Polecane posty

marian3p    24

Skoro nie działają, to zapewne nie ma dobrego styku na złączu, albo nie są dobrze połączone przewody w gnieździe ciągnika lub wtyczce przyczepy. Schemat połączeń wtyczki jest wszędzie taki sam i bez problemu znajdziesz go w sieci.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Wiem już znalazłem ,problem mam właśnie z przewodami w gniezdzie a schemat już znalazłem ,jak będe miał czas to będe myślał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączono.

 

 

 

W ostatnim czasie zamontowałem w mojej przyczepie lampy. Wszystko podłączyłęm i mam 2 kierunki zato niema stopu a światła pozycyjne świecą tam gdzie są kierunki co mam robić?

 

 

 

Pkt. 1.2. Nawet nie chciało Ci się użyć wyszukiwarki.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To co wyżej plus sprawdzenie  podłączenia przewodów w wtyczce czy nic nie zmienione i przegląd instalacji. Kilka minut roboty :)
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Dawno nie odpisywałem bo jakoś czasu nie było, przejrzałem całą instalację w obu przyczepach, miejsca masy pooczyszczałem, nawet przy gnieździe w ciągniku, ale nadal nie pomaga, wiec co zrobić? Czy może trzeba kupić nową instalację i podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Daj kawałek kabla między ciagnikiem a ramą przyczepy, do czystego metalu, wtedy zobaczysz co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawno nie odpisywałem bo jakoś czasu nie było, przejrzałem całą instalację w obu przyczepach, miejsca masy pooczyszczałem, nawet przy gnieździe w ciągniku, ale nadal nie pomaga, wiec co zrobić? Czy może trzeba kupić nową instalację i podłączyć?

Nie. Trzeba znaleźć przyczynę awarii i ją usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Weż kilku metrowy przewód podłącz gdzieś dobrze do masy ciągnika ,najlepiej na stałe i podłączaj po kolei do gniazda, potem za wtyczką , kolejno do kostki jeśli taka jest i do lamp to dojdziesz gdzie  jest coś nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak2011    0

a jeśli mam w przyczepie dodatkowo kogut ostrzegawczy ? i wtedy trzeba do jednego wejscia dwa kable podłączyć ;/ może ktoś wie jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli w przyczepie jest lampa błyskowa, to należy doprowadzić do niej osobną wiązkę z wtyczką. W ciągniku można podłączyć ją do gniazda zapalniczki, lub zrobić to profesjonalnie i wyprowadzić osobne gniazdo podłączone do obwodu lampy błyskowej ciągnika. Wykorzystywanie do zasilania lampy obwodu świateł pozycyjnych jest niezgodne z przepisami, oraz dobrą praktyką instalatorską, ponieważ ten obwód nie ma odpowiedniej wytrzymałości prądowej. W zasadzie podłączenie do pozycyjnych to jest najgorsza amatorszczyzna i druciarstwo. Pomijam już fakt zasadności używania lampy błyskowej w przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak2011    0

nowy beczkowóz prosto z Francji :) tylko wyrwał sie przewód i nie wiadomo jak to teraz podłączyć któreś kable były dzielone tylko nie wiadomo jakie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W beczkowozie lampa błyskowa jest niepotrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli nie przekracza szerokości 3m i wysokości 4m to nie potrzebuje lampy ostrzegawczej. A jeżeli przekracza to taki zestaw nie może poruszać się po drogach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Trochę mijasz się z prawdą bo szer. od której obowiązuje "kogut" to 2,55m,  wysokość to nie wiem czy ma znaczenie.

Kupiłem rozrzutnik  szer.2,85 m z Francji ( w galerii) w oryginale pełno sprawny i jest w nim kogut podłączony pod pozycyjne z prostej (tak mi się zdaje) przyczyny musi być zawsze włączony gdy jedziemy na światłach -w domyśle po drodze. Dokładnie nie wiem pod które wyjście jest podłączony ale wiem że od pozycyjnych są dwa "bolce" w gnieździe i pewnie jest to rozdzielone ale nie sprawdzałem.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak2011    0

Trochę mijasz się z prawdą bo szer. od której obowiązuje "kogut" to 2,55cm,  wysokość to nie wiem czy ma znaczenie.

Kupiłem rozrzutnik  szer.2,85 m z Francji ( w galerii) w oryginale pełno sprawny i jest w nim kogut podłączony pod pozycyjne z prostej (tak mi się zdaje) przyczyny musi być zawsze włączony gdy jedziemy na światłach -w domyśle po drodze. Dokładnie nie wiem pod które wyjście jest podłączony ale wiem że od pozycyjnych są dwa "bolce" w gnieździe i pewnie jest to rozdzielone ale nie sprawdzałem.

nie był by to problem gdybyś otworzył wtyczkę i zrobił zdj :D bo "kogut" jest podłączony pod pozycyjne . We tak jak kolega powiedział 2,85 m i potrzebujemy kogut :) i taka maszyna dostaje pozwolenie  na poruszanie sie po drogach :)  jeśłi nie ma swiateł ostrzegawczych wtedy jest niedpouszczona do ruchu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/8222-kogut-8221-kiedy-mozna-go-uzywac,54416.html


Trochę mijasz się z prawdą bo szer. od której obowiązuje "kogut" to 2,55m,  wysokość to nie wiem czy ma znaczenie.
Kupiłem rozrzutnik  szer.2,85 m z Francji ( w galerii) w oryginale pełno sprawny i jest w nim kogut podłączony pod pozycyjne z prostej (tak mi się zdaje) przyczyny musi być zawsze włączony gdy jedziemy na światłach -w domyśle po drodze. Dokładnie nie wiem pod które wyjście jest podłączony ale wiem że od pozycyjnych są dwa "bolce" w gnieździe i pewnie jest to rozdzielone ale nie sprawdzałem.

Może we Francji takie przepisy obowiązują, ale nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Trochę mijasz się z prawdą bo szer. od której obowiązuje "kogut" to 2,55m,  wysokość to nie wiem czy ma znaczenie.

Kupiłem rozrzutnik  szer.2,85 m z Francji ( w galerii) w oryginale pełno sprawny i jest w nim kogut podłączony pod pozycyjne z prostej (tak mi się zdaje) przyczyny musi być zawsze włączony gdy jedziemy na światłach -w domyśle po drodze. Dokładnie nie wiem pod które wyjście jest podłączony ale wiem że od pozycyjnych są dwa "bolce" w gnieździe i pewnie jest to rozdzielone ale nie sprawdzałem.

A widzisz wiesz że są dwa a nie wiesz do czego słuzą ,ano do tego żeby zawsze było jedno światło pozycyjne czyli jak sie przepali bezpiecznik to działa drugie tak jest podłączona każda nowa przyczepa laweta ,swoją droga to dobre rozwiązanie bo nie obciąża jednej nitki przewodu ,a wiele przyczep ma dodatkowo obrysów-ki ,które co nie co tez pobierają .Co do koguta to jak sie ktoś upiera ze musi byc to najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie osobnego przewodu na wolny bolec w standardowym bo jest jeden wolny i sterować nim niezależnie ,tym bardziej że można sprzęt wyposażyć w światła do jazdy dziennej ,a wtedy kogut włączony osobno na pewno spełni swoją funkcje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja przynajmniej nie staram się mądrzyć a Tobie @Tomasz78 do końca nie wyszło. Są pojazdy w których można włączyć osobno lewą lub prawą stronę postojówek i temu są dwa wyjścia i tym drugim jest 7 wyjście środkowe, bardzo często nieczynne ale akurat w moim MF-ie i Aresie są czynne i mają osobne bezpieczniki choć nie ma możliwości osobnego włączania stron.

 

@Elektrotechnik przeczytaj drugą stronę artykułu który wkleiłeś jest tam mowa o pojazdach ponadgabarytowych. Tu jest napisana szerokość takiego pojazdu 250 cm. http://www.nadgabaryty.pl/index.php/artykuly/38-transport-ponadgabarytowy

Ogólnie w tym artykule dużo gdybania i w sumie wynika że przepisy są mało precyzyjne że niby nie można ale lepiej tak- co to ma być to są przepisy. Na inteligencje Policjantów to za wiele bym nie stawiał i koguta z rozrzutnika nie zdejmę.

 

Do @kozak2011 u mnie w rozrzutniku kogut jest podpięty pod postojówki ( nie osobno) bo całe oświetlenie pozycyjne to raptem 2 żarówki 5W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak2011    0

Drogi administratorze !  ustawa ta mówi bardzo wyraźnie ! 

art. 54
1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3. 



art. 31.

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
...
5. pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej
stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej
widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia
trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

 

wiec normalnie taka maszyna musi miec kogut :) a to ze robi sie 30 czy 60 no to inna sprawa :) 

 

 

@ptaszyna może możesz mi powiedzieć dokładnie w jakie wejscia jest podłączone numerki z wtyczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Postój to nr 5 a dodatkowy to nr 7 (środkowy), w gnieździe są to bolce. Mogą mieć oznaczenie 58R i 58L , litery oznaczają prawą i lewą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

art. 31.

 

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

...

5. pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej

stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej

widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia

trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

 

wiec normalnie taka maszyna musi miec kogut :) a to ze robi sie 30 czy 60 no to inna sprawa :) 

 

 

Czyli wg. Ciebie rozrzutnik jest holowanym pojazdem silnikowym? Ja myślałem, że jest to zespół pojazdów (ciągnik-rozrzutnik) Jeśli mówimy o poruszaniu się pojazdów ponadgabarytowych to do ruchu nie dopuszcza je kogut tylko odpowiednie zezwolenie wydawane przez starostę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Legion178
      Kupiłem gotowy zestaw. Podłączałem i prawie wszystko działa. Mam problem ze światłami od hamulców. Jak wciskam to żarówka lekko świeci. Prosze o pomoc.
    • Przez stek98
      Witam
      Przeprowadzam remont przyczepy d-47 (3 strony wywrotu). Chce zrobić do niej nadstawki 30 cm tak aby weszło na nią ok.5 ton max 6. Czy musze wzmacniać rame aby nie popęłakła? Jeśli tak to w jakich miejscach?
    • Przez stek98
      Witam.
      Jakie jest ciśnienie w układzie pneumatycznym (hamulcowym) w przyczepie d47
    • Przez Jakub5080
      Witam
      Mam przyczepę D-47, mój problem to zjechany gwint na czopach tylnej osi i moje pytanie,  co z tym zrobić czy da się jakoś nagwintować, dać nowe czopy czy może jest jakiś inny sposób ?
    • Przez ErLetto
      Witam, 
      Zastanawiam się nad kupnem przyczepy pottinger i zastanawiam się nad wyposażeniem jej w system autocut który ostrzy noże bez wyciągania ich z przyczepy.
      Ma ktoś takie coś w swojej przyczepie, widział jak to pracuje, jakie macie opinie na ten temat ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj