Polecane posty

dawid141413    0

Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Rozdziel magazyn i nie będziesz miał problemu... Samo posiadanie takiego zbiornika to nie wszystko. Jak znam życie zaraz będziecie musieli systemy wykrywania nieszczelności zakładać, ktoś to będzie musiał monitorować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7
Ja mam zbiornik JFC pojemność 2,5 m3 pompa piusi 72l/min filtr ze szklanym odstojnikiem i wężem 12 metrów na zwijadle i jesteśmy póki co zadowoleni. Wybór padł na taka pojemność że względu na to iż przy wyższej pojemności trzeba co 2 lata robić UDT a koszt tego badania to 250 a więc 125 rocznie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1124
7 godzin temu, DTaras napisał:

Rozdziel magazyn i nie będziesz miał problemu... 

tzn?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Napisałem - zmiany co do wymagań odnośnie przechowywania i ewidencji paliw są na tapecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Miałem trzypłaszczowy zbiornik a teraz mam dwupłaszczowy, bo jeden pies ściągnął. Tylko nie pamiętam firmy.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7
Z tego co wiem to nie potrzeba pozwolenia. Jeśli kupisz zbiornik powyżej 2,5 m3 to wtedy trzeba zgłosić takowy zbiornik do UDT i co 2 lata jest kontrola wizualna która kosztuje 250 zł. Jeśli chodzi o ustawienie zbiornika to zdaje się że w instrukcji jest wszystko opisane ile od czego ma stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ustawa reguluje i wskazuje warunki, które trzeba spełnić, aby zaistniała możliwość postawienia zbiornika. Jest kilka punktów m. in. odległości, rodzaj podłoża, ...

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24
ja mam tangooli 1500 i tez jestem zadowolony miejsca dużo nie zajmuje po ma średnicy prawie 140cm a wysoki 190cm a z innych firm patrzyłem to były niskie ale szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

ja się zastanawiam nad takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-dwuplaszczowy-roth

lub https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-dwuplaszczowy-olejowy-on-schutz-1000l

lub nowy: https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-dwuplaszczowy-na-olej-napedowy-opalowy-1000-l-z-atestem

Czy mogę mieć takie zbiorniki i nie bać się kontroli?

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co kontroli do tego w czym przechowujesz ? Ważne by nie naruszać podstawowych zasad bezpieczeństwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Z tego co ja wiem musi stać na stabilnym podłożu . Nikt nie określił co to jest stabilne podłoże. 5 m od budynku jak dobrze pamiętam. Musisz również zapewnić utwardzony dojazd dla cysterny ale to bardziej z praktycznego punktu widzenia. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W ustawie jest wszytko napisane i to po polsku, czyli dla 70% Polaków zrozumiałym językiem.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Gdyby tak jeszcze spośród tych 70% Polaków chociaż z 10% przeczytałaby ze zrozumieniem rozporządzenie to by wiedzieli zbiornik dwupłaszczowy to tylko jedna z opcji przechowywania paliwa (chyba najdroższa) a w mauzerach nadal można spokojnie paliwko trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie od dziś wiadomo, że język prawniczy jest trudny, ale gdyby na spokojnie przeczytać taki tekst i chwilę zastanowić większość stanie się "jasna". Mimo coraz bardziej wykształconego społeczeństwa język prawniczy dla dużej jego części jest z "innej" planety a słowa wioskowego głupka, takiego jak choćby przysłowiowego Stacha Szprychy, czy Zdzicha Krawężnika są święte - po co czytać ustawy, skoro taki "Stachu" wie lepiej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykNowakowski
      Potrzebuję tabeli przeliczeniowej ilości mleka do zbiornika Packo OM/DX 800 L. Posiada ktoś i może podesłać?
    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj