Polecane posty

Patrzyłem na to zdjęcie podczasz rorzucania obornika i nie dowidzialem patrzyłem na skład procentowy jak by coś. Ale to nie znaczy ze te witaminy z macznikiem to to samo co dolmet bo jeśli tak twierdzisz to w szkole się nie nauczyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ja napisałem, że to samo? Napisałem coś jak Dolmet, czyli produkt zawierający mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

@Takisobierolnik Mocznikiem! Mączniak to choroba rosiln wywołana przez grzyby. Sorry, wszyscy u mnie mówią mączniak i mam już uczulenie na to.

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, krzysieek napisał:

@Takisobierolnik Mocznikiem! Mączniak to choroba rosiln wywołana przez grzyby. Sorry, wszyscy u mnie mówią mączniak i mam już uczulenie na to.

Słownik w telefonie nie zwróciłem uwagi

29 minut temu, Thomas2135 napisał:

A czy ja napisałem, że to samo? Napisałem coś jak Dolmet, czyli produkt zawierający mocznik.

Ok. Ale ja bym nawet nie porwnywał tego produktu do dolmetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
12 godzin temu, poziomka napisał:

Krowa po ocieleniu dobe oczyscila się po 4 h Ale brak apetytu słabo przerzuwa i mleka 5l na raz dostała bonusa od ketozy 3 tyg przed wycieleniem po wycieleniu wodą z cukrem 20l wody na 1kg cukru dajemy pod mordę gliceryne z blattina 80% Ale nie pomaga

gliceryną nie przesadzać, kukurydzę samą jje ? a śrutę?  jak nie pomoże to przeciwbólowe dać leki + antybiotyk, to z bólu. Paski na mocz wczesnej ketozy nie wykażą, Nie każda krowa po wycieleniu ma ochtę jeść jak szalona. Nie musi mieć ketozy, dobrze po wycieleniu robisz, wody nawet 50 litrów się nie bój, ciepłej tylko

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A jak to jest z tą gliceryną ? bo daję dużo energii w starterze (nie każda lubi)  i ziarno qq kiszonej, ale sporo to treściwej i boję się , że zakwaszają się trochę .Jak ją podajecie? , w jakich ilościach i skąd najlepiej kupować i jaką , żeby nie przepłacić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  5 dni po otwarciu pryzmy,a krowy nie trawią roztartych ziaren kukurydzy. Z kiszoną ,gniecioną ok.Dostają poza tym z objętościowych kiszonkę z traw,siano,słomy nie tkną. Bywało że nie trawiły,ale to całe ziarniaki.  Czyżby jeszcze bakterie się nie namnożyły ?,może więcej dać drożdży? Gdzieś ten problem był ujęty ,lecz nie mogę odnależdż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 2 miesiące po ścięciu,ale podejrzewam że z suchym ziarnem   było by podobnie  Co prawda w tym roku kiszonka suchawa,ale w żołądku powinna złapać wilgoci,podobnie jak sucha,i bakterie do roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
@kizak-mozesz miec za mało białka w dawce, brak bilansu bialko- energia moze objawiac sie w ten sposób. Chyba, ze karmisz kiszonką a kukurydzy dopiero od kilku dni (po dłuższej przerwie) wtedy krowom brakuje odpowiedniej flory bakteryjnej w żwaczu (specyficznej dla trawienia kukurydzy). Jeśli była przerwa, to teraz powrót do pełnego wykozystania kiszonki z kukurydzy potrwa około 3tyg (dlatego wszyscy mowia,ze krowa powinna jesc non stop to samo, wystarczy, ze na 3 dni zabierzesz dany typ paszy a w żwaczu obumiera flora bakteryjna odpowiedzialna za trawienie tej paszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
@dabrowskit- zadna kiszonka nie ma pelnej (100%) strawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
13 minut temu, kizak napisał:

 2 miesiące po ścięciu,ale podejrzewam że z suchym ziarnem   było by podobnie  Co prawda w tym roku kiszonka suchawa,ale w żołądku powinna złapać wilgoci,podobnie jak sucha,i bakterie do roboty .

Białka na jelito musisz załatwić. Czasem wystarcza 200gram soi zamiast 300 rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Była przerwa,lecz po cichu liczyłem,że łatwiej wejdą w produkcję mając dostęp do kiszonej ,gniecionej.Mocznik non stop  250- 300,więc z białkiem poczekam i chwilę poobserwuję,choć co mnie zadziwiło ostatni pomiar mocznika wynosi 109O.o,minimalnie dorzucę więcej soi  i bobiku i zaczekam.Dzięki🥛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
ale białko jelitowe nie podniesie Ci mocznika. A mocznik 109 to sporo za niski. Nie wiem jaką masz produkcję dobową, ale mocznik 250-300 nie jest zły (pod warunkiem ze masz sredni udój ponad 30l/krowę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Ona ma paszowóz przed mordą w ilości 13kg sianokiszonki 07kg słomy 25 kukurydzy 2 kg treściwej 18% + 400gram melasy w wozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Daje kukurydzę kiszona mielona i mocznik leci mi w dół tzn mam teraz 200 a skład paszy treściwej to 200 rzepaku 200 soi. Zmniejszyć kukurydze czy jakis inny pomysł?  Na udoj od krowy wychodzi ponad 26l . Czyżby za dużo energi do białka?  Kukurudzy z pryzmy daje recznie ile chcą.  Białko 3.3, tłuszcz 4.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
dodaj bialka, zamiast ujmowac energię-no chyba ze chcesz zeby krowy dawału mniej mleka.Jesli karmisz kukurydzą do woli to.koniecznie podnies białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A powiedzcie mi jak wyliczyc % bialka w tresciwej z mocznikiem bo tego jeszcze nie ogarnąłem. Idzie na tone pszenzyto + 150kg soi + 150 rzepaku + 11kg mocznika + 30kg wit + 12kg soli + 12kg kredy. Chce zejsc do 8 kg mocznika bo widze ze ciut przyduzo co dla niektórych no i teraz dostalem srute rzepakowa z agroloku ta robiona u nich w tym nowym zakladzie podwojnie ekstrudowana i niby przy podmianie 1:1 białko jest lepiej wykorzystywane , tak jakby zwyklej dal wiecej. Fajna jest ta ich soja ale ze nie musze bezgmo to nie bralem bo zwykla 1800 tona a ta ich 2500 ale ladnie wyglada i dosyc tłusta.

Obliczy mi ktos to bialko z mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z 1 kg mocznika masz 1,5 kg białka rzwaczowego czyli 11 kg mocznika to jest 16 kg białka rzwaczowego  reasumujac  ;przenzyto bo 11% ; soja 46 % ; rzepak 35% przenzyto 640 kg  = 70  BO. + soja70 kg bo. + rzepak 52 + mocznik 16 kg bo. =20,8  BIAŁKO W PASZY 20,8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 TO JEST TONA RAZEM Z DODATKAMI chyba ze przenzyto liczycie inne białko ale to nie pszenica ze potrafi miecBO.16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Równie dobrze pszenzyto może mieć 8-9 %. Założyłem 12. Soje 45,5, a kilo mocznika to 2,8 -2,9kg białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z kad taki przelicznik mocznika ?   kiedys było  w INRA 1kg mocznika  = 1,5KG białka  i tego sie trzymam  to jest białko bez energi  . znalazłem ten przelicznik w artykułach na necie  ale w ksiazce NORMY ZYWIENIOWE PRZEZUWACZY było kiedys 1,5 kg białka z 1 kg mocznika 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj