pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

ansu    392

Pod orkę prawie zawsze tak robię. Jedynie przedsiewnie gdy wapnuje przed orką.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Co sądzicie o nawożeniu w postaci soli potasowej w ilości 150 kg/ha i polidapie w ilości 100 kg/ha?

I jeszcze takie pytanie odnośnie "Lubofos pod rzepak", co myślicie zastosowania pod zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Dawałem polidap plus sól, ale trzeba jeszcze trochę azotu na start. Ojciec w tym roku eksperymentuje z lubofosem pod pszenicę, zawiera trochę mikroelementów. Zobaczę, co mu wyjdzie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

No właśnie my chcemy zrobić próbę z tym "lubofosem pod rzepak" pod część pszenżyta, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

A co powiecie na takie nawożenie pszenicy ozimej / ha. Na jesień wysiewam 200 kg Tarnogramu + 100 kg saletrzaku. Na wiosnę I-dawka 150 kg saletry + 100 kg tarnogramu; II-dawka 100kg saletry + 100kg mocznika; III-dawka pod kłos 150 kg saletry. Jeżeli chodzi o koszt to łącznie +/- 1000 zł. Uczę się dopiero sztuki rolnictwa więc proszę o opinie.

Edytowano przez tomek2201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na jesien moim zdaniem lepiej polifoske 8. Taniej Ci wyjdzie w przeliczeniu na czysty składnik i lepsza jest przyswajalność a na wiosne fosforu i potasu bym juz nie dawał. Mam nadzieje ze nie planujesz mieszać saletry z mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

a co się stanie gdybym pomieszał? w takim razie jaki ma być odstep czasu między mocznikiem a saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak zmieszasz saletre z mocznikiem to zacznie wytracac sie woda i zrobi ci sie breja. Nawoz zrobi sie mokry. We wiaderku kiedys zrobiłem tak próbe. Musisz oddzielnie wysiac saletre i mocznik. Nie ma okreslonego czasu. Możesz wysiac saletre a zaraz po niej mocznik aby nie mieszac w siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kolega wyżej ma racje aczkolwiek ja mieszałem kiedyś mocznik z saletrą i siałem pod kukurydze fakt woda się wytrącała ale od biedy dało się siać. Mieszałem bo nie wiedziałem że nie można. Jeśli nie masz wyjścia to da sie to posiać ale jesli nie musisz to lepiej siej oddzielnie. Jeszcze jedna rada jak już bedziesz mieszał to po zmieszaniu jak najszybciej siej żeby to za długo nie stało bo im dłużej tym wiecej wody sie wytrąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Stanowisko po fasoli ( duzo ziarna zostalo na polu przyorane) planuje wsiac pszenice. 200 kg polifoski 6 pod agregat bedzie ok? czy macie lepsze rozwiazanie? azotowych nie mam zamiaru dawac bo fasola (straczkowa) mysle ze "troche" napowietrzyla pole azotem. nie zdązylem zrobic badania gleby ale rok temu sklad fosforu i potasu sredni. planowany polon chcialbym 7ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Kiedyś prysnąłem jęczmień jesienią odrzywką która miała w przewadze wapń i zachaczyłem obok rosnącą pszenicę. Wiosną ten kawałek opryskanej pszenicy wyraźnie odznaczał się kolorem od pozostałej. Jaki to miałoby wpływ na plon ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

ale różniła się kolorem tzn ciemniejsza była czy jaśniejsza, na wiosnę gęściejsza czy bez różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Na jesien moim zdaniem lepiej polifoske 8. Taniej Ci wyjdzie w przeliczeniu na czysty składnik i lepsza jest przyswajalność a na wiosne fosforu i potasu bym juz nie dawał. Mam nadzieje ze nie planujesz mieszać saletry z mocznikiem?

Pod pszenice lepsza 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

w zeszłym roku siałem polifoska 6 a w tym roku z przyczyn nie zaleznych ode mnie posialismy poligoske 8 zobaczymy czy bedzie jakaś różnica.

 

ps. czytałem ostatnio w vademekum z zakładów  puław ze pol.8 polecana jest do uprawy gdzie słoma zostaje po żniwach a własnie polifoska 6 na pola gdzie słoma zbierana jest corocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

poniewaz polifoska 6 zawiera wiecej potasu niz 8. Słoma sciata na polu pozostawia bardzo duzo potasu a zebrana mniej dlatego zalecaja poli 6. jescze wiecej potasu ma polifoska 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Ja wczoraj posiałem 300kg lubofoski pod pszenice dzisiaj miałem siać a deszcz do nas zawitał i po sianiu.Kiedy zaczyna działać ten nawóz sypany pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj