adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    411

Sumek666 - podaj mi ciągnik 100KM za 170 tyś z amortyzowaną przednią osią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Oglądałem dzisiaj lubelskiego Ursusa 5314. Silnik irański Motorsazan MN440A-75AD-07, pojemność 4 l, moc 56 kW, 2017 r. według nalepki na silniku. Co ciekawe pompa wtryskowa DPA 106BX202041 miała logo poznańskiego WSK i tabliczkę na której oprócz loga WSK Poznań Sp. z o.o. napis "assembled by Motorsazan". Transmisja turecka Hema. Przedni most Hema HFA2852005D. Rozrusznik i alternator Lucaselektrik. Data produkcji ciągnika była wybita 2019 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 godzin temu, Alchemik napisał:

DMC 10 ton, masa ciagnika 6 ton i udzwig podnosnika 7-8 ton? Da sie spełnić najwyżej 2 wymagania, chyba, że producent zastrzeże, że z pełnego udźwigu podnosnika można korzystac poza drogami publicznymi...

Jak się nie znasz to nie zabieraj głosu. 

 

10 godzin temu, XMK13 napisał:

Sumek666 - podaj mi ciągnik 100KM za 170 tyś z amortyzowaną przednią osią.

A czy ja gdzieś napisałem że ma kosztować 170 tys zł? Nie, nie ma tyle kosztować. Chodzi tylko o to, że Ursus przez tyle lat nie wprowadził żadnego ciągnika z tym co oferuje nawet Zetor (może nie do końca w takich liczbach). Forterra tez nie kosztuje 170 tys ale ze strony Ursusa nie ma żadnego zagrożenia realnego. O  crystalu nie wspomijanac. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
1 godzinę temu, adikpl1 napisał:

Oglądałem dzisiaj lubelskiego Ursusa 5314. Silnik irański Motorsazan MN440A-75AD-07, pojemność 4 l, moc 56 kW, 2017 r. według nalepki na silniku. Co ciekawe pompa wtryskowa DPA 106BX202041 miała logo poznańskiego WSK i tabliczkę na której oprócz loga WSK Poznań Sp. z o.o. napis "assembled by Motorsazan". Transmisja turecka Hema. Przedni most Hema HFA2852005D. Rozrusznik i alternator Lucaselektrik. Data produkcji ciągnika była wybita 2019 r.

I on się normalnie sprzedaje w PL? Można go zarejestrować? Bo na OLX już kilka razy widziałem ogłoszenia ale w realu tego ciągnika jeszcze nie.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Jak się nie znasz to nie zabieraj głosu. 

 

Przy dmc ciagnika 10t,  masie wlasnej 6t, masie maszyny na podnosniku 7t i wypadku komunikacyjnym gdzie dzialania podejmuje prokutator, to w chwili gdy dostrzerze on masy ma winnego jak na tacy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Ta z pełnego udźwigu skorzystamy jedynie poza drogami publicznymi.

Kolega sie zastanowi co zrobi prokurator po wypadku, jak mamy w dokumentach dmc 10t a ciagnik z maszyna na podnosniku ważył 13t

Edytowano przez Alchemik
Edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
2 godziny temu, sumek666 napisał:

A czy ja gdzieś napisałem że ma kosztować 170 tys zł? Nie, nie ma tyle kosztować. Chodzi tylko o to, że Ursus przez tyle lat nie wprowadził żadnego ciągnika z tym co oferuje nawet Zetor (może nie do końca w takich liczbach). Forterra tez nie kosztuje 170 tys ale ze strony Ursusa nie ma żadnego zagrożenia realnego. O  crystalu nie wspomijanac. 

Masz rację. Ursusy powyżej 80 KM nie mają polotu do Zetorów, ale są tańsze i to jest element przewagi. Jedni konkurują jakością, inni ceną. Potrzebne są takie, i takie ciągniki.

No i nadal obecny Ursus jest świeżą firmą bez dorobku. Zetor opiera Proxy i Frotki na ciągnikach powstałych za czasów ZSRR, a Ursus na czym ma się oprzeć? Tylko 30-tka była w pełni ciągnikiem Ursusa, reszta to były licencje i kooperacje. A w 2011 roku żaden z dotychczasowych modeli nie nadawał się do dalszej produkcji i modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Alchemik szkoda mojego czasu na Ciebie


@XMK13 owszem nie mają na czym opierać ale to nie ja stworzyłem im stronę www z modelami "dostępny wkrótce", które to "wkrótce" trwa co najmniej 3 lata. Zobacz NH nic nie obiecuje, zaprezentowało teraz 4 ciągniki a na www ich jeszcze nie ma. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MgrLukash napisał:

I on się normalnie sprzedaje w PL? Można go zarejestrować? Bo na OLX już kilka razy widziałem ogłoszenia ale w realu tego ciągnika jeszcze nie.

Można, na tej samej zasadzie rejestruje się Belarusy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Model 5314 75 kM z kabiną brutto 85000.

Model 6014 85 kM z kabiną  brutto 92000.

Norma spalin IIA.

Idealna alternatywa zamiast belarusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Przecież te ciągniki mają gorsza hydraulike niż 50cioletnia 30tka


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
8 minut temu, sumek666 napisał:

Przecież te ciągniki mają gorsza hydraulike niż 50cioletnia 30tka

Mówisz o ursusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

O tych nowych 5314 i pochodne. Niektóre nawet ani jednego złącza hydraulicznego nie mają


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

@Bartek933 tak niektóre z nowej serii nie posiadają a jeśli są to za dopłatą. Dodatkowo to słynne mieszanie dźwignią pod siedzeniem. 

Jest na olx jakiś z nowych mający kabinę agro czy też bis jak to sie tam nazywa. 

@Rolnik1973 o nim właśnie pisałem tylko to chyba jest wersja na kraj bo nawet 4 wyjścia ma i pneumatyke.

Edytowano przez farmtrac8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rolnik jakaś wersję ultrahiperveryhighpremium poszukałeś 😛


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie ma to jak klepać to samo co prawie 30lat temu i nie poprawić największych bolączek..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W sumie to dobre ciągniki dla mechaniorów. Można kupić ciągnik bez wyposażenia, a potem dołożyć pompę tandem, rozdzielacz, fotel, itd.

Jednak do roboty, to lepiej kupić starszego 5314 i resztę kasy wydać na naprawy i poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
8 minut temu, Bartek933 napisał:

Nie ma to jak klepać to samo co prawie 30lat temu i nie poprawić największych bolączek..

To jest Turek z misiem na masce


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj