adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MF675ursus    1457

Każdy ciągnik, nawet najgorszy, nie byłby zły gdyby został poprawiony. A że Ursus nie chce sprzedawać produktów tylko brać dofinansowania, to mamy co mamy. Nie zdziwię się jak pójdą za modą i panale fotowoltaiczne zaczną produkować (czytaj- wezmą dofinansowanie na badania i sprowadzą produkt z Chin)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Takich firm są setki w Polsce... Tam liczy się tylko napchanie kieszeni zarządowi, niedaleko była spora firma produkcyjna i wszystko upadło, słabe płace, pracownicy kradli, zlecenia brane po taniości a reszta pod stołem i taki efekt . Jak za komuny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

"ARP wezwała Ursus do zapłaty 15,5 mln zł pożyczki wraz z odsetkami" https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/arp-wezwala-ursus-do-zaplaty-155-mln-zl-pozyczki-wraz-z-odsetkami,akcje,284628 Słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta firmą to już jest tylko wegetacja. Od długiego czasu nie ma żadnej nowej pozytywnej wiadomości, nie robią nawet jakiś wyprzedaży żeby trochę budżet poprawić, zero reklamy, zero nowych produktów. Za czasów Waframy sprzedawali mnóstwo rozrzutników i innych sprzętów a teraz nic a nic. Oni już z tych kłopotów nie wyjdą, tam jest tak głupie zarządzanie firmą że szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech już tego ursusa zrównają z ziemia i zamkną ten cyrk na zawsze a markę i znaczek niech idzie do jakiegoś koncernu zagranicznego żeby jakoś ją wykorzystać, byłem bardzo za odbudową i Polskimi ciągnikami ale to co oni robią nie ma nic wspólnego z zdrowym rozsądkiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus w 2020 sprzedał 8 przyczep. Jak na tak duży rynek w którym mogli by na spokojnie konkurować z markami typu MeralFach to wynik bardzo słaby. Ktoś ma jakieś dane ile ciągników sprzedali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oby tak dalej 👍 ja teraz myślę nad tandemem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bratrolnika napisał:

Mozna powiedzieć że doganiam powoli potentatów w branży 

Haha 😁😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    642
Dnia 9.01.2021 o 21:40, bratrolnika napisał:

Mój garaż nie pozwala mi myslec o takim gabarycie

Tandema zrobisz latem na podwórku jak będzie susza😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389
Dnia 9.01.2021 o 21:13, PolonezAtu napisał:

Ursus w 2020 sprzedał 8 przyczep. Jak na tak duży rynek w którym mogli by na spokojnie konkurować z markami typu MeralFach to wynik bardzo słaby. Ktoś ma jakieś dane ile ciągników sprzedali ?

74 z rejestracji

 

Screenshot_20210116-191411.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Belarusy w dużej części są sprzedawane jako już zarejestrowane więc nie zaliczaja się to tego zestawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    642

Ciekawią mnie te 533 traktorów innych marek? Co to za ciągniki i skoro ich jest tak dużo, to podejżewam że każda z tych marek sprzedała więcej ciągników niż wymieniony w tabeli Belarus, Landini czy McCormick.

Dziwi mnie trochę brak w zestawieniu ciągników Same i Lamborghini. Zapewne są w kategorii inne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bergman31 napisał:

Ciekawią mnie te 533 traktorów innych marek? Co to za ciągniki i skoro ich jest tak dużo, to podejżewam że każda z tych marek sprzedała więcej ciągników niż wymieniony w tabeli Belarus, Landini czy McCormick.

Dziwi mnie trochę brak w zestawieniu ciągników Same i Lamborghini. Zapewne są w kategorii inne. 

Sprzedawane przez ursus dystrybucję basaki też się zapewne  w tym zestawieniu "inne" mieszczą, a trochę ich już po kraju jeździ

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    642

Po co w zestawieniu jest marka Belarus jak sprzedała tylko 6 sztuk? Przecież napewno jest kilka marek ciągników, których egzemplaży zarejestrowano znacznie więcej a ujęto je w kategorii INNE. 

533 sztuki dzieląc chociażby na 10 producentów, to daje średnio 53 traktory, czyli więcej niż Landini i praktycznie tyle samo co McCormick.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

belarusow sprzedano cos kolo 800 sztuk- stan na koniec listopada,wiec pewnie pod 900 podeszlo za rok.. z uwagi na normy spalin niewiele modeli moga zarejestrowac jako nowe


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    642
24 minuty temu, przemi1999107 napisał:

Napewno w kat. Inne są basaki i inne tureckie marki, chinskie solisy ( jeśli sie myle to mnie poprawcie) , kiroviec , kraft itp.

Basak, Hattat - Turcja (Armatrac i Tumosan sprzedawane pod marką Ursus),

Solis - Indie

Lovol -Chiny

Kioti, Bradson - Korea 

Kraft, Pronar -Polska

Yanmar - Japonia

Kiroviec - Rosja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj