Polecane posty

rolstudent    182

Ktoś pytał o pasze nurtny.
Ja obecnie stosuje od dłuższego czasu kromilk22 i kromilkenergia wg mnie obie pasze warte swej ceny. Nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

No to już wiadomo ocb bliżej jest tu do zasadowicy. Mam radę jak przyjeżdża wet to mówcie mu takie rzeczy jak ten mocznik on nie jest cudotworca ani jasnowidzem
Rolstudent mógłbyś podać pierwsze składniki bo ja miałem kromilk 20 i tam tylko było to na plus że algi były. Pierwszy składnik ddgs
Rolstudent mógłbyś podać pierwsze składniki bo ja miałem kromilk 20 i tam tylko było to na plus że algi były. Pierwszy składnik ddgs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Sprawdziłem paskiem na mocz.Nie mają kwasicy.Raz zjedzą wszystko raz 1/3 zostawią.Mleko nie rośnie.Sianokiszonki dostają 10kg na szt kukurydzy 23kg szt,1kg słomy 15kg wysłodki i na to pasza. Może badanie krwi zrobić.Kupiłem sorbix z ekoplonu na mikotoksyny może są strute. Byki i jałowizna zabijają się o ten tmr cielaki też.

 

Sorbix odpuść słabo działa. Obecnie stosuje tokso z trau. Dosyp soli 50 gram na szuke.

Wyślij kiszonki do badania. Masz napewno problem z amoniakiem w kiszonce. I sorbanty to dobre wyjście. Poszukaj firmy certech mają monobent 98 w dobrej cenie

I musisz więcej qq tej trawy to tak z 15 kg

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Sorbix odpuść słabo działa. Obecnie stosuje tokso z trau. Dosyp soli 50 gram na szuke.

Wyślij kiszonki do badania. Masz napewno problem z amoniakiem w kiszonce. I sorbanty to dobre wyjście. Poszukaj firmy certech mają monobent 98 w dobrej cenie

I musisz więcej qq tej trawy to tak z 15 kg

 

Ja daję 10kg i jeszcze za dużo bo słabo pobierają.

 

Sorbix to mi żywieniowiec z ekoplonu polecić.Kupiłem muszę wykorzystać.Ma w składzie bentonit podobno źle działa bo pochłania witaminy czy coś.

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

17077776_1274818502598420_1056698138_n.j

 

Co sądzicie o takim składzie? Trochę słabo widać to przepiszę: 

Skład surowcowy: śruty zbożowe, śruty poekstrakcyjne, otręby zbożowe, wywar gorzelniany zbożowy, śruta poekstrakcyjna sojowa, drożdże paszowe, melasa buraczana, węglan wapnia, (fosforan jednowapniowy?), chlorek sodu, tlenek magnezu, dwuwęglan sodu, (wapienne algi?)

 

Cena takiej paszy to 1060 zł/tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Co należało by kupić aby samemu sprawdzać czy krowa nie ma ketozy i poziom mocznika? Wezwanie weta kosztuje, a tak to samemu najpierw by się zobaczyło co może jej dolegać i żywienie dopasowywać na bieżąco, opłaciło by się coś takiego?

Edytowano przez marko06060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Trzeba mieć dobrą dawkę sprawdzona, nie koniecznie wyliczona co do %, ale przy pomocy zywieniowca napewno bedzie tańsza. To sprawi że wyeliminuje te choroby a jak już będą jest już leczenie na bieżąco. Na to potrzeba czasu i nie liczy się to w miesiącach a latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Żywieniowiec robi sita, bada kiszonki. Ale są sytuacje gdy dana krowa nie chce się zacielić i wtedy na przykład szybko zbadać mocznik aby zobaczyć czy jest w normie. Tak samo po porodzie, zbadać poziom cukru we krwi, aby zobaczyć czy nie ma zagrożenia ketozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Koledzy ile Energi Nel ma ziarno kukurudzy?bo kończą się wyslodki które mają 7,5 Energi (Nel) które teraz kosztują 1020 zł. Kukurydza 700 zł. Co do mielonej kiszonej nie mam dostępu także nie pisać że jest lepsza bo wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

marko06060 z twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz stada pod oceną? Jeśli tak to pomyśl nad tym aby przejść korzyści są bardzo duże i nie będziesz musiał się bawić w testy pobierać krwi itp. będziesz miał wszystko co potrzebne w zasięgu ręki aby ustawić żywienie i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Na ocenę jeszcze nie mam gotowego stada, tam jest udój raz na miesiąc, a u mnie są duże różnice sianokiszonek i genetyka jeszcze za słaba. Może w przyszłości. Pytam bo chce aby coraz więcej łapało sexem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Koledzy ile Energi Nel ma ziarno kukurudzy?bo kończą się wyslodki które mają 7,5 Energi (Nel) które teraz kosztują 1020 zł. Kukurydza 700 zł. Co do mielonej kiszonej nie mam dostępu także nie pisać że jest lepsza bo wiem.

 

Inra to 1,04 JPM czyli 7,39 MJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ktoś pytał o pasze nurtny.

Ja obecnie stosuje od dłuższego czasu kromilk22 i kromilkenergia wg mnie obie pasze warte swej ceny. Nie są tanie.

"Kromilkenergia" to szajs, pisze bo stosowałem dużo lepsze efekty daje śrutowana kukurydza we własnym zakresie. Jedynie stosuje witaminy "superlaktacja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Na ocenę jeszcze nie mam gotowego stada, tam jest udój raz na miesiąc, a u mnie są duże różnice sianokiszonek i genetyka jeszcze za słaba. Może w przyszłości. Pytam bo chce aby coraz więcej łapało sexem.

Ocena nie jest po to żeby ładnie wyglądać na liście na tle sąsiadów, a po to żeby właśnie dojść do tego o czym piszesz. Ja bynajmniej tak to rozumiem

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Twoja decyzja ale naprawdę warto, różnice w sianokiszonkach są to fakt ale to w akurat argument za przejściem pod ocenę a nie przeciwko bo dajmy na to przy słabszych kiszonkach jak będą mniejsze moczniki w mleku to bedziesz mógł dorzucić mocznika do paszy czy rzepaku i na odwrut dzięki czemu będziesz mógł trzymać w miarę na równym poziomie a tak jak teraz to karmisz je w ciemno
Mówisz że genetyka słaba ale skoro inseminujesz to bedzie i dobra a była by jeszcze lepsza jak byś miał więcej informacji o każdej sztuce wtedy można dobrać lepsze kojarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

"Kromilkenergia" to szajs, pisze bo stosowałem dużo lepsze efekty daje śrutowana kukurydza we własnym zakresie. Jedynie stosuje witaminy "superlaktacja"

Mi się sprawdza. A ziarno qq dostają swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter11    0

Witam. Postanowiłem dołączyć do federacji hodowców bydła i dzisiaj przyszły mi wyniki mógłby mi ktoś pomóc w analizie wyników

post-135943-0-12084500-1488573773_thumb.jpg

post-135943-0-42700100-1488574263_thumb.png

post-135943-0-62829400-1488574782_thumb.png

post-135943-0-93032400-1488574817_thumb.png

post-135943-0-32853700-1488574830_thumb.png

Edytowano przez Piter11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

zrob zdjecie pierwszej strony najlepiej tabeli w prawej dolnej stronie tam gdzie masz podzial na grupy  to wtedy moze ktos Ci pomoze, bo z tego malo widac , somatyka jak cholera i malo bialka na pierwszy rzut oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jakie ty masz komórki somatyczne!!!!!!!!!!!!!!!!! Toż to gnojówka nie mleko!!!!! Co za zakład takie coś skupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Taka somatyka to poważna sprawa, opisz jak u Ciebie wygląda dój czy zamykasz kanał strzyka po dojeniu, czy dezynfekujesz legowiska, czy może przypadkiem nie dajesz zepsutych kiszonek, albo może masz złe podciśnienie w dojarce? Przyczym może być bardzo dużo, takie komórki z niczego sie nie biorą, w większości te krowy się kwalifikują pod antybiotyk ale najpierw trzeba by zrobić posiew aby dobrać odpowiednie leki i leczyć je chociaż kilka sztuk a gdy sie skończy antybiotyk to następne leczyć bo przecież musisz coś doić, i jeszcze jedno ważne pytanie jak długo to trwa, domyślam się że masz wirówkę bo inaczej mleczarnia by wstrzymała odbiór mleka i zawiadomiła powiatowego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A może przed dojeniem myjesz woda i nie wycierasz? U mnie w tym tkwił problem odkąd kupiłem papier jednorazowy i wycieram najpierw sloma potem papierem do czysta problem z zapaleniami zniknął a takto co kilka dni antybiotyki i mleko do wylania. Tez myślałem ze od popsutej może tylko to być ale nie dawałem im popsutej.
A najgorsze co może być to wycierać jedną szmatką wszystkie krowy i nie myć jej. Zapalenia gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj