danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konrad531    63
damianzetor9540 napisał:

Jaki powiat? 

Łowicki. Poli6 dałem jesienią na lucerne, padał deszcz a ona i tak 2 mechy leżała, także dziękuję za taki nawóz. Może ujowa partia mi się trafiła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ponad tydzień temu zbierałem żyto, plon 40bel/ha 120x120. Wszyscy w szoku byli😅 Jesienią Futtertrio z DSV 25bel/ha. Łąki są napewno słabsze niż rok temu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
Napisano (edytowany)

Polifoska chyba słabo się rozpuszcza, ja sięję ultre 8 już ze 3 lata i ładnie się rozpuszcza. Z koszeniem czekam bo nadają opady , w tamtym roku narobiłem gnoju i dziękuje ... W bele musi być w miarę podsuszona.

 

@chuck00 pytanie jaką prasa  :D 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie we wsi żyto nawet do kolana nie sięga 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
36 minut temu, ThePerkins napisał:

Polifoska chyba słabo się rozpuszcza, ja sięję ultre 8 już ze 3 lata i ładnie się rozpuszcza. Z koszeniem czekam bo nadają opady , w tamtym roku narobiłem gnoju i dziękuje ... W bele musi być w miarę podsuszona.

 

@chuck00 pytanie jaką prasa  :D 

Nie masz problemów z rozsiewaniem ultra mocno higroskopijna i lubi się zbrylać miałem w tym roku pierwszy raz i średnio zadowolony jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

 

@chuck00 pytanie jaką prasa  :D 

Zaczyna się, pewnie Sipma i same kapcie zwozilem😆 Prasa NH 648, żyto nie było mega wysokie, Tur wysiany  w F2. Myślałem, że będzie znacznie mniej ale miłe zaskoczenie. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
16 godzin temu, radekz200 napisał:

Primula kiedy zbierałeś? 

Kosilem w piatek po południu, a zbieralem sobota poznym popołudniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

zbieral ktoś trawy rano koszone wieczorem zbierane takie mokre dość? Jadły to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183

będą jeść ino szum u mnie z kiszonki sok jak wycinam leci dużo lepsze niż suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Tym bardziej jak idzie w pryzme, lepiej się kisi i przechowuje. Mam porównanie z tamtym rokiem było suchsze i sporo strat. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183

mokre lepiej się ubija w zeszlym roku kosiłem i deszcz padał potem zgrabianie i na drugi dzień zbiór od 10 rano i super pasza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

I mniej wody do paszowozu 😉


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
21 godzin temu, chuck00 napisał:

Zaczyna się, pewnie Sipma i same kapcie zwozilem😆 Prasa NH 648, żyto nie było mega wysokie, Tur wysiany  w F2. Myślałem, że będzie znacznie mniej ale miłe zaskoczenie. 

Wiesz, niektórzy to mówią , że po ich sipmach to mało różni się od jakiś lely więc tak pytam  :D  . Ja będę musiał coś z centrali wziąć bo w tym roku liche , na środku torf to jeszcze wymokło ... 

Siał ktoś kiedyś hybrydę na kiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
53 minuty temu, ThePerkins napisał:

 

Siał ktoś kiedyś hybrydę na kiszonkę ?

Rok w rok sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@przezuwaczka z czym te sole mieszasz? Zamieszkałem z treściwa i widłami z tmr a one powachaly  i tak sie wyciągnęły do tyłu że mało łby im sie nie urwą 🙆

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj