Polecane posty

Krowiarka    290

Też uważam, że powinni się wziąć za cwaniaczków z wszystkich mleczarni, bo jedni mogą produkować zgodnie z normami inni idą na łatwiznę i oszukują. Tylko, że niestety to się odbija na produktach. Ja niczego nie kupuję z nieznanych mi mleczarni. Kiedyś się nacięłam i kupiłam ser na pierogi. Nawet duża ilość cukru waniliowego nie pomogła zabić odorku i smaku. Wiele jest mleczarni robiących badziewie, stąd dobra sprzedaż Piątnicy czy Sierpca. Wolę zapłacić więcej, ale zjeść coś smacznego i zdrowszego. I tutaj uwaga dobre mleczarnie, gdzie kupowałam produkty zepsuły markę składem, np. Lactalis po kiego wa... dają do produktów syrop glukozowo fruktozowy? Jedną z gorszych "trucizn" obecnej spożywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mamy kilka podmiotów na rynku mleka między innymi Mlekovita , Mlekpol , Piątnica, Spomlek , Sierpc a no i Łowicz o tych słychać i widać ich produkty. Takie gadanie ten duży ten mały rządzi ten co płaci dobrze. A jak ki tak mówicie to przecież nasza Mlekovita wykosiła Mlekpol z biedry no ale coś za coś towar rozchodzi się jak świeże bułeczki ale cena bardzo konkurencyjna.Więc i na dużego znajdzie się większy. Ale czy on wygrywa nie. Wygrywa ten co najlepiej płaci Ci za twój towar.

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ja wiem czy mlekowita tak schodzi jak świeże bułeczki przy takiej reklamie jak mają? Reklamę mają najlepszą ze wszystkich mleczarni bo pełno w telewizji ich wyrobów pokazują ale co z tego jak to nie odzwierciedla ceny jaką mają dostawcy. Moim zdaniem jakość mleka dużo robi. Sierpc czy piątnica dbają o to pilnując dostawców to i przetwory są wtedy lepsze. Ostatnio rozmawiałem z kolegą który się przeniósł do mlekowity i powiedział że ma somatykę koło 700 tyś to ręką machneli jak się dowiedzieli jaką ilość będzie odstawiał. Pewnie w innych większych mleczarniach jest podobnie ale tylko o tym przypadku słyszałem. Moim zdaniem im mniejszy podmiot tym łatwiej ma przypilnować jakości mleka i co za tym idzie wyprodukowanie lepszych wyrobów. A jak jest słaba jakość to wtedy się wprowadza jakieś badziejstwa jaki pisze krowiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413

Czareczek pierwsza to obnizyla mlekovita i wjezdzala pod nas z produktem za ceny glodowe. Mlekpol tez juz bedzie scigal wirowki i bedzie bez gmo takze niech piatnica trzyma sie na bacznosci bo nowi dobrzy technolodzy pracuja wiadomo ze wystarczy abys ktos wszedl ze smietana serkiem lub twarogiem przed piatnice i po piatnicy a zeby za granica negocjowac trzeba ilosc ktorej w piatnicy wciaz malo

Jesteś w RN Mlekpolu ja jestem w Piątnicy spotkajmy się i przy kielichu rozkminimy temat. U was wiruje mleko dużo osób nawet z RN u nas to jest nie do pomyślenia. Wasi technolodzy kilka lat robią serek wiejski który jest dużo tańszy od naszego a nie zawojował rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535

To nie chodzi o to czy jak jest mały to łatwiej pilnować. Problem polega na szczerych chęciach pilnowania tego. W Mlekovicie kierowca sam słomką jednorazową pobiera próby i odstawia do lodówki samochodowej w Mlekpolu zaplombowany automat za każdym odbiorem pobiera próbę jak się automat zatnie w środku trasy auto wraca do mleczarni i dopiero można go rozplombować.  Dodatkowo stawki jakie płaci Mlekovita swoim przewoźnikom same za siebie wskazują czym jeżdżą no i te "słoiczkowe" jest konieczne bo kierowca z takiej stawki musiałby pracować za free :D Dla Mlekpolu firma Pro-Wam specjalnie stworzyła aparaturę gdzie każdy ruch zaworu jest odnotowany w raporcie każde włączenie pompy każde łączenie rur jest fabrycznie zaplombowane no ale polak jest polakiem co mnie wq że nadal tym kierowcom jest mało.  Dodatkowo Mlekpol 100% surowca skupuje sam od swoich stałych dostawców Mlekovita kupuje od swoich dostawców, poprzez firmy skupowe i przerzuty od innych podmiotów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2371

Kilka dni temu bylo zebranie dostawcow mleka do Bielucha mnie niestety nie bylo na nim ake znajomy mowil ze oni mowili ze cena mleka napewno nie bedzie rosla a narazie spadac tez nie powinna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

Jesteś w RN Mlekpolu ja jestem w Piątnicy spotkajmy się i przy kielichu rozkminimy temat. U was wiruje mleko dużo osób nawet z RN u nas to jest nie do pomyślenia. Wasi technolodzy kilka lat robią serek wiejski który jest dużo tańszy od naszego a nie zawojował rynku.

 

A ja wiem od znajomego z okolic Wizny że tam prawie każdy ma wirówki . Nie wiem na jakim świecie ty żyjesz. Nikt na tym forum nie ma wirówki i nie używa broń Boże. Ludzie na wsiach kłucą się wyzywają , biją ale jak pora dojenia to każdy odpala wirówke i nie ma mowy o skarżeniu . Moim zdaniem ci najwięksi kombinują najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dlatego jak uwazam ze z oceny takze powinna byc podana srednia somatyczna przy wynikach za caly rok i wtedy by dopiero sie dzialo :D chetnie zobaczyłbym wyniki ikon polskiej hodowli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

Tak to prawda ale niestety radni tez beda musieli je schowac niektorym to nie na reke . Czemu nie przy kieliszku mozna pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to jest ta wirowka jak ona działa każdy mówi coś a naprawdę nie widziałem nigdy cczegos takiego tym bardziej nawet nie słyszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Wie ktoś coś o zebraniach rejonowych w osm lowicz? Cisza jak makiem zasiał. Czuje ze na wejściach będą musieli jak się odważą ustawić bramki na wykrywanie metali i firmę ochroniarską postawić :D

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Powiem wam szczerze, że jesteście śmieszni, jak myślicie jakość produktu zależy w głownej mierze od jakości mleka. Gdybyście wiedzieli jak produkuje się nabiał to nie wzięlibyście go do ust.  Nie chodzi tu głownie o technologie chociaż ta pozostawia wiele do życznia, tylko o pracowników i podejście do pracy. W zakłądzie nie marnuje się nic, nawet to z podłogi. Skwaśniałe mleko oczywiście nie pójdzie w kartony ale w co innego owszem, a potem ździwienie ze sernik wyszedł kwaśny albo śmietana jest śmierdząca. Im mniejszy i mniej znany zakład tym gorzej z przestrzeganiem jakichkolwiek zasad.  Książkę można napisać a wy zwalacie winę na siebie bo ten ma wirówkę a tamten daje ze słoika. Oczywiście to mleko jest słabsze technologicznie, ale przy dzisiejszych możliwościach to żaden problem. Próby pobierane są po to aby rolnicy całkowicie nie produkowali brudu i ewentualnie w gorszej sytuacji było z czego uciąć. Także nie nasiadajcie na siebie moi drodzy bo od was tu w zasadzie nic nie zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

Właśnie kiedyś każdy się w Mlekpolu bał jak to codziennie próby będą brać jak to przejdzie . A teraz to nawet się ciesze że to wprowadzili bo jeżeli dziś ci przyjdzie wynik gorszy i badasz wtedy krowy i leczysz ją albo dajesz cielakom. I następnym razem jest już ok. Co jakiś czas wpadnie więcej som ale jest zawsze czas żeby coś poprawić.

Nie no byłem kiedyś w mleczarni w Kolnie i tam była pełna higiena. Na export lipa nie przeszła np. sery pakowane w folie gdzieś delikatnie wyszła pleść od razu odpadał. Odstawiali go na bok folie zrywali odkrajali ten kawałek pleśni bo do srodka sera nie weszła i dalej w folie i do reszty.

Możę w innych mleczarniach ale nie w Mlekpolu bo mają za dużo do stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No może i tak  ;)  kiedyś próbowałam z somatycznego zsiadłe nastawić, uff było okropne chociaż ładnie się zsiadło. Teraz nie ma zmiłowania leczenie krowy, albo aut jak upierdliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Powiem wam szczerze, że jesteście śmieszni, jak myślicie jakość produktu zależy w głownej mierze od jakości mleka. Gdybyście wiedzieli jak produkuje się nabiał to nie wzięlibyście go do ust.  Nie chodzi tu głownie o technologie chociaż ta pozostawia wiele do życznia, tylko o pracowników i podejście do pracy. W zakłądzie nie marnuje się nic, nawet to z podłogi. Skwaśniałe mleko oczywiście nie pójdzie w kartony ale w co innego owszem, a potem ździwienie ze sernik wyszedł kwaśny albo śmietana jest śmierdząca. Im mniejszy i mniej znany zakład tym gorzej z przestrzeganiem jakichkolwiek zasad.  Książkę można napisać a wy zwalacie winę na siebie bo ten ma wirówkę a tamten daje ze słoika. Oczywiście to mleko jest słabsze technologicznie, ale przy dzisiejszych możliwościach to żaden problem. Próby pobierane są po to aby rolnicy całkowicie nie produkowali brudu i ewentualnie w gorszej sytuacji było z czego uciąć. Także nie nasiadajcie na siebie moi drodzy bo od was tu w zasadzie nic nie zależy

bardzo duzo prawdy napisales bo oni sami zanim cos zrobia ztego mleka puszczaja przez potrzezne wirowki i glownie chodzi o to zeby bylo z czego uciac rolnikowi i tak samo w ubojni za co zaplaca nic nie zmarnuja jak wujo robil remont w ubojni to mowil ze nawet siersci nie zmarnuja i pasztetowa firmowa jest :lol: A czy dany produkt jest dobry decyduje konsument a gust jak d*pa kazdy ma swoj .O ile produkty z Sierpca naprawde mi smakuja wiec moge powiedziec ze sa dobre to np z piatnicy nie wiem o co to halo serek wiejski jak kazdy czyli zalezy jaki sie trafi a reszta produktow takie se

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Mam 45 krówek 9500 z oceny nie używamy żadnej wirówki jestem dostawca Mlekovity bakterie poniżej 30 tys , nie wrzucajcie panowie wszystkich do jednego worka bo i w Piatnicy jest jakas patologia. Mówicie że Piątnica placi ok zgadzam się ale jakie oni zrobili inwestycje przez ostatnich kilka lat na tle Mlekowity ; Żadne!!! Jaki ma zysk netto wg Mlekowity Żaden . Mlekowita inwestuje rozwija sie dajmy jej jako hodowcy dobry surowiec i kredyt zaufania a mysle ze osiągniemy sukce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kocmen24 twoja jest ta mlekowita że się tak nią przejmujesz? Tam w zarządzie na pewno nikt się tobą nie przejmuje. Dla mnie lepiej by było jakbym miał cenę jak w piątnicy niż inwestowanie w różnego rodzaju zakłady z których ty nie masz nic. Mleczarnia się dorabia twoim kosztem a ty jeszcze jesteś zadowolony z tego. 

Mówisz że piątnica nie poczyniła przez tyle lat żadnych postępów a mlekowita tak dobrze się rozwija. To teraz policz sobie że przez te 10-15 lat w piątnicy byś miał średnio miesięcznie 20 -25 groszy do każdego litra więcej. Przy twojej obsadzie i wydajności robi się konkretna suma. Nie jakieś grosze. Tam rolnicy się dorabiają a w twoim przypadku dorabia się zakład więc tym bardziej nie rozumiem twojego zachwytu zakładami i zyskami mlekowity 


 

 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

mk9422 myśl chlopie do przodu!! Może nie mam ceny wyjebanej w kosmos ale mam stabilna pozycje odbiorcy który w czasie dekoniunktury inwestuje w rozwój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kocmen24 Te myślenie do przodu nie jednemu bokiem wyszło. Nawet ostatnio był wrzucony przykład gościa co myślał że się milionów dorobi w krótkim czasie. Ja bym nie nazwał mleczarni która płaci od 1,05 - 1,5 zł stabilną. Piątnica czy Sierpc są stabilne. Pomyśl ile straciłeś przez ten czas, każdego roku to jakieś 80 - 100 tyś i nie zanosi się to aby mlekowita przez najbliższe lata zbliżyła się do Piątnicy ze średnią ceną w ciągu roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie chcą nikogo aktualnie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Fajnie się was czyta  :D ale obora wzywa i to jest life is brutal ;) człowiek, by usiadł przed kompem odpoczął (po całym dniu stania w garach), ale samo się nie wydoi. I wiecie co dzisiaj doszłam do wniosku, że chyba wolę doić krowy niż "ogarniać" chałupę  :P i do czego to doszło. I żeby nie było, że nie na temat to w przyszły piątek mam zebranie z mleczarni to wam przekażę co prezes powie na temat sytuacji mleczarni i rynku mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Żeby mieć trzeba robić i tyle. A nie wyzywanie siebie nawzajem na forum. Niektórzy mieli nierówny start bo jak nie ojciec kupił coś po znajomości to dziadek ale to mało ważne liczą się chęci i to do czego sam dojdziesz. Radomsko narazie cisza ale wydaje mi się ze rada juz była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7324

Kocmen bez obrazy, pieprzysz jak potłuczony kolejny propagande o piatnicy sieje. Niedawno ktoś pisał, że prezesa wywalili przyszedł nowy i robi sajgon cena w dół itd HAHA a tymczasem cena w górę tak jak już pisałem od zawsze na piatnice wylewacie pomyje, historyjki niestworzone "zaraz będą mieli po 1zł bo wg mlekovity i mlek(p)srolu sa jak paproszek" jakoś tego nie widać. Płacą po 100tyś za hektar bo nie wiedzą co z kasą robić. Kolega 18tys miesiecznie oddaje budować się nie chce bo po co jak przy tym ma jak pączek w maśle.
Poczekamy zobaczymy nie zdziwie sie jak mlekpol grosza nie da za wprowadzenie non gmo. Piątnica wam nie smakuje, bez szału... to dlaczego mają taki zbyt i taką cenę ktoś to chyba jednak kupuje? I co z tych inwestycji z zysków co z tego masz? Satysfakcję :) prosta chłopska logika co jest najważniejsze dla dostawcy: cena, stabilna cena a stabilniejszej mleczarni na przestrzeni tylu lat nie znajdziesz w pl.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj