Polecane posty

czareczek85    411

Było warte tyle ile dał kupiec proste. Wiesz ja też mogę powiedzieć że moje 100zł jest warte 200zł bo jestem do niego przywiązany i ciężko na te 100zł pracowałem ale nawet te 100zł może być warte dla kogoś obcego 80zł bo taka będzie najwyższa oferta jego kupna. Jak komornik licytuje to jest w pierwszej licytacji 3/4 sumy oszacowania a w drugiej już 1/2 sumy oszacowania wątpię żeby bank sam siebie wyrolował z kasy. Rozumie że w oczach niektórych mogę wyjść na bezdusznego gbura ale takie są fakty. Ja wiem że Nam się łatwo o tym pisze ale to są ludzkie tragedie i całych rodzin. Dlatego nie rozumie po kiego grzyba w szkołach średnich uczy się totalnych bzdur a nie uczy się przez 3 lata ekonomii, bankowości, polityki pieniężnej. Dziś dzieci po maturze nie wiedzą co to cena brutto a netto. Nie rozróżniają pojęć przychód - dochód - zysk  i koszt - wydatek. Już nie mowa o umowach kredytowych i ich skomplikowanej terminologii. Ludzie biorą kredyt z oprocentowanie o połowę niższym niż daje konkurencja tylko nie mają pojęcia o dodatkowych kosztach które są ukryte w różnoraki sposób. Żniwo owego braku edukacji jest afera amber gold i jej skala jak ludzie myśleli że Pan P został zesłany aby rozdawać pieniądze. 

mało wiesz nie było licytacji żadnej i komornika bank to sam opylił za wartość zadłużenia. Ale co tu pisać jak i tak wiesz lepiej. Poszło wszystko około 40 ha ziemi gdzie ziemia w tamtych okolicach chodzi około 100 za ha do tego nowa obora krowy maszyny itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227

Dokładnie umowa jest i koniec, niektórzy nawet nie przeczytają idziesz do radcy i Ci łopatologicznie wyjaśni, to nie pożyczka na 10zł. Jesteśmy klientami przychodzimy po "towar" i nie bójcie się negocjować, podsuwać oferty innego banku i co najważniejsze jak już wspomniano pierwsze przed podpisaniem umowy całkowity koszt kredytu/całkowita kwota do spłaty. W BGŻ oferowali mi 0% prowizji co poszło w dodatkowe koszty, ubezpieczenia itd. W BS oprocentowanie mam wyższe o 0.2% a całkowity koszt niższy niż w BGŻ.
Czareczek to jest w wielu przypadkach właśnie powód licytacji ludzie biorą na 120% możliwości spłaty "bo jakoś się da rade" wypadnie susza czy inne nieszczęście i lezysz.
Ja na obore wziąłem na rok dłużej niż byłbym w stanie ogarnąć wtedy, teraz jestem w stanie spłacić to jeszcze szybciej niż ten rok przedłużenia. Nie liczyć na cud, ze będzie manna z nieba, na 90 a nawet 80% możliwości brać bo trafi się jak 2015 susza i cena pod psem i zamiast spać w nocy to siedzisz ze sraczką albo ze sznurkiem w ręku. Nie jeden już przez kredyty zawisł. Ja teraz wezmę do obory co się da żeby ulżyć w pracy i dziękuję, będzie kasa na maszyny to złożę jak nie to znaczy, ze mnie nie stać proste. Nie sciagne dziewczyny żeby związać ją z moimi kredytami i dybać na głupie maszyny.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

mało wiesz nie było licytacji żadnej i komornika bank to sam opylił za wartość zadłużenia. Ale co tu pisać jak i tak wiesz lepiej. Poszło wszystko około 40 ha ziemi gdzie ziemia w tamtych okolicach chodzi około 100 za ha do tego nowa obora krowy maszyny itp. 

Czarek ja nie wiem nic w tej sprawie bo nie żyje ludzkim życiem tylko swoim ale nie żyję też na pokaz tylko na tyle ile mnie stać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

40 ha i 3 mln długu zostało. To ile miał wszystkiego, bo przecież część pewnie spłacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Jeżeli bank dokonał sprzedaży majątku to tylko i wyłącznie za zgodą tego Pana. Widziałam ten reportaż i naprawdę szkoda tych ludzi, jego rodziców i jego dzieci. To jest przestroga dla innych inwestujacych i rozwijających się rolników. Każdy ponosi skutki swoich decyzji, trudno.
A co do edukacji i wiedzy naszej młodzieży to (o zgrozo!) pochodzi ona z Farminga czy innego symulatora rolnictwa a nie ze szkoły. Ostatnio dwudziestolatek wychowany na grach opowiadał mi o swoich planach na przyszłość: wezmę premię mlodego rolnika, kredyt i pobuduję chlewnie na ileś setek tucznika, trzeba zaznaczyć że ma chlopak 15 ha i 2 maciorki. Więc w jakim świecie on żyje? Bo ja czegoś podobnego to nawet sobie wyobrazić nie potrafię. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

nie macie swoich problemów? tylko kogoś odgadujecie? każdego to może spotkać, czasem robisz coś niby rozważnie a nagle wyskakuje coś nieprzewidywalnego i cały plan ci sie wali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

osm Kosow Lacki -5 gr za marzec... i płatne badania..

To już kolejne 5 gr czy te o których było wiadomo od miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie dalej jaja tluszcz 4.3 druga połowa 3.7 ☺ mleka jest tyle samo żywienie te same nawet bym powiedział że dostają więcej qq teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Jak qq więcej dajesz to mógł tłuszcz spaść ja tez tak mialem że bylo błoto przy belach to wiecej qq dawałem i tluszcz spadł z 4 30 na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 cześć wiecie może coś natemat obniżki w osm radomsko bo nic nie dostałem a co inny kierowca to mówi że 7 gr inny że 3gr ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w Mlekovicie parametry były na w miarę stabilnym poziomie i 2 połowa lutego minimalny wzrost. Potem I połowa marca i spory spadek a w II połowie cudowny wzrost. Co jakiś czas to się powtarza, ale nie jak u Zkordalskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

^^bez oceny to każdy jeden ma pretensje, mi w poprzedniej mleczarni się zawsze zgadzało z oceną i teraz w mlekovicie się też zgadza prócz tłuszczu który jest zaniżony o 0,1 jednostki ale to stała wartość zaniżenia i się nie wacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Z oceną nie zawsze się zgadza, najlepiej sprawdzić w innym laboratorium. Ewentualnie pogadać z zootechnikiem żeby próbkę ze zbiornika podstawił pod jakąś krowę ;) ale to znowu musi być ta sama partia mleka z tego dnia co masz odbiór. No i musisz znać wynik jaki wyszedł z tego odbioru w mleczarni. Ja porównalam Spomlek w innym laboratorium, raz na parametry i raz na mikrobiologie i wiecej nie muszę bo różnice były 0,01 albo wcale na parametrch i nie wielkie różnice w mikrobiologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie ostatnio dwa razy owalili  0,4 tłuszczu, białko się zgadza. To, że brakuje 0,1 tł czy białka to taka norma. raz na pół roku grubsze machnięcie, teraz widocznie ktoś sie pomylił i zrobił to dwa razy. Jutro bedzie sms z parametrami i założe się, że będzie wszystko w normie czyli 0,1 w dół. Cena bez zmian to parametry w dół. I na premie pracownikom jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Najlepiej dac próbkę dodatkową zootechnikowi i wiadomo tylko jak ktos robil taka probke to wie ile federacją daje +- na te wyniki i wiecej nie robilem bo takie granice na mocznik jest roznica +- 17% BIALKO O.O8 TLUSZCZ 0.12to jest pewnie tez jakis procent ale tak napisane przy każdym parametrze a druga sprawa ze się zgadza w Łowiczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

A mój zootechnik nigdy nie chciał brać dodatkowej próbki. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Mój tam problemu nie robi nawet kilka może bo koledze kiedyś robiłem kilka sztuk i mi kiedyś zależało bo wyszła ketoza na próbie i po 2tyg kazalem podjechać żeby sprawdzić czy jeszcze jest i jedna próbkę podjechał i zrobili także to zależy od człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227

Kawka, ciastko gadka szmatka i weźmie :P kobieta, a nie wie jak faceta podejść he


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A mój zootechnik nigdy nie chciał brać dodatkowej próbki. :/

Dodatkowej jak dodatkowej ale zamienienie jakiegos mleka od krowy w zamian za to ze zbiornika to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj