Polecane posty

patfilmax    7
10 godzin temu, JozB napisał:

Dzisiaj informacja o możliwym wszczęciu rozmów handlowych na lini usa-chiny. Połowa sierpnia okaże się czy rozmowy wpłyną na giełdę. Na razie 3 euro skoczyło. U naszych młynarzy słychać zaś głosy niezadowolenia. Pewnie szykują zmowę cenową, bo mogą napierać na skupy zeby powstrzymac podwyżki. A te będą nieuniknione, bo teraz chicagowska giełda będzie naciskać na wzrosty. Teraz są 2 wyjścia. Albo stagnacja cen przy zmowie albo duże ruchy do góry jak chicago wyznaczy nowy trend. Zobaczymy za miesiąc.

Pszenica konsumpcyjna 780 w większości skupów, 785 w jednym i 800 netto na termin płatności 30 dni. Płd opolskiego. Całkiem niezle jak na początek. 

Kukurydza 700 netto z odbiorem z podwórka. 

Jakie skupy oferują takie ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ekoplon Grabki Duże

Paszówka 749 zł

Pszenzyto 663 zł 

Ceny brutto na wadze zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
10 godzin temu, bercik9894 napisał:

Co myślicie o prognozach cen zyta?

Sprzedawalibyscie po 650zl/t?

zależy gdzie,

zauważ proszę jak dynamicznie zmieniają się ceny żyta i jak bardzo przeszacowane są prognozy zbiorów, już na początku żniw ładowali statek po 750zł/t, pytanie brzmi jak będzie kształtował się popyt, ale pamiętam sezon (gdzieś między 2005 a 2010) kiedy żyto kosztowało więcej niż pszenica. Teraz raczej spodziewałbym się stabilizacji. 

pszenica port 820-880zł/t

żyto 740zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, kissmy... napisał:

zależy gdzie,

zauważ proszę jak dynamicznie zmieniają się ceny żyta i jak bardzo przeszacowane są prognozy zbiorów, już na początku żniw ładowali statek po 750zł/t, pytanie brzmi jak będzie kształtował się popyt, ale pamiętam sezon (gdzieś między 2005 a 2010) kiedy żyto kosztowało więcej niż pszenica. Teraz raczej spodziewałbym się stabilizacji. 

pszenica port 820-880zł/t

żyto 740zł/t

Paszarnie już 800 netto płacą za pszenicę. A za pszenżyto 760 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32

Na Mazowszu, osobiscie odbiera i właśnie zastanawiam się, bo mówią że jak się wszyscy zapełnia to cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
21 minut temu, bercik9894 napisał:

Na Mazowszu, osobiscie odbiera i właśnie zastanawiam się, bo mówią że jak się wszyscy zapełnia to cena spadnie.

Jak się zapełni to sprzeda i już 2 raz za tą cenę się nie napełni tylko koło 100 zł zapłaci bo w Niemczech naprawdę jest źle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
18 godzin temu, mikad napisał:

Statki już płyną tylko nima czym ich zasypać a kary za postój w porcie będą spore... więc każdy kto ma kontrakt chce wyrwać jak najwięcej i mamy małą licytację kto da więcej.

Z tego co słyszałem te co są podobno się zapełniają, mówisz, że płyną kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
1 godzinę temu, bercik9894 napisał:

Z tego co słyszałem te co są podobno się zapełniają, mówisz, że płyną kolejne?

Spokojnie, bo zaraz pójdzie plota, że wagony na ukrainie stoją. 2 właścicieli młynów strasznie narzeka że nikt nie wozi. Pewnie sytuacja wygląda podobnie w całej Polsce. W miarę uczciwi płacą lepsze pieniądze. Niektóre dalej cwaniaczą, to i może poplajtują, bo nikt im nic nie zawiezie. Jak dojdzie do porozumienia usa-chiny to giełdy wystrzelą do góry. Już same informacje o możliwym porozumieniu spowodowały, że poszły blisko 10 euro do góry w 2 dni. Teraz ponownie zaczyna sie spiekota. Dobije buraki i kukurydzę. Także nie ma w najbliższym czasie szans na obniżkę, jedynie w grę wchodzi czasowa zmowa cenowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy miał ofertę od pobliskiego handlarza 810brutto za paszówkę - mają podobno jakieś umowy z dużymi hodowcami trzody i srają po gaciach bo towaru nigdzie zdobyć nie mogą. Oczywiście odmówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze zrobił wyleczy co niektórych z tuczu na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, damianzbr napisał:

Paszarnie już 800 netto płacą za pszenicę. A za pszenżyto 760 netto.

U Ciebie na magazynie? O jakich ilościach mowa? 

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

760 pan F z Mircza za jakościową ale termin płatności bliżej nie określony za pół a może za rok kasa, sam góral nie wie.  Pewien facet kupę kasy ma u gościa pana F i od wiosny czeka jak łaskawie wypłaci za zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Wszystkim tak płaci czy to pojedyńcze wypadki. Kupiłem od niego nawozy ale w drugą stronę nic nie  poszło chociaz było blisko


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
15 godzin temu, staszek131415 napisał:

Dobrze zrobił wyleczy co niektórych z tuczu na zawsze

To o czym ty teraz tu piszesz, bo sprężam umysł i nie rozumiem tej wypowiedzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
9 godzin temu, Ulman napisał:

Wszystkim tak płaci czy to pojedyńcze wypadki. Kupiłem od niego nawozy ale w drugą stronę nic nie  poszło chociaz było blisko

Z tego co wiem to większości tak płaci. Do faktury dołącza inny papier do podpisania z możliwością przedłużenia wpłaty na konto o kolejne 30 dni a potem to już wielka niewiadoma. Ja osobiście w czerwcu wywiozłem jęczmień i jeszcze kasy  nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, paktofonikas1987 napisał:

U Ciebie na magazynie? O jakich ilościach mowa? 

 

U mnie na magazynie. Ja im sprzedaję po jednym aucie i takie też umowy podsyłają. Kukurydzę w czerwcu sprzedałem po cenie z lipca i wtedy umowa był na 3 auta bo chciałem wyczyścić magazyn. Ale tak to zazwyczaj po jednym aucie.

Ale pisałem już kilka razy, towar zabierają ich samochody na powrocie. Z 3 paszarniami tak działam. I ta cena jest taka sama jak u nich na bramie, tylko w moim przypadku nie liczą za transport bo i tak na pusto by wracał.

Nie ma reguły, raz jedna paszarnia lepiej płaci raz druga. I te ceny za pszenicę i pszenżyto to są z dwóch innych paszarni. Ta co pszenicę chce zabrać po 800 zł pszenżyto może dać akurat po 700. A ta co ma pszenżyto po 760 to za pszenicę płaci 780 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
20 godzin temu, staszek131415 napisał:

Dobrze zrobił wyleczy co niektórych z tuczu na zawsze

I dobrze, co mają mieć tylko rok drogo, jak  my mieliśmy cały czas tanio. W końcu musi być jakaś sprawiedliwość. Zboże dryga powoli, a nawozy stówka na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

A co cie obchodzi że ktoś inny zarobi?  Żeby było sprawiedliwie to wszyscy powinni dzadować bo ty biedę klepiesz?  Czemu nie kupiłeś nawozów 2 miesiace temu? Kto temu winien?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj