Polecane posty

marks50    3474

Giełdy nie stygną ale korekta zapewne będzie jutro . Osobom którzy twierdzili że drożej nie będzie "serdecznie dziękujemy" i prosimy o opuszczenie forum  by więcej nie zaśmiecali , a przynajmniej zamilkli na pewien czas jeśli mają odrobinę honoru bo " "rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"  . 

Nikt nie ma lekko ale stwierdzenie że jeśli kupię tanio surowiec to na pewno zarobię jest bardzo mylne . Zamiast się udzielać tutaj to hodowcy powinni swoją energię przeznaczyć na opisaniu co się dzieje  np. w Belgi gdzie dystrybują mięsko z 2001 roku (to nie jest pomyłka) ale jak widać lepiej pisać o cenach zbóż :). Producenci zbóż mogą oddać za darmo plony ale idę o zakład że hodowcy też wtedy nie zarobią więc po co takie dywagacje ????

Do żniw jest naprawdę jeszcze sporo czasu a wspomniane młyny przestojów już nie robią od lat do tego ze świeżego zboża mąki nie zrobią . Kto jest cierpliwy i i nie podatny na propagandę to nie powinien stracić .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, jahooo napisał:

Przeglądałem wczoraj raporty FDA odnośnie prognoz zbiorów 2018 w Ameryce Płd i Indiach - tak "na oko" będą o połowę mniejsze niż w 2017 roku. Wczoraj pszenica w Chicago wystrzeliła na 528 USc. Na MATIF tez spadków nie widać.

A co tam się dzieje ? Susza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242
Napisano (edytowany)

https://www.fas.usda.gov/commodities

np Urugwaj -(pierwsze z brzegu z Ameryki płd)

Wheat Production (zboża)
2017 szacunek USA 757
2017 dane krajowe 757
2018 szacunek US A 600
2018 szacunek krajowy 440
 
 
Warto poczytac dane dla innych krajów, ale mniej/więcej tak to wygląda dla większosci krajów z tego regionu
Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja tam widzę 690 a nawet 720netto za konsumpcję więc to Ty zejdź na ziemię ze swoimi 600zł brutto xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Ja w tym cenniku nie widzę mniej niż 620 netto , czyli 660 brutto. A cena paszowej przebiła już dawno konsumpcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawel885 napisał:

Ja tam widzę 690 a nawet 720netto za konsumpcję więc to Ty zejdź na ziemię ze swoimi 600zł brutto xD

Pisałem że po żniwach ale zapewne będzie niżejB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
4 godziny temu, pawel885 napisał:

Ws i masturbator czy jak mu tam albo jesteście handlarzami albo sprzedaliście po 600brutto bo kredyt na dżondora cisnął a teraz gul skoczył bo w górę idzie :D U nas okoliczni świniarze co rok dokupują po 50-100 ton maj-lipiec, paszarnie też szukają towaru, pszenicę uprawia nie wiele osób bo głównie bydło mleczne hodują, ja pszenicę traktuję jako nadwyżkę z gospodarstwa i sprzedaję kiedy chcę - czyli jak uznam że warto...

Poczytaj moje wcześniejsze posty od zeszłych żniw cena wynosiła pszenicy 650 netto obecnie 680 a jaki normalny hodowca dokupuje pod koniec sezonu i nas wszyscy kupują ale każdy już zaczyna od żniw a kończy w maju,lącznie z okoliczną fermą trzody,także od końca maja praktycznie panuje zastój w interesie,każdy stara się mieć 3mies zapas,jakość sprzedawanego zboża przeważnie idzie tam znalezć wszystkie szkodniki magazynowe występujące w Polsce a w czerwcu to już totalna porażka pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)

Znajomy ma świnie i 60ha zbóż to co ma ważyć te zboże żeby wiedzieć czy mu starczy do następnych żniw? Zabraknie to dokupują 20ton, zabraknie 50 ton to dokupują 50

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

To juz w kwietniu widzi czy mu zabraknie,a w zniwa pszenica powinna byc tańsza o 100 zł ,wtedy wrto prztrzymac zboże 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Independent    20

Wszyscy jedziemy na wspólnym wózku.. Jak ktoś sobie nie zdaje z tego sprawy to porozmawiajcie z ludźmi w strefach gdzie polikwidowali hodowlę świń. Osobiście znacznie ograniczyłem produkcję trzody. Wolę pszenicę sprzedać bo obecnie z 1ha więcej zostaje niż z jednej maciory. A nakład pracy jest nieporównywalny. Przy maciorze jest pracy na cały rok (przygotowywanie pasz, czyszczenie kojców, obsługa - choćby 3h w tygodniu, łącznie miesiąc pracy), przy uprawie 1ha łącznie 1-2 dni w zależności od sprzętu. Wiadomo, że każdy chciałby zarobić jak najwięcej, ale obiektywnie to obecne pieniądze uzyskiwane za płody rolne są wystarczające. To czego brakuje to stabilizacji cen.

Co do tych wysyłek do portów - transport z południa to koszt minimum 50zł do tony plus marża pośrednika, więc cena pszenicy musiałaby podchodzić pod 800zł, aby uzyskać za  nią 700zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
23 godziny temu, ordynator napisał:

Jest już maj , jeczmien ozimy się kłosi , młyny powoli będa miały przerwy technologiczne , a tu kilku oszołomów co ma po kilka worków zboza próbuje się pocieszac że bedzie drożej haha . W miare normalni rolnicy już zboza oprócz kuku nie mają , bo do żniw niedaleko magazyny trzeba przygotować no i wszystko na następny sezon kupione , a w zasadzie już w większości zastosowane , a to z własnie tego sprzedanego zboża . Te rekiny co maja po kilka worków do sprzedania i wieszczą podwyżki w większosci chodza do roboty ,z pensji żyja i obsiewają   , a za te kilka worków po 750 netto jada na wakacje na Majorkę  .Mniejsze hodowle świń są likwidowane na ich miejsce wchodzi tucz kontraktowy i jak oni podyktuja ceny to nie jeden będzie użniety w pory po żniwach

Widać że to ty jesteś oszołomem bo ja mam jeszcze 300 ton zboża i się nie spieszę ponieważ już od kilku lat sprzedaje do jednej mieszalni która  ma bardzo małe magazyny i kupuję na bieżąco i zawsze czerwiec jest najlepsza cena także się zamknij i nieobeażaj innych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
14 godzin temu, miwigos napisał:

To juz w kwietniu widzi czy mu zabraknie,a w zniwa pszenica powinna byc tańsza o 100 zł ,wtedy wrto prztrzymac zboże 

Jak w żniwa będzie miał swoje, czyli musi dokupić w maju/czerwcu. Co rok tak jest i było. Co do solidarności rolników - przypomnijcie sobie suszę 2015 jak po 150zł za belę siana krzyczeli chłopy i tyle dostawali bo nie było wyjścia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, Zdzinio napisał:

Widać że to ty jesteś oszołomem bo ja mam jeszcze 300 ton zboża i się nie spieszę ponieważ już od kilku lat sprzedaje do jednej mieszalni która  ma bardzo małe magazyny i kupuję na bieżąco i zawsze czerwiec jest najlepsza cena także się zamknij i nieobeażaj innych!!!

A jak w czerwcu zadzwoni o tej mieszalni inny rolnik i zaoferuje im 300 ton 50 zł na tonie taniej to rozumiem że mu odmówią i kupią Twoje ?;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak żywiec  wieprzowy jest np po 4zł/kg to dzwonisz po ubojniach i prosisz żeby wzięli po 3.5zł/kg?  xDxDxD Oj Staszek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z żywcem to jest inny temat ale skąd niby masz to wiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
9 godzin temu, staszek131415 napisał:

A jak w czerwcu zadzwoni o tej mieszalni inny rolnik i zaoferuje im 300 ton 50 zł na tonie taniej to rozumiem że mu odmówią i kupią Twoje ?;):P

A kto proponuje sam cene niższą od rynkowej o 50 pln? No chyba że jaki towar taka cena - jak to ujełeś - świnia zje wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak wszyscy ruszą ze sprzedażą to wiadomo że cena poleci nit w czerwcu nie będzie zapasów robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Nie każdy chłopie potrzebuję paszy od czerwca do sierpnia 200ķg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

że giełdy są zielone wszyscy powinni się cieszyć, oczywiście producenci zbóż, ale to nie ma nic wspólnego z ze zbiorami ze stanem w kraju. większość wmawia że zboża nie ma jak jest, nawet kolega wyżej  pisze że  ma 300t, a takich nie brakuje. tak więc na podstawie czego ceny miałyby wzrosnąć a to na podstawi giełd  ale 99,99 % pojęcia z nas nie ma kiedy będzie zielono a kiedy czerwono. coś około 1998 roku pszenica po 800 zł / tone była a teraz każdy marzy żeby 700 przekroczyła. oszukujemy samych siebie, zaganiamy się tym wszystkim i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Propozycja na nowe zbiory:

paszówka minimum 1000 ton - 650 netto

>13,5 - 680 netto - minimum 400 ton

Pszenicy , nie oszukujmy się , jest stosunkowo mało , pogodowo nie zapowiada się rewelacyjnie a widać co dzieje się za oceanem. 

700 netto teraz nie jest już problemem złapać jak ma się jakość i ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pawelek98 napisał:

że giełdy są zielone wszyscy powinni się cieszyć, oczywiście producenci zbóż, ale to nie ma nic wspólnego z ze zbiorami ze stanem w kraju. większość wmawia że zboża nie ma jak jest, nawet kolega wyżej  pisze że  ma 300t, a takich nie brakuje. tak więc na podstawie czego ceny miałyby wzrosnąć a to na podstawi giełd  ale 99,99 % pojęcia z nas nie ma kiedy będzie zielono a kiedy czerwono. coś około 1998 roku pszenica po 800 zł / tone była a teraz każdy marzy żeby 700 przekroczyła. oszukujemy samych siebie, zaganiamy się tym wszystkim i tyle 

po co sięgać do 98 roku w 2014 pszenica była po 1050zł netto u okolicznych handlarzy a na matif 221,5 euro. Marzenia się spełniają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
56 minut temu, SpracowanyPraktyk napisał:

po co sięgać do 98 roku w 2014 pszenica była po 1050zł netto u okolicznych handlarzy a na matif 221,5 euro. Marzenia się spełniają :D

W 2012 roku w styczniu pszenicę sprzedawałem po 1220 zł brutto a kukurydzę po 950 zł brutto i w Polsce był urodzaj tylko na świecie brakowało i myślę że to kiedyś wróci. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

w moim rejonie już można ogłaszać stan suszy. Wczoraj miało spaść kilka mm , a tu lipa, ani kropelki. Azotu nie ma jak dosypać. Się trochę nieciekawie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj