Polecane posty

Gość   
Gość

pO 500 spokojnie można kupić i niebardzo są chętni jak kolega wyżej pisał duż0 zboża jest z kiepskim białkiem z ubiegłego roku  poniżej 10% to ma większość koszona po deszczach

Badaleś kiedyś czy tylko prospektów z KWS się naczytałeś?B|

2 godziny temu, Kazik80 napisał:

Syf kupujesz i jeszcze się tym chwalisz, żenujące. Za normalnej jakości żyto w małych partiach, paszarnie w mojej okolicy płacą ok. 550 zł netto i to bez żadnego targowania. Za to pszenica paszowa 650 zł, konsumpcyjna 10-20 zł droższa, pszenżyto 610 zł.

To jak idziesz do marketu na promocję to też syf kupujesz? Nie wstyd Ci że rodzinę trujesz ?:P Wiadomo że na promocję idą towary gorszej jakości i jakoś nikomu to nie przeszkadza

To że zboże ma mało białka nie oznacza że jest syf tylko trzeba to bialko uzupełnić przez co cena musi być niższajestem za tym by kupować ziarno za jakość co zresztą już staje się powszechne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Badalem zyto hybrydowe z 2017r i mialo 10.5% bialka. Idzie go ok 20% do paszy tresciwej dla bydla mlecznego. Wiec nie wypisuj tu banialuk o 6% bialka w zbozach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz to że Ty miałeś 10 $ nie oznacza że każde tyle ma ,z innego pola już może mieć inną zawartość białka więc daruj sobie te uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Staszek po części ma rację, każdy normalny i świadomy hodowca trzody płaci dzisiaj za białko w zbożu nie za tony na przyczepie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie pszenica ma 11-15% białka Czy może mieć 6% pewnie tak, ale trzeba się postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cedrob Rypin dzwonił dzisiaj, że biorą po 680 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.05.2018 o 15:49, staszek131415 napisał:

Widzisz to że Ty miałeś 10 $ nie oznacza że każde tyle ma ,z innego pola już może mieć inną zawartość białka więc daruj sobie te uwagi

Nie wykręcaj kota ogonem. Chcesz ludziom coś wmówić tylko że mijasz się z prawdą

Wyrażnie napisałeś że żyto hybrydowe ma 6%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście że może mieć to że Twoje miało 10 % nie znaczy że inne ma tyle samo w mojej okolicy ma od 6 do 9 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.05.2018 o 15:55, 20CBR12 napisał:

Staszek po części ma rację, każdy normalny i świadomy hodowca trzody płaci dzisiaj za białko w zbożu nie za tony na przyczepie 

 

To czemu skupy w mojej okolicy badają tylko wilgotność ?

Piszesz takie rzeczy jakby każdy producent stał na rogu i namawiał "panie kup Pan zboże "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Nie wiem gdzie mieszkasz ,ale u nas skupy mają podstawowe parametry:wilgotność,białko a co do żyta hybrydy i białka znajdują się u nas geniusze co sieją hybrydę z tych samych nasion 3 lata po rząd i tam białko może być naprawdę niskie,podobnie wygląda sprawa wysiewu kuku z własnych nasion tam też wychodzą cudaczne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

Konsumpcja oddana do Szczepanek 680 + vat. Cennik poszedł 20zł w górę. Przy pełnym tirze odbiór z gospodarstwa w cenie.

Pszenżyto okoliczna ferma trzody 610+vat z dowozem do skupu albo 590+vat odbiór z podwórka. Zabrał je z podwórka.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Dnia 14.05.2018 o 10:07, staszek131415 napisał:

Pszenicę to świnia powinna jeść gdy jest góra 100 zł droższa od żyta więc cena nie powinna przekraczać 600 zł by ją skarmiać świniami

Taaa .... Powiedz na stacji paliw że masz starego zetora 6 cyl i żeby opłacało się nim robić to ON nie może kosztować więcej niż 3 zł..... Dostaniesz kopa w tyłek albo zadzwonią do panów co Cię w kaftan bezpieczeństwa wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
Napisano (edytowany)

Paszarnia Agri plus bierze paszową pszenicę . Jeśli trafi się partia z naprawdę dobrym białkiem to sypia na inne zbiorniki . W wydruku jest tylko wilgotność i zanieczyszczenie  Ale robią wszystkie parametry 

Rolnik powinien  się cieszyć z wysokiej ceny paliw i ropy bo ciągnie to w górę ceny surowców rolnych za które można sporo więcej zarobić niż wydać na ON

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Piotr, taki rolnik jak stasiu powinien wydać jak najmniej na paliwo i jak najtaniej kupić pszeniczkę, najlepiej po 500 zeta. Tylko niektórzy więc powinni mieć dobrze(czytaj hodowcy trzody-np. stasiu), a nie gro rolników sprzedających zboże. Także oby ropa zdrożała do 6 zeta, a pszeniczka do 800 zł. I najlepiej gdyby dopłaty znieśli, to i mieszczuchy popłacą kilka razy więcej za produkty rolne. Wtedy to dopiero zobaczą jaki dobrobyt panuje na wsi :D .

A i stasiu życzę ceny za twój towar rzędu 1 zł/kg. Toć to da się za tyle wyprodukować przecież :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 godziny temu, Cihu napisał:

Konsumpcja oddana do Szczepanek 680 + vat. Cennik poszedł 20zł w górę. Przy pełnym tirze odbiór z gospodarstwa w cenie.

Pszenżyto okoliczna ferma trzody 610+vat z dowozem do skupu albo 590+vat odbiór z podwórka. Zabrał je z podwórka.

Super ceny tylko pozazdroscic. Co do zawartosci bialka w zbożach to wiadomo nie supniesz to nie masz. Co z tego że Stasiek kupi tanio jak i tak po zbilansowaniu dawki śrutą i tak cena paszy rośnie.. Dobrze gada że trzeba tanio kupić aby w kieszeni zostało tylko styl wypowiedzi jego jest z lekka denerwujący dla ludzi o słabych nerwach- moja rada omijać je albo na spokojnie wkońcu to forum publiczne i każdy sie wypowiada. Aha no i kwestia wymywania białka ze zbóŻ mit z czasów naszych ojców co do opadania to sie zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Białko w życie miałem też na poziomie 6-7% w tym roku, Znajomi którzy również zajmują się hodowlą trzody i badają zboże też o tym wspominali. Łubiny miały po 13 % białka peluchy po 15% także tragedia. Ostatnie żyto kosiłem 30 września. W okolicy było widać parenaście kombajnów na polach. Pomorskie, powiat Człuchowski, Chojnicki. Od lipca ciagłe opady deszczu. Parametry zbóż żałosne. Taniej było kupić gotową pasze niż bilansować na swoim zbożu z takim białkiem... Także Staszek ma po części racje, co nie zmienia faktu, ze przekazuje swoje zdanie w irytujący sposób.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, piotr30piotr napisał:

 

Jasne tylko że cena pszenicy jest niższa niż rok temu a paliwo droższe

Chyba czytasz te brednie na maney.pl gdzie piszą artykuły o spadku ceny a póżniej mija miesiac a cena nadal taka sama

Na cenę pszenicy ma wpływ pogoda i popyt

Na cenę paliwa ma wpływ wielkość wydobycia, cenna za baryłkę i kurs dolara

Paliwo i tak każdy czy chce czy nie chcę musi kupić.

Araby tylko umieją się dogadywać czy zwiększać czy zmniejszać wydobycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

Super ceny tylko pozazdroscic. Co do zawartosci bialka w zbożach to wiadomo nie supniesz to nie masz. Co z tego że Stasiek kupi tanio jak i tak po zbilansowaniu dawki śrutą i tak cena paszy rośnie.. Dobrze gada że trzeba tanio kupić aby w kieszeni zostało tylko styl wypowiedzi jego jest z lekka denerwujący dla ludzi o słabych nerwach- moja rada omijać je albo na spokojnie wkońcu to forum publiczne i każdy sie wypowiada. Aha no i kwestia wymywania białka ze zbóŻ mit z czasów naszych ojców co do opadania to sie zgodze

Zmiany  biochemiczne zachodzące w przedojrzałym zbożu powodują szybki spadek zawartości białka,nawet nie musi się wytworzyć kiełek a % białka jest niski,kupowałem pszenicę lekko porośniętą ok 20% miała białko 7,5% koszona we wrześniu ta sama skoszona ok 11 sierpnia miała  12% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

A zobacz jak wzrośnie cena paszy gdybym to zboże kupił drogo

Drogo to jest powyżej 800zł

To co teraz jest to jest na stałym poziomie od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

przypominam ze temat dotyczy ceny pszenicy i proszę sie tego trzymac

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
14 godzin temu, racyl napisał:

 

Jasne tylko że cena pszenicy jest niższa niż rok temu a paliwo droższe

Chyba czytasz te brednie na maney.pl gdzie piszą artykuły o spadku ceny a póżniej mija miesiac a cena nadal taka sama

Na cenę pszenicy ma wpływ pogoda i popyt

Na cenę paliwa ma wpływ wielkość wydobycia, cenna za baryłkę i kurs dolara

Paliwo i tak każdy czy chce czy nie chcę musi kupić.

Araby tylko umieją się dogadywać czy zwiększać czy zmniejszać wydobycie

Pszenicy i innych zbóż zbieramy poniżej spożycia już drugi rok nikt nie wie ile tak naprawdę jest zapasów i nie będzie ceny na zboże przy niskiej cenie ropy. Droga ropa bardziej opłaca się przerabiać zboża na etanol co generuje popyt . Oczywiście słabe zbiory  w Rosji i USA są ważnym czynnikiem aby wzrosła cena i jeśli te dwie rzeczy zbiegną  się w czasie czyli słabe zbiory na świecie i droga ropa to mamy pszenicę po 1000 zł i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie ma mowy o takich cenach 900+ póki będziemy UE, żadna komisja nie pozwoli Ci zarobić 2TYS € z hektara

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
38 minut temu, 20CBR12 napisał:

Nie ma mowy o takich cenach 900+ póki będziemy UE, żadna komisja nie pozwoli Ci zarobić 2TYS € z hektara

O ile się nie mylę to w 2012 roku byliśmy w UE i cena pszenicy była 1220 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Zdzinio napisał:

O ile się nie mylę to w 2012 roku byliśmy w UE i cena pszenicy była 1220 zł

 

wcześniej przed 2012 już po wejściu też była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj