Polecane posty

ukaszProcho    91

Jakie to rany były, że wymagały opatrunku?

Pęknięcie skóry pomiędzy racicami czyli zanokcica która była w pocztowym stadium bo nawet nie było widać dopiero po podniesieniu jogi i wytarciu szmata było lekko widać zrobił opatrunki wczoraj je zdałem i psikalem środkiem na racice ale mleko sporo do góry idzie. Wcześniej robił mi gości korekcję który o tym nie miał żadnego pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Ile od sztuki z opatrunkiem i ile bez? Ja też muszę zaprosić do swoich, dodatkowo u 3 szt mają chyba zapalenie skóry bo noga do tyłu i "trzepią" i wylizują sobie racice, niewielkie zaczerwienienie ran nie ma psikam spirytusem i potem spray niebieski, ale od tego raczej nie przejdzie

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie brali po 20 zł od sztuki i bez różnicy czy z opatrunkiem czy bez. Tylko trzeba poczekać na przyjazd 1-2 miesiące jeśli większa ilość sztuk.  Chłopaki świadczą usługi w największych oborach na Przasnyszu, Ciechanowie i okolicach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@mk9422 możesz podesłać kontakt do nich? Zadowolony byłeś z ich usług?

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzwoniłem do Galiczaka i czekałem ze 2 tyg. Mają w Piątnicy siedzibę. Myślę, że dobrze zrobili a na 25 szt było ok 10 opatrunków przez wrzody po przykwaszeniu. Przyjechali tylko do mnie i wyszło chyba 25 zł+opatrunek więc drożej niż kolega podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

U nas od kilku lat robi ten sam gość. Dobrze robi nawet bardzo, ale z terminowością i słownością jest na bakier, też bierze 25 zł plus opatrunki itd. Właśnie jesteśmy w trakcie korekcji wczoraj był zrobił 7 szt pojechał, dziś go nie ma... Może jutro będzie resztę krów robił.

A podkładają u Was te klocki drewniane pod racice? Przeszedł gościu przez oborę i twierdzi, że trzeba kilku krowom podłożyć. Tylko co to jest i czemu się to zakłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja dzwoniłem do Galiczaka i czekałem ze 2 tyg. Mają w Piątnicy siedzibę. Myślę, że dobrze zrobili a na 25 szt było ok 10 opatrunków przez wrzody po przykwaszeniu. Przyjechali tylko do mnie i wyszło chyba 25 zł+opatrunek więc drożej niż kolega podaje.

 

 

Nie wiem czy jest jedna firma w Piatnicy czy wiecej, ale w mojej okolicy jakąś firme z tamtąd ludzie normalnie z podwórka wyganiali. Podobno tragedia. U mnie robi firma z czestochowy. Dzwoni ich księgowy po stałych klientach czy chcą i ustala pracownikom trase, robią dobrze coś w granicach 20 zł plus opatrunek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

te klocki to zwyczajnie proteza racicy u mnie nie było jeszcze takiego przypatku ale słyszałem o tym . mój usłgodawca też 25 zł plus 5 opatrunek i jak robi to na raz całe stado .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Te drewniane klocki stosuje się żeby odciążyć najbardziej schorowaną część racicy. Wtedy krowa chodzi jakby na połowie, a chora część w spokoju się regeneruje. Bo jakimś czasie trzeba to usunąć. U mnie miała to jedna krowa wystarczyła wziąć dłuto i uderzyć . Klej nie puszcza, ale drewno łatwo się lupie i można w miarę łatwo się tego pozbyć.

Niezły fachura jak z daleka już wie, że trzeba zakładac.

 

Z kolei moje pytanie. Jeśli krowy mają bardzo wysoką somatykę, jakość sianokiszonki jest bardzo dobra, a kukurydza narazie świeża (kiszonka z kukurydzy raczej tez bedzie ok), to czy preparaty na mitotoksyny mają sens? Jak nie to co robic?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@mk9422 możesz podesłać kontakt do nich? Zadowolony byłeś z ich usług?

Tak jestem zadowolony. W tym roku pierwszy raz braliśmy taką usługę. Zazwyczaj sami robiliśmy korekcję ale teraz będzie już tylko usługa do większej ilości.  Byli u mnie jakoś na wiosnę i do tej pory zero problemów z racicami a robili korekcję u 35 sztuk.  Podpowiadają też jak wyleczyć niektóre schorzenia i od czego się biorą. Osobiście polecam, sąsiedzi też są zadowoleni. Poszukam wieczorem numeru i wyślę na pw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja brałem firmę za Częstochowa w stronę opola 25 zł szt i każdy opatrunek 12 zł robiony na tetrowej grubej szmacie owinięty taśma 4 dni i cala racice czysta także brudu nie przepuścilo. Oczywiście od tego faktura. Ja robiłem 23 szt ale z kolega się zebraliśmy to było więcej wiec chętnie przyjechali. Somatyka tez miałem dosyć wysoka i jedna sztuka ciężko się doila cały czas jedna ćwiartka twarda ok 10 litrów dawała (po trawiencu) TP teraz całkiem inna krowa się robi. Ogólnie kupiłem srodek na ta zanikcice i będę psikal wszystkie racice powinno pomóż.
A i jużywane teraz wiem gdzie był ich problem z zacielaniem. Nogi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak z Częstochowy to właśnie Galiczak firma Agrotest chyba. Mają oddział w Piątnicy. Poskrom hydrauliczny mają co kładzie krowę na bok.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

A krowy nie poraniają przez ten poskrom co kładzie na bok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

poskrom na bok jest mniej inwazyjny niż wiszący krowa leży i niewie co się z nią dzieje w okolicy częstochowy i opola jest kilka firm u mnie też robią polecam na leżąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie ja z nich nigdy nie korzystałem. Ja od 2 lat tylko Daniela męczę on ma kvk czyli klasyczny poskrom gdzie krowa jest podnoszona do góry. Tez nie wie co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd, bo wydawało mi się, że kiedyś o nich pisałeś.Ja miałem taką w 9 msc to odpuściliśmy korekcję, ale 7-8 nic się nie dzieje. Czasem nerwowa trochę głową potrzęsie, ale o nic sobie krzywdy nie zrobi. Kładzie na lewy bok a po tej stronie jest żwacz, więc płodu nie uszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

 

To raczej na bezpieczne nie wygląda. Stary poskrom wiem. Nadrobiłam zaległości bo w tych nowszych to zupełnie inaczej się prezentuje.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Kredens1337 miałem ten sam problem, kiszonki są w porzadku od mikotoksyn dostają a komórki były do czsu aż zmieniłem śruta rzepakową ekspandowaną na śrute rzepakowa ekstrudowaną innej firmy bo tamtej poprzedniej ostatnia partia to była kompletna poraszka, odkąd stosuję śrute rzepakową protect z emiwo somatyka spadła z 580 na 150 a białko sporo skoczyło do góry już po dwóch tygodniach stosowania i tak trzyma się już przez cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie robili takim sprzętem i wyglądało to podobnie jak na filmiku. Tylko pracowników dwóch i poskrom nie taki nowy. Tutaj wiadomo do filmiku-reklamy wszystko pięknie ładnie. Jedyne co mi się nie podoba to pas pod wymieniem, ale podnoszenie trwa chwilę. Nie namawiam do niczego, tylko opisuję jak to u mnie było. Korekcja pierwszy raz u większości, więc i krowy nie przyzwyczajone to wchodzenia. Miałem też robioną wcześniej korekcję u kilku na zwykły poskromie z podnoszonymi do tyłu nogami, to niektóre strasznie się rwały w nim.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja tez robiłem na bok u mnie pierwszy raz miały na bok i mniej się trzepaly niż nogi do tylu. Robiłem nawet w 8 miesiącu.
A jak sprawdziłes lub jak zauważyłeś ze ten rzepak był tak słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Od razu było widać, mleko w dół somatyka w górę, zaczęło zostawać sporo nie strawionego ziarna qq, bardzo ciemno robiły i bardzo ale to naprawdę rzadko robiły wręcz lały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witam mam niski mocznik 150.Dostają 2kg śruty rzepakowej 0,5 soi reszta to zboża i witaminy 17kg sianokiszonki i 30 kukurydzy.Co jeszcze można im podać białkowego

wywar,młóto może soje. Tylko nad soją się zastanawiam bo wydajność to tylko 20l mleka. Jeszcze można wydajność podciągnąć tylko czym.Z mocznikiem paszowym nie mam zamiaru się bawić. śruty rzepakowej więcej już chyba nie warto dawać. Co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj