Polecane posty

Pajej    231

Nie wiem dokładnie kto? ale to z okolic tomaszowa. Z sasiedniej miejscowosci zawsze u nich sprzedają. Mówisz ile masz i oni przyjezdzają określonym samochodem 3 , 5 , 9 tonowym albo łódką. Moge Ci podac numer na priva.

mi tez podeslij


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

600 zł brutto ferma drobiu bidaczów

535 zł brutto Pękala.

610 zł netto Dawny Animex

 

Pękala to jedzie po bandzie na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

600 zł brutto ferma drobiu bidaczów

535 zł brutto Pękala.

610 zł netto Dawny Animex

 

Pękala to jedzie po bandzie na całego

ten animex to konsumpcje? gdzie to jest?

 

Wie ktos jakie ceny u kapki?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

animex to paszówka teraz to sie nazywa agripol w zamościu. Kapka ma ceny od 630 netto do 660 albo 680 juz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ktoś wie jakie ceny w Lubelli ? Nie mogę się dodzwonić do nich a na ich stronce nie mogę otworzyć hiperłącza z cennikiem...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Już zaczynają lecieć w kulki. z 640 zrobiło się 580 netto. Bo podobno gęstości brakuje :D. Ależ to jest banda. Zobaczymy czy będzie jak w poprzednim sezonie.

Z kukurydzą było podobnie. Jeszcze tydzień temu nie potrzebowali, a już dzisiaj wydzwaniają, bo towaru nie ma na rynku. No i cena 700 netto, a nie 660. A to dopiero początek sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Chciałem wymienic pszenice za kukurydze to policzyli mi po 600 netto bez badania oby sucha a za qq 750 netto! Śmiech... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

elewar nie zna ceny i ma skupować dopiero od poniedziałku  :D

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

KAPKA -www.kapkappz.pl- kupuje po 680zł. netto musi mieć. białka14,5.opadanie220.wyrównanie76.gęstość76.jak ma takie parametry to idzie w cenie max minimalna cena 620zł.kolejka pod młynem okropna we wtorek stałem 11 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

animex to paszówka teraz to sie nazywa agripol w zamościu. Kapka ma ceny od 630 netto do 660 albo 680 juz nie pamietam

 

 

KAPKA -www.kapkappz.pl- kupuje po 680zł. netto musi mieć. białka14,5.opadanie220.wyrównanie76.gęstość76.jak ma takie parametry to idzie w cenie max minimalna cena 620zł.kolejka pod młynem okropna we wtorek stałem 11 godzin.

to kapka ma jeszcze godne ceny, a co do kolejek to rok temu stałem 30 godzin w kolejce, ale to w jarosławiu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Cedrob Raciąż 640 netto paszowa bo tylko taka biorą, interesuje ich tylko wilgotność i zanieczyszczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

U mnie paszowa w tej chwili w skupach po 600 brutto (Skierbieszów) i tłumów nie ma. Jak wystawili na początek po 580 brutto to nikt nie sprzedawał. Wszyscy oczekują ceny około 650 brutto za paszową, bo tyle mniej więcej płacą ci, co biorą na samochody. Rzepak po 1500 netto sprzedaż na łódkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Rozmawiałem dziś ze skupem, faktem jest że Matiff jest na 163 euro ale i to że Ukraina będzie przez nasz kraj pchała swój kontyngent na Europę obecnie na skupie 650 netto ale jeszcze żniwa nie zaczęte w pszenicy póki co rzepaki są koszone pewnie jak na dobre to ruszy to będą spadki. Mają klienta co zaoferował im 2000 ton ponieważ młyn nie był nim zainteresowany dziwne czyli przewidziany spadek cen jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Nie siejcie defetyzmu i dezinformacji . Jak zwykle co roku zaczynają bajki o upainie ale jak zobaczyć na listy przewozowe ze wschodu to przez granice nie przekracza nawet 60 000 ton a zakładali że będzie chociaż 100-120 tyś. ton . Dalej jest to tylko straszak na zbicie cen . Ten 2 mln bezcłowy kontyngent nie jest nawet przewożony przez Polskę tylko realizowany przez porty na morzu czarnym i w połowie wykorzystywany przez Niemców "importujących" kukurydzę . Te cały import to nawet nie stanowi 1 % polskiej produkcji a dokładnie jest to 0,2 % . Jest to tylko jeden statek w porcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Niemiaszki dymają Polskę od ładych paru lat, wspierając Ukrainę. Dlatego trzeba było wspierać pomarańczową rewolucję, aby niemiaszkom napchać kieszenie. Przecież ideały ważniejsze od ekonomii :D. Grupy interesu w Polszy również skorzystały. Co będą wspierać rodaków. Niech robią za pół darmo. A tak łapka łapkę umyła i już. W naszej okolicy największe gospodarstwa powiązane są kapitałowo z sąsiadami z zagranicy. Nakupili pola i teraz bamberzą na 1-4 tys. ha. Po co tworzyć gospodarstwa 100 ha, jak mogą mieć indywidualni po 20 ha. 

I tak samo z cenami w żniwa. Jak wiadomo, że towaru nie będzie lub będzie niezadowalająca jakość, to tym bardziej chcą nas wyzyskać. U nas już sieją panikę, że brakuje gęstości. I 60 zł w dół. Przypomnijcie sobie początek roku i bajki ukraińskie. Ceny spadły? Dezinformacja została puszczona na forum i co poniektórzy wyprzedali się z towaru za 560 zł. Nie dajcie się robić w konia i jak możecie trzymajcie towar. Niech kupują ukraiński, smaczny, z gmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koleś co ma kurniki z okolic golubia dobrzyna dzwonił do mnie że może podesłać mi auta 4 na pole po pszenicę jak leci aby 14,5 % 700 zł/t gotówką.

Sprzedawałem mu nieraz i faktycznie zawsze była to gotówka.

Ja mieszkam na granicy Maz. - Lub. czyli wschód PL.

 

Ale ja już skosiłem ozimą i mimo to iż muszę to zaraz sprzedać bo magazynu za mało aby kukurydzę pomieścić to jednak do września trzymam bo czuję że cena wzrośnie i to szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

PZZ Kraków 650 netto za konsumpcje.

kolega dzisiaj mowil ze juz jest po 620...

de heus spytkowice -580 netto

 moja bedzie lezec i czekac na lepsze czasy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ damianzbr masz jakis namiar na gościa ? Gdzie konkretnie to jest ?

gdzie dokładnie to nie wiem on zawsze kupował za gotówkę bez kwitów. Tylko kierowca mówił kiedyś że parę km od cedrobu. A namiar tel. mam jak że inaczej :D jednak nie myślę że chcesz odemnie ten namiar aby mu sprzedać. Ja jestem za tym aby ich przetrzymać, niech odczują brak towaru i podniosą ceny. Bo zboża na wschodzie PL na prawdę jest mało.

 

Żyta koszone na usłudze sypią 1t/ha...... :wacko:

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj