Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Genius9872    401

nie no myślę że na lajcie 5tys przekręcę mth :) a jak wychodzi przy tym areale 300mth na rok to do tego czasu pewnie Proxa zawita na podwórko

 

zetor 7211 w zależnosci od roku produkcji miał 66hp starsze wersje i 63hp nowsze wszystko zasługa pompy paliwowej 72hp to ma ale 77xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

To gratem a  nie 3p jeździłeś jednym słowem :lol:

Mówisz prawdę fanatyku 3P? Daj mi c360 nie zajechane bo teraz dobra c360 to rarytas jaki ja mam..., wrzucę Ci kola od Bizona 18.4 r30 do 3P i pługi 3-trójki UG na dół na ostatni gwint na rzysku od tamtego roku,-mocy nie oszukasz i ciort z tego że 3P ma 47KM jak ma dużo mniej momentu obrotowego. mam nowe koła c360 do sprzedania bo do c360 założyłem i mam dużo większe i tak samo kopie się także, a 3P to pisz bajki dalej fanatyku Zapraszam na filmik jutro

Ta jak sie szuka regeneracji pompy za 100zł to sie i nie ma co dziwić że co roku sie robi :lol:

Jutro masz Filmik na Oleju z TESCO roślinnym z pługami w c360 bo na opałowym śmiga ąz miło

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Bez urazy ale co to za gospodarz co ma nie po orane na zime ? ^^ Akurat do swojego mam uprawowy 3m także 2.7 to luz :lol:

Mam pod orane na zimę bo będę obornik woził od kumpla co brał słomę ale po co kolego zmieniasz temat i jak ty swoją 3p na mojej glinie uprawisz uprawką 3 metry to ci dam za darmo swoją 2,7 za.Mój teść to samo mówił ale jak przyjechał pomóż 11 lat temu w orce i w uprawianiu pod siewy bo byłem po operacji i razem oraliśmy to S.P. ojciec z pola go chciał wygonić bo szkoda było ciągnika i podorywał a nie orał bo chciał za moją 60 zdążyć i spalił to samo co ja  tak jak pisałem 11 lat jego 3p moja ziemia już nie widzi.3p w lekkich pracach się sprawdza że mało pali ale w ciężkiej robocie dostaje już po tyłku co zwykła 60 jest bardziej wybaczalna na przeciążenia.Kopci ale idzie 3p kopci i zdycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Jak masz taką gline to kup sobie jakiś uczciwy ciągnik i nie męcz 60 :P U mnie widocznie są ziemie łatwiejsze w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Orałem w październiku 360 3p równy hektar pola, gleba klasy 4-5 mozaika na zmianę piasek i glina, 2 bieg pług UG2 to w czasie 3.5 godziny spalił mi 17l ropy...    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

3p moja ziemia już nie widzi.3p w lekkich pracach się sprawdza że mało pali ale w ciężkiej robocie dostaje już po tyłku co zwykła 60 jest bardziej wybaczalna na przeciążenia.Kopci ale idzie 3p kopci i zdycha.

 

 

balcerek1 Ty wiesz na czym świat stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz taką gline to kup sobie jakiś uczciwy ciągnik i nie męcz 60 :P U mnie widocznie są ziemie łatwiejsze w uprawie

A po co mi lepszy.Pożyję się może rok albo dwa a może dziesięć.Kiedyś Władek 1 skibą i poorał to 60 po orze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Jak masz taką gline to kup sobie jakiś uczciwy ciągnik i nie męcz 60 :P U mnie widocznie są ziemie łatwiejsze w uprawie

 

Masz dziecko jutro priva c360 tylko nie bądż w szoku, masz tylko 3P z silnikiem widlowego produkcji angielskiej ale wiesz że to nie do orania czy nie? Jutro pokaż swoje roboty w polu a jutro także pokaże Ci jak kola 18.4 r30 ida ze starymi plugami sądząc Twój wiek reszte spędzisz w szpitalu psychiatrycznym po obejrzeniu moich prac,... więc za zgodą rodziców zobacz co wyprawia c360 w polu bo sam nie wierzyłem, ale po rurze dostaje przez koa ale idzie i nie zdycha(pedał w podłodze cały czas i to na 2  bo na 3 sprzęgło pali aż ludzie nie wierzyli mysleli że to 4)--- większe koło większa prędkość i przełożenie a co za tym przyczepnośc----

 

Daj 3P z tymi kołami HAHA:)

Jutro Filmik dla pawel89pl  ,,oranie 3 pługi UG rzysko(głębokośc max) c360 wielkie koła 18.4 r30 na zasilaniu olejem roślinym z TESCO bez żadnej regeneracji pompy jak to pawel89pl co roku w swoim 3P robi częściej jak Common Rail ... FILMIK pod tytułem c360 vs  3P -  " Zapraszam do obejrzenia w godzinach polpoludniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Poczytaj żródla stary towarzyszu 73 KM

młody towarzyszu spójrz w książkę (która była w komplecie z ciągnikiem) od 7211, tam oficjalnie miałeś 66 kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

My 3 lata temu zawiezlismy do firmy do Zwolenia silnik ok 3p. Wszystko było nowe zapłaciliśmy ponad 5 tys i po okresie gwarancyjnym pękł wał, mieliśmy stary wal daliśmy do szlifu i juz 2 rok chodzi na starym wale. Jednak te nowe części nie są takie dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Masz dziecko jutro priva c360 tylko nie bądż w szoku, masz tylko 3P z silnikiem widlowego produkcji angielskiej ale wiesz że to nie do orania czy nie? Jutro pokaż swoje roboty w polu a jutro także pokaże Ci jak kola 18.4 r30 ida ze starymi plugami sądząc Twój wiek reszte spędzisz w szpitalu psychiatrycznym po obejrzeniu moich prac,... więc za zgodą rodziców zobacz co wyprawia c360 w polu bo sam nie wierzyłem, ale po rurze dostaje przez koa ale idzie i nie zdycha(pedał w podłodze cały czas i to na 2  bo na 3 sprzęgło pali aż ludzie nie wierzyli mysleli że to 4)--- większe koło większa prędkość i przełożenie a co za tym przyczepnośc----

 

Daj 3P z tymi kołami HAHA:)

Jutro Filmik dla pawel89pl  ,,oranie 3 pługi UG rzysko(głębokośc max) c360 wielkie koła 18.4 r30 na zasilaniu olejem roślinym z TESCO bez żadnej regeneracji pompy jak to pawel89pl co roku w swoim 3P robi częściej jak Common Rail ... FILMIK pod tytułem c360 vs  3P -  " Zapraszam do obejrzenia w godzinach polpoludniowych

 

Albo udajesz albo serio jesteś jakiś niedojeba.. Mój ciągnik chodzi ponad 20lat i drugie tyle pochodzi a twój przy takim modzeniu za kilka lat będzie stał w pokrzywach (chociaż kury będą miały na czym siedzieć )

Do 60 założyłeś szersze kapcie to sobie dokup trochę rozumu i wtedy już powinno być dobrze :lol:

 

przesadziłeś, +1pkt

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

My 3 lata temu zawiezlismy do firmy do Zwolenia silnik ok 3p. Wszystko było nowe zapłaciliśmy ponad 5 tys i po okresie gwarancyjnym pękł wał, mieliśmy stary wal daliśmy do szlifu i juz 2 rok chodzi na starym wale. Jednak te nowe części nie są takie dobre...

Zakładają indyjskie wały i czego tu się spodziewać, koleś handlujący tymi wałami wychwala je jek tylko może, podobno idą na pierwszy montaż do wielu niskobudżetowych ciągników.... Perkinsa zje...li Polacy, nie trzymali norm produkcji, jakości materiałów.... Osiadające bloki, pękające wały, pozrywane gwinty..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

I to właśnie w 3p jest nie wybaczalne czyli źle ustawiona  pompa lejący wtrysk i praca pod obciążeniem na niskich obrotach tego co nie lubią te silniki z tego pękają wały a zwykła 60 będzie latać.Indyjskie wały do 3p nie są takie złe.Założyłem ze 4-5 sztuk już nie pamiętam i jeden pękł ale ja przeglądam silniki jak coś nie tak z nimi a ten co pękł przez lejące wtryski ale 3 lata po zrobieniu nikt nie sprawdził wtrysków zaworów aż je wypaliło i miał 1200 motogodzin i dziwne że jeszcze uszczelki nie wywaliło.60 zwykła nie  takie rzeczy wytrzymuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W ubiegłym roku remontowałem silnik i mechanik twierdził, że nie jest ważne skąd pochodzą części, tylko ważna jest eksploatacja. :) Odnośnie wałów - przytoczył historię o pękających oryginalnych wałach w T25. Wał indyjski podobno działa w tym ciągniku bardzo dobrze. Powodem pękania miały być zmienne obroty biegu jałowego, zaś wał indyjski, jak bardziej elastyczny dobrze znosi taki tryb pracy.

W 60ce teraz mam wał indyjski, który ma tę zaletę według mechanika, że ma przeciwwagi odlewane jako całość z wałem, a nie przykręcane jak w oryginale. Nie mają więc możliwości odkręcić się. :)

Co do spalania - to mierzę raczej na obszar i rodzaj pola oraz rodzaj pracy jaki ciągnik wykonuje. Na przykład do talerzowania 3,6ha zużył ok. 40l ON przy czym kawałek pola to glina, reszta piasek gliniasty. Przewracanie siana na łące 1ha ok. 5l ON. Do przewracania przydałby się lżejszy ciągnik, albo większa maszyna, ale i jedno i drugie kosztuje niewspółmiernie dużo do osiągniętych efektów (skrócenie czasu pracy, mniejsze zużycie paliwa i mniejsze ugniatanie gleby).

Przed remontem i wymianą opon ciągnik palił znacznie więcej. Łyse opony zapewniają wiele atrakcji związanych z wyciąganiem ciągnika z pola (nawet takiego nie bardzo mokrego). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Zmierzyłem spalanie mojej 360 z ciekawości. Narazie to tak:

 

Siewnik 3m, 4 bieg i 1700obr (małe górki)=5,7l/mth

Opryskiwacz/rozsiewacz 12m, 3 bieg i 1600obr=3,7l/mth

 

Jestem zadowolony:) opłacało sie zrobić regeneracje układu zasilania 5 lat temu. Jeszcze musze go zmierzyć w kultywatorze 2,1m i pługu 2x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja posiadam 3x c360 i w dwóch mierzylem spalanie jedna spala 3 l na mth (regulacja na oko mechanika dawki paliwa) ciagnik jest słabszy od dwóch pozostalych i w drugiej wyszlo 4l mth lecz ta jest znacznie silniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jakoś dziwnie nie wierzę w to co wypisujecie choć muszę potwierdzić że w orce C360 i 15l na ciężkim terenie to nic nadzwyczajnego. Odnośnie tego 3P to też wiele mniej nie będzie jak ma ciężko - Perkins ma to do siebie, że jest ekonomiczny w lekkich pracach ale popracujcie nim w pługu przy ok 2000 obr. , a zobaczysz jak zamienia się w małego smoka. To zresztą dotyczy całej gamy silników z logo Perkins. Oczywiście jak ktoś ma lekkie gleby i rozsądny sprzed podczepiony to będzie ekonomiczny ale jak go przeciążyć to ani ekonomi ani pracy. C360 jak ma ciężko to strasznie się grzebie z ziemi i dlatego spalanie ma wyższe nawet niż uważany za paliwożerny Zetor. W lekkich pracach jak silnik w dobrej kondycji i układ zasilania dobrze funkcjonujący to nie ma się co czepiać C360, ale w ciężkich pracach spalała mi tyle samo co 80KM Perkins, a co ten drugi zrobi to popularna 60-tka może tylko pomarzyć.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

Ja używam 3p teraz głownie do lżejszych prac - opryskiwacz, zgrabiarka, kosiarka itp. i spalanie jest nieporównywalne do zetora czy zwykłej c-360. Orka 3p ma sens w sumie tylko z pługiem 2x35, zwłaszcza na moich glinach i górkach. Chyba, że ktoś dołoży przodek na 4x4 i troche obciążników. Z oponami 14,9x28 w polu nie poszaleje z większym pługiem, chyba, że ktoś ma naprawdę płaskie pola.

Za plus dla tego ciągnika muszę przyznać trwałość silnika - perkins porządnie zrobiony i wyregulowany wytrzymuje 2x więcej MTH niż C-360, jeśli nie jest katowany ponad siły i nie przegrzewany.  Sąsiad w tym samym czasie eksploatacji drugi raz robi już remont silnika w swoim ciągniku, a robi naprawdę porządnie i na najlepszych częściach. U mnie wypadałoby już silnik zrobić, ale nie mogę ojca przekonać , bo "jak się jeszcze kręci to po co zaczepiać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Tak jak piszecie spalanie zależy od stanu technicznego maszyny i zaczepianego narzędzia. Jak ktoś kat to i 330 pali jak smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

3P wytrzymuje dużo pod warunkiem że był w składany Angli  i jest jak eksploatowany jak trzeba  tzn 3P nie lubi niskich obrotów przy dużym obciążeniu  ryzyko pęknie wału czy wydmuchnięcia uszczelki ale uszczelka wydmuchiwana  że albo kiepskiej jakości lub nie równość gładzi dla 60-tki przy dużym obciązeniu nic się nie stanie,ale moim zdaniem silnik 60-tki wiecej wytrzyma mth niż 3P kwestia eksploatacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Oj bajki kolega opowiada. Po pierwsze silnik 3P nie był składany w Anglii - pierwsza seria MF235 i 255 ( do ok 91r ) była składana w Polsce na podzespołach angielskich. Później wszystko było krajowe. Po drugie silnik AD3.152 przy normalnej eksploatacji potrafi dobić do 10 tyś mtg - na moje oko to 2. remont główny 60-tki ( oczywiście chodzi mi o oryginalnego Perkinsa, a nawet tego z pierwszych serii składanych w Ursusie ). Uszczelka jakoś wytrzymuje w oryginałach tylko w nasi coś spaprali ( nie koniecznie zła obróbka mechaniczna bloku czy głowicy - może być jeszcze kwestia odlewów co z resztą było w przypadku C330 z przełomu lat 80/90.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No jak to nie były składany w Anglii Silnik te przepływały  do Polski i je montowano.C-360 3P już był od 1981 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

Kupienie takiego 3p to tak jak szóstka w lotto - było  tych silników z 500 sztuk. Seryjna produkcja na kraj ruszyła bodajże w 1984 roku i wszystko było robione w kraju, odlewy, tłoki, wały, pompy wtryskowe. Od 1981 roku nie było w kraju dewiz na zakupy za granicą. Silniki były sprowadzane do składanych w kraju MF255, nadwyżki poszły do 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj