danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Supersebusiek    328

Pamiętam jak zachwalałaś te mleko , też nawet chciałem je zamówić , ale zdecydowałem się na deltę , jak narazie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli cena nie będzie zaporowa to moze Delta przejdzie. dzieki za informację o cenie, bedę w tygodniu dzialac w tym temacie, bo cielaki coś muszą pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1000 jeśli będę to brała do konca odchowu. jeśli do miesiąca to połowę

Moglabym brac od nich miesiecznie 500kg delty i 500kg slabszego na stację odpajania. Do przemyślenia, ale już mam dosyć użerania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 minuty temu, Paulina1985 napisał:

1000 jeśli będę to brała do konca odchowu. jeśli do miesiąca to połowę

Moglabym brac od nich miesiecznie 500kg delty i 500kg slabszego na stację odpajania. Do przemyślenia, ale już mam dosyć użerania się.

my dajemy do 4-6 tygodni deltę , dalej sprayfo niebieskie 156 zł za 20 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, slawek74 napisał:

dokładnie taki i podłączony pod stycznik bo wentylator 3fazowy a z czujnikiem temperatury to nie wiem jak by było jak każdego dnia może być inna a czasem choć trochę aby był ruch powietrza i jest lepiej z czujnikiem możliwe że czasem wentylator by pracował 24 /dobę i 7 dni tygodnia

 

Czyli jakie masz ustawione czasy?

W dzień 15minut wentylatory pracują i 15 minut przerwy. A wnocy 15minut pracują i 30minut przerwy?

Dopytuję bo jeden znajomy mówił mi że on ma programator w którym ma ustawione cały czas w ciepłe dni: 5 minut wentylatory pracują i 5 minut przerwy całą dobę i tak jest najlepiej tzn. krótka praca i krótka przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
8 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Ktoś używa sprayfo Delty?? ile.za.worek?

@Supersebusiek nadal 220zł za 20kg ??  trzymają skład ??

Ja używam od samego wejścia na rynek. przerzucone już pewnie kilka palet od tego czasu. Trzyma skład, zero biegunek. Jak zamawiasz większą ilość coś ci urwą z tej ceny. Osobiście bardziej podobał mi sie poprzednik Delty czyli Royal ale to niestety była krótka seria testowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 10.05.2020 o 20:41, marcinklos225 napisał:

Czy macie jakieś czujniki temperatury i wentylatory włączają się powyżej jakieś temp (np. 30 czy innej?) a wyłączają gdy zbiją temperaturę do np. 20

Taka opcja nie ma szans, bo wentylator to nie klimatyzacja. Jeżeli na dworze masz +35 a w oborze jeszcze więcej, to ten wentylator tylko miesza powietrze, bo nie ma skąd wziąć zimnego powietrza by schłodzić budynek do niższej temperatury niż jest na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas wentylatory i kurtyny są pod czujnik temperatury. 

Kurtyny zaczynają się otwierać od 12 stopni 

Wentylatory działają od 20. Wczoraj na oborze było 26 stopni to działały na 60 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

marcinklos226 a ustawiam przestawiam w zależności jaka temperatura czasem 45 minut pracy 15 przerwy czasem na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Kupował ktoś folię do sianokiszonki z Osm Łowicz? Jak z jej jakością? Dzwonił sprzedawca ale nie zapamiętałem nazwy mówił że jakaś niemiecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Magia z Ciechanowca ma sole Alltechu.

15 godzin temu, danielhaker napisał:

by schłodzić budynek do niższej temperatury niż jest na zewnątrz

Dokładnie. U mnie odczuwalna temp wewnątrz jest 5-8 stopni niższa, gdy wentylator pracuje non stop. Do 20 stopni może zbić tylko noc🌃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
3 godziny temu, grucha18 napisał:

Kupował ktoś folię do sianokiszonki z Osm Łowicz? Jak z jej jakością? Dzwonił sprzedawca ale nie zapamiętałem nazwy mówił że jakaś niemiecka...

Od zawsze bierzemy folię w OSM Łowicz i nie trafiła się nigdy jakaś wadliwa. Kiedyś braliśmy ensibala teraz silotite. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ostatnio była żona po folię i z tego co pytałem to mówiła coś ok 350zł za 750mm.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Mam pytanie do osób koszących żyto na kiszonkę. Moje żyto wygląda w około 5 % właśnie tak. Większość kłosów jest niewidoczna, wyczuwalna  w źdźble jedynie pod palcami. Kiedy jest optymalna faza ścięcia go na kiszonkę? Wtedy jak widać,że kłos wyszedł już z pochwy tak jak na tym zdjęciu po lewej stronie czy jak jeszcze go nie ma? Ciąć czy jeszcze poczekać aż większość będzie miała kłosy na zewnątrz?

 

 

97679794_2676250045945792_4412186007298899968_n.jpg

96580592_255313502340350_7344708751233908736_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Kłosów  widocznych jest niewiele. Poczekać można jeszcze 2 dni czy już jutro podpinać kosiarkę? To jest nasza pierwsza uprawa żyta, w dodatku na kiszonkę, dlatego idę na czuja ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śmiało tni. Najlepszy moment. U mnie po życie QQ rośnie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj