Skocz do zawartości
News
Amigos27

Ile litrów powinien mieć zbiornik na gnojowice? Dla 50 byków

Polecane posty

Amigos27    0

Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 

RafaKdziela    230

Ruszta to raczej zły pomysł dla opasów .Wedle mnie najlepsza jest głęboka ściółka i na luz byki puścić .

I love salsa

rolnik556    9
A moim zdaniem lepsze ruszta bo jak wgonisz bydło to wyganiasz aż urosną. Szambo z dwa trzy razy do roku wywozisz i tyle. Też będę budował oborę na rusztach

Wiadomość z agroFakt.pl

Amigos27    0

Rolnik 556 jak duze szambo bedziesz budowal i na ile sztuk? Moim zdaniem tez lepsze ruszta mniej roboty. A przy wysokiej ściółce to trzeba spresowac, zwieść, ułożyć , poscielic wywieźć itd.. 

rolnik556    9
Na 40 sztuk, ok 400000l. Dokladnie tak samo myślę ;) koszt budowy może i większy ale myślę że sie opłaci

Amigos27    0

Tez mi sie tak wydaje. I zbiornik bezpośrednio bod kratownicami? Ja mysle zeby zrobić boksy i tak po 5, 7 sztuk w boksie. Tylko tak sie zastanawiam czy taki boks 3 x 5 m wystarczy dla 7 dorosłych. 

boooolek    0
Napisano (edytowany)
Dnia 24.01.2018 o 10:09, rolnik556 napisał:

Na 40 sztuk, ok 400000l. Dokladnie tak samo myślę ;) koszt budowy może i większy ale myślę że sie opłaci

Jaka cena obory na 40 byków ? 

Edytowano przez boooolek
Pomyłka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nodenode
      Natrafiłem w necie na taki film, Lehmann agrotechnika kosi kukurydze na Łotwie. Kosi rzekomo tysiące hektarów. Gospodarstwo z ponad tysiącem hektarów kukurydzy na kiszonkę to raczej rzadkość ale jak ktoś ma setki hektarów kukurydzy to nie opłaca się mieć własnego sprzętu? Jaki waszym zdaniem jest próg opłacalności aby mieć własną sieczkarnie? A może Lehmann agrotechnika daj jakieś duże upusty dla klienta np: 500ha kukurydzy? W mojej okolicy jak kosiła sieczkarnia na biogaz to w ramach wygranego przetargu kosili kukurydze za 100PLN mniej niż cena rynkowa za jeden hektar.

• Przez tommot003
      Cześć!!!
      Po długiej nieobecność postanowiłem zajrzeć znów. 
      Dostałem oferte wydzierżawienia ziemi 46 ha w jednym kawałku klasa ziemi to  IV, V  Jest tam w tym momencie ugór ale nie ma żadnych drzew to nie trzeba będzie karczować  działka jest ogrodzona siatką. Właściciel chce 1000 zł do ha rocznie jako czynsz dzierżawny. dopłaty po mojej stronie. Dodam jeszcze że działka jest położona o 14 km od gospodarstwa. Gospodarstwo wtedy powiększyło by się  3 razy tyle 
      Moje Pytanie czy brać ??? pomóżcie podjąć decyzje 

Pozdrawiam Tomek 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez Bananek
      witajcie. wprowadzilem cieleta do kojcow po wiekszych bykach i nie otrafia pic z poidla. tzn pic potrafia, ale maja za male nosy aby je wcisnac. co robic? myslalem, ze jak beda spragnione to same znajda co i jak, a tu stoja i becza. czekaja, az im nacisne i naleje wody. na jezyczek przykrecic talerzyk czy zmienic poidlo na inny typ? mialem kiedys te z plywakiem ale o kant d. je rozbic. ciagle sie zacinal ten mechanizm jak w spluczce.
    • Przez Paulina1985
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.