Polecane posty

Gość   
Gość

niby po co mam klamac ?nie mowie ze sa super bo nie sa ,swoje doja nie ktore do 50l na dobe ,

Aby się dowartościować i utwierdzić w słuszności tego zakupu. Mogę się założyć że napewno nie doisz od nich średnio tych 40l a przy tych 50l to powinieneś użyć liczby pojedynczej to może jeszcze ktoś uwierzy. Skoro taki świetny z ciebie hodowca dlaczego dokupujesz?? Co mlekovity u nas w centrali nie ma nawet takich planów aby wprowadzić zakaz GMO pewnie chcą to wprowadzić w kilku mniejszych zakładach aby mieć w asortymencie produkty non GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

czytac nie umiesz ?napisalem  ze niektore niemusze sie dowartosciowywac bo niema czym,czemu dokupuje?bo wypadlo ze stada pare sztuk,co jest chyba normalna rzecza przy wysokowydajnych krowach,ale jak widac ty mi ich zazdroscisz bo takich niemasz to nie pojmujesz strat w stadzie,piszac o 50 l na dobe mialem na mysli pojedyncze sztuki i nie pierwiastki a krowy w 2 3 latkacji,pierwiastki holenderskie doja pod 40l POD czyli ok 17 -18 -19 l na udoj ,przy intensynwnym zywieniu ,co chyba nie jest jakims nie lada wyczynem ,ale ty tego pojac niemozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

piszecie  oczywistości  widziałem już pojedyńcze  jałowki dające w 100  3500-3900  a wielorodki 4000-5000   w 100dni tylko jest inne pytanie  kiedy taka się zacieli  albo  ile laktacji wytrzyma, zdarzały sie pojedyńcze wyniki 22 wieczorem 28 rano   ... proponuje zadać lepsze pytanie jak wpłynie zywienie oznakowanie non gmo  na ceny?  u mnie w mlekpol bydgoszcz 1.5 brutto czyli  po udziałach  1.41 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@KARGO Mam pierwiastkę która w szczycie dawała 53,5 absolutny rekord w moim stadzie. 45-35 to taka norma mam i słabsze 28 w szczycie. Wszystkie po sednich krowach i średnich buhajach, bo na takie jakimi kryjesz to mnie zwyczajnie nie stać.  Aby dorównać Twojej wydajności brakuje mi jakieś 10 lat. To powiedz ile ty doisz od twoich pierwiastek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

dobry kurs euro trafiłem w piątek rano ładują tam Włosi pobijają cenę i na moje nieszczęście nie jestem watowcem bo dołączają 13 % podatku do ceny a wìęc praktycznie 1 sztuka w plecy
a pośredniczy centergen
dobry kurs euro trafiłem w piątek rano ładują tam Włosi pobijają cenę i na moje nieszczęście nie jestem watowcem bo dołączają 13 % podatku do ceny a wìęc praktycznie 1 sztuka w plecy
a pośredniczy centergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czytac nie umiesz ?napisalem ze niektore niemusze sie dowartosciowywac bo niema czym,czemu dokupuje?bo wypadlo ze stada pare sztuk,co jest chyba normalna rzecza przy wysokowydajnych krowach,ale jak widac ty mi ich zazdroscisz bo takich niemasz to nie pojmujesz strat w stadzie,piszac o 50 l na dobe mialem na mysli pojedyncze sztuki i nie pierwiastki a krowy w 2 3 latkacji,pierwiastki holenderskie doja pod 40l POD czyli ok 17 -18 -19 l na udoj ,przy intensynwnym zywieniu ,co chyba nie jest jakims nie lada wyczynem ,ale ty tego pojac niemozesz

Nie można tak od razu ? Skoro piszesz że doją ci po 40l to rozumiem to dosłownie a jednak tak nie jest skoro dają 17,18,19 to pisz tak od razu a nie 40. To samo z sztukami 50l nie wspominasz że to wielorodki. Drogi kolego kr jak na razie nie miał jeszcze takiej pierwiastki 50+ , 47 to był max na jalowkach na pierwsze 100 dni mam ledwie nieco ponad 3500kg także do 4000 daleka droga. Wiek pierwszego wycielenia wynosi srednio 740dni okres między wycieniowane 386dni wydajność na obecną chwilę 11271kg sprzedaje rocznie 10-15 jałòwek wysokocielnych z stada 50 krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Otóż to kluczem jest dobra płodność. U mnie okres miedzy wycieleniowy duzo dłuższy i są miesiące ze nie ma co doić, albo nie ma mleka.  W1w ponad 800 dni, ale to wszystko jeszcze z odchowu ojca. Także jak widzisz ta wydajność pierwiastek słabo rekompensuje straty. Ale to nie znaczy, że się nie da takich wydajności osiągnąć. Gratuluje Ci wyników są naprawde wspaniałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Nie można tak od razu ? Skoro piszesz że doją ci po 40l to rozumiem to dosłownie a jednak tak nie jest skoro dają 17,18,19 to pisz tak od razu a nie 40. To samo z sztukami 50l nie wspominasz że to wielorodki. Drogi kolego kr jak na razie nie miał jeszcze takiej pierwiastki 50+ , 47 to był max na jalowkach na pierwsze 100 dni mam ledwie nieco ponad 3500kg także do 4000 daleka droga. Wiek pierwszego wycielenia wynosi srednio 740dni okres między wycieniowane 386dni wydajność na obecną chwilę 11271kg sprzedaje rocznie 10-15 jałòwek wysokocielnych z stada 50 krow

to wielorodki muszą ładnie Ci pakować ☺i kargo ma dużo racji u mnie w okolicy tych sztuk zagranicznych masa i rolnicy co mowia ponad 40kazda jeden mega odwalony nawet ze na udoj r ekordzistka 42 śmieszne prawda też sie usmiechnalem pod nosem a spytać się weterynarzy i zootechnikow co innego mówią 1-2 na każde 20 przkracza nieznacznie 40 na dzień a pozostale przedział 14-19 na udoj z naciskiem na te 14-17 ze ich najwięcej Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Np Mlekovita Lubawa jeździ i zbiera dostawców którzy podpiszą deklarację produkcji mleka z wolnego wybiegu bez jakich kolwiek pasz tresciwych nie tylko bez gmo a wiem to bo byli u mojego teścia zbierają wśród dostawców do 6000l/mc a chcą uzbierać 100 000l na mc takiego mleka ciekawe co to bedzie. Wszystko fajnie i Te wasze pod 40 i 50. Sam mam pierwiastka biała jak śnieg 20 dzień a ona już biła 37l 30 dzień 45l można można 50 dzień 25litrów spadek produkcji i połowę bo skończyły mi się przesiane trawy zostały pierwsze pokosy z dzierżawy darn około 10 lat i to nie koniec problemu metaboliczne cały czas ma. A te co dawały cały czas te 30 tak dają i nic im nie jest..... więc metoda prosta jak masz geny to musi być i pasza odpowiednia bo inaczej jest to co u mnie.

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgłupieli już z tym gmo. Niech zapewnią lepszą i stabilną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

w Mlekovicie Baranowo jezdzi co 2 lata kontrola gospodarstwa z mleczarni, akurat w tym tygodniu byla u mnie i dawali do podpisywania ze nie bedzie sie stosowac GMO, czyli Mlekovita tez chce bez GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej co 1,5 roku jeżdżą. U mnie też wypada na wiosnę. Każdy musi podpisać czy jezt wybór? W Baranowie chyba tylko twaróg produkują, więc po co ten cyrk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6720

od 2019 i tak każdy będzie musiał produkować bez GMO także to nie uniknione :) pytałem jeszcze kierowniczkę czy jak się zdecyduje to cena troszkę wzrośnie to powiedziała że nie wie :) więc mało prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mi powiedziała że nie wzrośnie i że rynek wymusza wprowadzenie NON GMO, jakie kontrole macie z mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego, ten zakaz już kilka razy przesuwali, w pierwszej wersji miało nie być już gmo coś około 2010r...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przjeżdża gbur z mleczarni i przechodzi się po oborze, zajrzy do pomieszczeń socjalnych, zbiornika, sprawdzi podjazd przed drzwiami. Potem w domu sprawdza atest na dojarke, wodę, rejestr pasz, środków dezynfekcji i księgę stada. Jak coś mu nie pasuje jak u mnie(za mała betonowa płyta pod samochód) to wpisuje to księgi kontroli sanitarno-weterynaryjnej i daje czas na zrobienie do nastepnej kontroli. Ode mnie wymagają a w sąsiedniej wiosce nikt nie ma i tam.jest dobrze. U jednego to na drodze gminnej stoi mleczarka a 1 m od drzwii płynie rynsztokiem gnojówka z obory. Tam jest ok a u mnie w nowej oborze zawsze do czegoś chcą się przy..ać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podjazd betonowy pod samochód? Pierwsze słyszę chyba ich straszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poważnie. Weterynaria od nich rzekomo wymaga a oni ode mnie. Podjazd ma być utwardzony(beton, kostka) a powierzchnia ma być na tyle duża, żeby samochód się mieścił i stał na niej. Ja powiedziałem czy wszyscy to mają i muszą mieć, bo na razie mało kto ma to mnie buraki wykpili w Baranowie i jeszcze powiedzieli, żebym się nie interesował i pilnował swojego nosa.
Ciekawe czy mi też podsuną te oświadczenie. Równie dobrze można doić za złotówkę bo tyle zostanie przy obecnej cenie i wprowadzenie zakazu pasz gmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Od rolnika to wymagaja wszedzie wszystkiego musi byc to musi byc tamto i siamto ale jak rolnik wymaga od mleczarni stabilnej ceny np 1.30 zl to dla nich nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tez pierwsze słyszę. W lowiczu to szkoda nawet pod te złomy by było kostki. Zaraz by uebana cala w oleju była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj