Aries

Wycinka drzew na własnej posesji już bez zezwolenia

Polecane posty

S-Piotr    58

Jest jeszcze jeden patent na wycinkę każdego drzewa- 

Tylko trzeba mieć jakiś dobry układ ze strażakami , koleś tak usuną starą lipę gdzie urzędasy nie chcieli dać pozwolenia ,

podczas większego wiatru zadzwonił na straż że lipa się przechyla na dom , za chwilę przyjechali wycieli i po sprawie 

straż zgłosiła do UM o potrzebie wycinki, i jeszcze postraszyli urzędasa że drzewo mogło ludzi pozabijać.

Jak nie kijem to pałką 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dawno tak zrobił? Obecnie raczej nie przejdzie jeśli naprawdę nie ma realnego zagrożenia bo wszystko musi być sfotografowane i dołączone do dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli prosto.

Rolnik może wyciąć i spalić lub zużyć na budowę domu mieszkalnego.

Ale jak by chciał postawić z tego drzewa stodołę lub szopę to nie może wyciąć.bez zezwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

No prawie... Jeśli chce wyciąć i postawić w miejscu tego drzewa stodołę to musi mieć zgodę. I może te nieszczęsne już leżące drzewo zaciągnąć do tartaku i przerobić na deski na tą stodołę. A jak chce jednak spalić to też musi mieć zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Czyli jak drzewo wycięte spalę w piecu w domu to mogę wycinać bez opłat, a jak w piecu, którym ogrzewam chlewnie i biuro to już muszę złożyć wniosek i opłacić. A jak zrobię sobie ognisko to mogę wycinać czy nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

:P  :P  :P , zalezy czy kielbaske pieczona na nim zjesz ty, jako rolnik ktory rano pojdzie do obory pracowac czy goscie ktorzy nie prowadza dzialalnosci rolniczej.

takie sa absurdy polskiego prawa-a potem ludzie maja pretensje do sedziow i urzednikow, a nie do autorow glupich przepisow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Chyba wczoraj wykąpałem się po robocie w wodzie ogrzanej drewnem z własnej posesji... Myślicie że w gminie się nie dowiedzą? 

 

Powinni dać jeszcze interpretację obrazkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak Ktoś zauważył barwę dymu , tu możesz mieć kłopoty :ph34r: .Ale jednak z tymi nie precyzyjnymi przepisami to czasami paranoja . To samo miałem w przypadku wiaty . Widząc że koledzy na AF budują wiaty z trzema ścianami do 50m 2 , chciałem i Ja , a tu okazało się że w Moim starostwie wiata to dach wsparty na słupach . :huh:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W mojej decyzji o umorzeniu postępowania w sprawie wydania zezwolenia jest zapis że nie prowadzę jako rolnik działalności gospodarczej. Ja tak też zawsze twierdzę mimo., że rozliczam się z vatu, a w w/w artykule piszą, że to jest działalność gospodarcza. I tak się rodzą kolejne nieścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

A jak wytne teraz a za troche stwierdze ze chce tam np chlewnie stawiac za np rok to co wtedy stwierdza ze wycielem z mysla postawienia budynku?? i kara

 

 

Nie okreslaja czasu jaki musi uplynac po wycince.... chore to jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto będzie wiedział że tam drzewo było ludzie jakie wy problemy stwarzacie ciąć ipo kłopocie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam,mam dwie dosc spore lipy na swoim terenie,na swoim podworku. Moge je wyciac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A kto będzie wiedział że tam drzewo było ludzie jakie wy problemy stwarzacie ciąć ipo kłopocie B)

 

Np. życzliwy sąsiad, są ortofotomapy, poza tym geodeta prowadzący prace geodezyjne ma obowiązek zaznaczenia drzew o obwodzie pnia ponad 100cm leżących na działce oraz w promieniu 20m od tej działki....  Idąc Twoim tokiem rozumowania można w nocy iść ciąć drzewo do lasu bo i tak pewnie nikt się nie dowie że to ty je wyciąłeś...

Witam,mam dwie dosc spore lipy na swoim terenie,na swoim podworku. Moge je wyciac czy nie?

Najlepiej idź od urzędu gminy i się spytaj. Ja jestem akurat na etapie załatwiania zezwolenia na wycięcie drzewa rosnącego nad rowem. Była u mnie babka z ochrony środowiska, zagadnąłem ją o wycięcie drzewa rosnącego na mojej łące. Stwierdziła, że wg. niej mogę je niby wyciąć bez zezwolenia, ale jak sama zaznaczyła wycinanie drzew przez rolników to bardzo śliska sprawa, wszystko zależy od interpretacji urzędnika i to że ona mi tak powiedziała nie oznacza ktoś się kiedyś do tego nie przyczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację dużo zależy od interpretacji urzędnika co nie znaczy że musisz się z nim zgadzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Np. życzliwy sąsiad, są ortofotomapy, poza tym geodeta prowadzący prace geodezyjne ma obowiązek zaznaczenia drzew o obwodzie pnia ponad 100cm leżących na działce oraz w promieniu 20m od tej działki.... Idąc Twoim tokiem rozumowania można w nocy iść ciąć drzewo do lasu bo i tak pewnie nikt się nie dowie że to ty je wyciąłeś...

Najlepiej idź od urzędu gminy i się spytaj. Ja jestem akurat na etapie załatwiania zezwolenia na wycięcie drzewa rosnącego nad rowem. Była u mnie babka z ochrony środowiska, zagadnąłem ją o wycięcie drzewa rosnącego na mojej łące. Stwierdziła, że wg. niej mogę je niby wyciąć bez zezwolenia, ale jak sama zaznaczyła wycinanie drzew przez rolników to bardzo śliska sprawa, wszystko zależy od interpretacji urzędnika i to że ona mi tak powiedziała nie oznacza ktoś się kiedyś do tego nie przyczepi.

 

Itak mi sie wydaje ze ten gruby konar oni wezmą bo lipa jest spora... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Masz rację dużo zależy od interpretacji urzędnika co nie znaczy że musisz się z nim zgadzać ;)

i dlatego czekam na odpowiedź urzędnika gminy ;)

Wstępnie będzie że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania ble ble ble i tnij pan to.

Tylko że ja poczekam na papier choć piła już czeka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Np. życzliwy sąsiad, są ortofotomapy, poza tym geodeta prowadzący prace geodezyjne ma obowiązek zaznaczenia drzew o obwodzie pnia ponad 100cm leżących na działce oraz w promieniu 20m od tej działki....  Idąc Twoim tokiem rozumowania można w nocy iść ciąć drzewo do lasu bo i tak pewnie nikt się nie dowie że to ty je wyciąłeś...

 Stwierdziła, że wg. niej mogę je niby wyciąć bez zezwolenia, ale jak sama zaznaczyła wycinanie drzew przez rolników to bardzo śliska sprawa, wszystko zależy od interpretacji urzędnika i to że ona mi tak powiedziała nie oznacza ktoś się kiedyś do tego nie przyczepi.

I bardzo słusznie ci powiedziała  - z tym że ta interpretacja urzędnika zależy od ściśle określonych czynników I jeśli te czynniki wystąpią to rolnik oczywiście musi występować o zezwolenie Ale w 90 % przypadków nie musi bo istnieje furtka którą nazwano "przywracanie do użytkowania rolniczego" A to przywracanie może trwać miesiąc a może też trwać 20 lat Nie ma w ustawie czasu jaki musi minąć od ścięcia drzewa do przywrócenia gruntu do użytkowania rolniczego aby uwzględnić tą przesłankę Nie ma także określonych wymiarów gruntu jaki ma być przywrócony więc może to być i 1 cm kw Do tego jeśli rolnik tnie na nieużytku który nadal będzie nieużytkiem to nie ma to związku z jego działalnością o ile nie da się powiązać wykorzystania surowca z tej wycinki z działalnością rolniczą - czyli nie użyje drzewa do budowy budynków, ogrodzeń czy do ogrzania budynków gospodarczych itp. Więc co tu dodatkowo interpretować? Problem mają jedynie ci których dotyczą dodatkowe obostrzenia z tytułu parków krajobrazowych czy pomników przyrody

A co do pierwszego zdania to same mapy nie wystarczą do nałożenia kary bo jeśli nie da się jednoznacznie udowodnić tego że właściciel ciął sam albo zlecił albo choćby wiedział o planowanej wycince to sądy masowo oddalały decyzje o nałożeniu kary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Tutaj jest ciekawa interpretacja.

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/kiedy-rolnik-wytnie-drzewo-bez-zezwolenia,69421.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Panowie jak wygląda sprawa z wycinką głównie krzaków i kilku drzew o średnicy max 50cm które rosną na rowie i po stronie mojego pola i po stronie drogi? Rośnie a raczej stoi tam kilka już spróchniałych drzew max 6-7m wysokości.

No i jak wygląda sprawa z wycinką drzew/krzaków które narosły na rowie z 15 lat temu i prawdopodobnie są naniesione na mapę? Chciałbym ten rów przywrócić do stanu sprzed 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

i dlatego czekam na odpowiedź urzędnika gminy ;)

Wstępnie będzie że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania ble ble ble i tnij pan to.

Tylko że ja poczekam na papier choć piła już czeka.

odpowiedź przyszła że odmowa wszczęcia postępowania bo mogę ciąć bez zezwolenia w związku ze zmianą przepisów (tak po krótce).

Godzinę później jak dostałem pismo 3 drzewka ścięte, a do końca tygodnia mają to zabrać (bo mi drzewo nie potrzebne z lipy) i święty spokój.

 

Brawo PiS ;)

Panowie jak wygląda sprawa z wycinką głównie krzaków i kilku drzew o średnicy max 50cm które rosną na rowie i po stronie mojego pola i po stronie drogi? Rośnie a raczej stoi tam kilka już spróchniałych drzew max 6-7m wysokości.

No i jak wygląda sprawa z wycinką drzew/krzaków które narosły na rowie z 15 lat temu i prawdopodobnie są naniesione na mapę? Chciałbym ten rów przywrócić do stanu sprzed 15 lat.

Pytanie czyj jest grunt?

Mi koparka czyszcząc rowy po prostu przywróciła je do stanu poprzedniego ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis dzwonilem do urzednika z gminy ktory wczesniej nie chciał dawac pozwolen a dzis sie pytam mowi ze tak jak jestem rolnikiem i nie prowadze dzialanlosci gospodarczej i to jest moja własność i działka nie lezy w strefie ochronnej czy cos takiego to moge wycinac  tylko warunek ze nie postawie tam stodoły itp czyli gitara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam ważne pytanie, moja działka leży na obszarze Natura 2000, czy ten fakt uniemożliwia (ogranicza) wycinkę drzew?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

u mnie całe gospodarstwo leży na obszarze n2000 ;)

Gmina dała kwit, dała, no i ścięte.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj