie i teraz poprawie saletrą i czekać do maja co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
16 minut temu, norbert098 napisał:

kiedy dajecie azot na trawy ? Znowu mówią coś o niższych temperaturach ale od wtorku opady i tak myślę sypać już saletrę w poniedziałek

Dwa tygodnie temu rozsiałem saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Radek, krowa wstaje? :)

53 minuty temu, Troker1979 napisał:

Mam świeżo wycieloną jałówkę która je tylko sianokiszonkę z  balota bardzo średniej jakości. Kukurydzy nie powącha, śrutę tylko liźnie(różne próbuje). Mleka 6 - 8 litrów na udój. Nie jadła kukurydzy a trochę śruty zjadała już długo przed wycieleniem. Boki nie puste napchane sianokichą. Ketozy nie ma 0,4 na ketoteście. Wet stwierdził że żwacz słabo pracuje. Dostała ruchomaxy, neopropiowet, drożdże, piwio. I poprawy brak, tylko z pyska się pieni. Jest jakaś nadzieja że ruszy z apetytem czy na kotlety by trochę nerwów sobie zaoszczędzić?

Trawieniec na swoim miejscu?

31 minut temu, norbert098 napisał:

kiedy dajecie azot na trawy ? Znowu mówią coś o niższych temperaturach ale od wtorku opady i tak myślę sypać już saletrę w poniedziałek

Karencja na saletrę 4-6 tygodni, więc tak naprawdę pod najbliższy deszcz byłoby najlepiej

23 godziny temu, Kierownik napisał:

dobrze kojarze? olej przepalony jest dobry na grzybice u bydla?

Na świerzb tak, choć trzeba trochę cierpliwości i wielokrotnie powtarzać. Na grzybicę raczej słabo, bo pojawia się w wielu miejscach. Moje przedwczoraj dostały drugą dawkę szczepionki. Niby u pierwszej od której się zaczęło znikło jeszcze przed szczepieniem, ale rozsiewa się na inne więc nie było wyjścia. Wet ostatnio mówił, że najgorzej, gdy wchodzi do obory, a tam stoi krowa z zaawansowaną grzybicą, cała zsypana prawie bez sierści a gospodarz "Panie, a co to jest?" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja miałem wczoraj jechać ale przymrozki codziennie więc odpuściłem.. pasowało by już siać ale kosił będę w czerwcu więc poczekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936
9 godzin temu, Troker1979 napisał:

Mam świeżo wycieloną jałówkę która je tylko sianokiszonkę z  balota bardzo średniej jakości. Kukurydzy nie powącha, śrutę tylko liźnie(różne próbuje). Mleka 6 - 8 litrów na udój. Nie jadła kukurydzy a trochę śruty zjadała już długo przed wycieleniem. Boki nie puste napchane sianokichą. Ketozy nie ma 0,4 na ketoteście. Wet stwierdził że żwacz słabo pracuje. Dostała ruchomaxy, neopropiowet, drożdże, piwio. I poprawy brak, tylko z pyska się pieni. Jest jakaś nadzieja że ruszy z apetytem czy na kotlety by trochę nerwów sobie zaoszczędzić?

Te ruchamaxy do tego energii i propiosan  tylko jak pisze po200g daj podwójnie do tego pujlo poporodowe wszystko w 40l wody i wlewać ze trzy dni takie porcje i powinma ruszyć 

9 godzin temu, radekz200 napisał:

Ja saletrzak będę siał 😛

Ja za tydzień po deszczu saletre może cieplej będzie bo to wszystko jakoś drętwo rośnie 

9 godzin temu, radekz200 napisał:

 

 

Edytowano przez Łolek
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
kr9292 napisał:

Ja miałem wczoraj jechać ale przymrozki codziennie więc odpuściłem.. pasowało by już siać ale kosił będę w czerwcu więc poczekam. 

dlaczego w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936

Bo sztywniejsza sie lepiej kosi 😜

Edytowano przez Łolek
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Kierownik napisał:

no smaruje smaruje. 140szt do szczepienia :D

Najwyżej traktorzyste przeszkolić na zootechnika 🙂 i może szczepić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12936

W dlugoterminowej 2 tyg  deszczu to chyba faktycznie w poniedziałek trzeba saletre siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj