Polecane posty

grzesiu    532

Dzisiaj zbieramy żniwo właśnie tych dotacji. Tak mocno w tak krótkim okresie  czasu dotowano jedną branże gdzie po stronie konsumenckiej za wiele się nie zmieniło. Jak w bilansie strona A musi się równać stronie B a tu dotacje spowodowały szybkie spuchnięcie jednej ze stron. Więc swoje powiedzenie "od myszy po cesarza... " możecie wsadzić między uszy bo tak samo jak konsument nie istnieje bez Was tak samo Wy bez dobrego lojalnego konsumenta. 

 

Co do Mlekpolu to jak sami widzicie strategia prezesa o bycie duży skutkuje!!!! Mlekpol dyktuje warunki dlatego że jest w stanie dostarczyć szybko dużo bardzo wysokiej jakości produkt po dobrej cenie bo wykorzystuje efekt skali. Likwidacja zlewni to dobry krok gdyż pomoże małym producentom zmienić profil produkcji przy jednoczesnym obiecanym wsparciu rządu. Pomoże też choć na chwilę zatrzymać wysoką dynamikę skupu mleka, poprawi jego jakość ponieważ w zlewniach ciężko o niego dbać a co najważniejsze zredukuje koszty zakupu surowca. 

 

@Pedro nie mów że jak nawet wejdzie cena A i B to będzie tak źle. Nawet jak masz dwa razy więcej to powiedzmy połowę będziesz mieć po 1.4zł a połowę po 1.2zł i nadal jest mocną do przodu i do tego przeskoczyłeś w dopłacie ilościowej. 

 

OSM Łowicz to jest kliniczny przypadek dorwania się RN do władzy. Gdzie jak sama nazwa mówi rada nadzorcza jest od nadzorowania a zarząd jest od rządzenia. Ciekaw jestem jak długo zdołają utrzymać tę podwyżkę. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

jeśli wroci cena B a wroci to przy niedawnych cenach gdy srednia była 1,02 to cena B będzie 0,82 i wtedy takiemu x i y odechce się obor i wszystkiego calych tych modernizacji i inwestycji pierdyknie obore za 2 mln ma zalozmy  30000  mleka miesięcznie po wybudowaniu zda 50000 i dostanie za 20000 po 80-90 i jest po gościu bo gwarantuje ze na Podlasiu cena litra wyprodukowania to 1,0-1,1 zł z jednej strony trzeba się cieszyc bo ludzie sami dla siebie tak robia nie będzie mieć do kogo pretensji no nie w sumie na BPrezesa będą gadac. Jak wtedy mleko spadlo to rzucili się do mleczarni o kredyty i umarzanie kar bo on myslal ze będzie tak a tak a było mówione dlugi czas ze cena spadnie i kara będzie . A tak na boku u mnie w gminie kolejnemu wyznaczyli date licytacji krow i sprzętu a co zrobi z oborą !!! stoi taka ladna za 2,5 mln. Zgubil go dzierzawca zabral mu 30 ha ziemi pasze musial od października kupować a w lutym 2016 JOHN DEERA 6170 r przytargal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

pawelol co mnie obchodzi Łowicz? Dla mnie ważne co na koncie zostaje, a ze ktoś taniej doi to rzeczywiście wielka poprawa nastroju...
Grzesiu nie mówię, ze jest źle teraz mam 1.44+ 2gr za przedział od marca, patrząc na zeszły rok czerwiec lipiec jak zejdzie 30gr w dół i 40% mlrka po -20gr optymizmem nie napawa.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

Możecie napisać coś więcej na temat mleczarni w kole? Jaka była i jest tam obecnie sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Alfa u nas w gminie też jest jeden, który ma pretensje do całego świata ze go zlicytowali, całkowite zadłużenie w bankach i u okolicznych sprzedawców 4 mln i 500 tys mleka rocznie:http://kolniak24.pl/pl/572_ludzie/4797_smutna_historia_rolnika_z_porytego_jacek_patalan_szuka_osob_bedacych_w_podobnej_sytuacji.html
Bardzo dlugi artykuł ale polecam każdemu, przestroga


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Moze faktycznie to jebn$c nim zajdzie to za daleko. Mają dokładać jakieś psie pieniądze do zakładania stad mięsnych... Bo wiadomo że z mlekiem nawet jeśli będzie za pięć lat dobrze to mało kto dotrwa. Zresztą co to zmienia że ilość gosp mleczych spada skoro wzrasta wydajność i obsada w tych co zostają. Czarno to widze

Alfa u nas w gminie też jest jeden, który ma pretensje do całego świata ze go zlicytowali, całkowite zadłużenie w bankach i u okolicznych sprzedawców 4 mln i 500 tys mleka rocznie:http://kolniak24.pl/pl/572_ludzie/4797_smutna_historia_rolnika_z_porytego_jacek_patalan_szuka_osob_bedacych_w_podobnej_sytuacji.html
Bardzo dlugi artykuł ale polecam każdemu, przestroga


Nabrać 2 melony komercyjnego kredytu na 30 ha, płakać o papieżu i wyć o prawie bożym do ziemi. Każdy jest zadłużony,ale trochę umiaru trzeba znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, gdyby miał dobrą historię kredytową nie brałby kredytów w firmie(lub banku, zależy jak to nazwać) która oferuje złodziejskie oprocentowanie, no i 2 miliony na 30 ha to mimo wszystko za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

pawelol co mnie obchodzi Łowicz? Dla mnie ważne co na koncie zostaje, a ze ktoś taniej doi to rzeczywiście wielka poprawa nastroju...

Grzesiu nie mówię, ze jest źle teraz mam 1.44+ 2gr za przedział od marca, patrząc na zeszły rok czerwiec lipiec jak zejdzie 30gr w dół i 40% mlrka po -20gr optymizmem nie napawa.

Widzę, że reprezentujesz rasę PANÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Jakis czas temu u jaworowicz był jakiś roztropek co wziął milion na nowy chlewik. I zrobił raban że go złodzieje z sgb oszukali bo miał być preferencyjny na 2%, a jak przyszło spłacać to się okazało ze to zwykła komercja na 8. Noż koorfa,podpisuje gość na bańkę kredyt i nawet umowy nie przeczyta. Dramat. Tak to można wziąć laptopa z mediamarktu a nie milion kredytu bez zapoznania się z umową. Ludziska są naiwni na maxa

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moze faktycznie to jebn$c nim zajdzie to za daleko. Mają dokładać jakieś psie pieniądze do zakładania stad mięsnych... Bo wiadomo że z mlekiem nawet jeśli będzie za pięć lat dobrze to mało kto dotrwa. Zresztą co to zmienia że ilość gosp mleczych spada skoro wzrasta wydajność i obsada w tych co zostają. Czarno to widze

 

Nabrać 2 melony komercyjnego kredytu na 30 ha, płakać o papieżu i wyć o prawie bożym do ziemi. Każdy jest zadłużony,ale trochę umiaru trzeba znać

Teraz dokładają do mięsnych a i tak każdy kto może to wstawia mięsne. Za rok czy dwa będzie z mięsem tak jak teraz z mlekiem. Zrobi się go za dużo i cena spadnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Pedro nie pamietam dolkadnie ile to lat temu ale cos moze 2007 2008 roku mial idiota 15 ha a rozrzutnik fliegla taki kupil ze nie mogl turem wlozyc a john 185 km ledwo dawal rade i mowil trzeba ze 240 kupic. I to madry ? Do kogo on ma pretensje mlekpol dobrze mu odpisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To, że przeinwestował to swoją drogą ale moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego jak odchodzisz to obcinają ci kilkadziesiąt groszy i czekasz na udziały kilka lat. Dla takiej mleczarni jak mlekpol wypłacić kilkadziesiąt tyś udziałów to nie powinien być problem. Jak za odejście z mleczarni obcinają kasę za mleko bo mleczarnia już nie zarobi na tym mleku to gdy przyjmują nowego dostawcę to powinni dokładać dodatkowo kilkadziesiąt groszy bo więcej mleka będą mieli. Taka polityka jednej strony jest. Jeśli przejdziesz to dostaniesz cenę jak wszyscy ale jak odchodzisz to można już gościa gnębić i pozaklasowe dawać


 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Z udzialami nie jest tak źle. Ojciec dostał je po 2 latach i 3 miesiącach tylko że ja dalej jestem w mlekpolu, a gdyby przeszedł do innej mleczarni to wątpię aby dostał wcześniej jak po 5 latach


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś dużo rzeczy przemilczanych jest w tym artykule. Ważne, że to wszyscy są winni.
Ja patrzę na 40 letniego sąsiada, który ma takie same piachy jak ja i się zastanawiam jak zamierza to spłacać. Wybudowali mu oborę uwięziową za rzekomo 600 tyś. Sama dojarka ful opcja delawal to ok 70 tyś a gdzie wynajęcie firmy z robotą pod klucz i rozbiórką starej obory? Licząc nawet koszt firmy 800 zł m2 to za oborę na 40 stanowisk i dobudówkę to wychodzi ze 400 tyś. Jeszcze niedawno miał 380 L, teraz 500. Krów i jałowizny nie zamierza wypuszczać a bel kupuje już więcej niż sam zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Jemu nie obcieli zebys go znal to bys wiedzial jaki on malutki rozumek ma a zonka nie lepszy bo moja w zyciu nie pozwolilaby mi na takie kredyty a kredytow to urwal on z 5 mln mial . Jak sie nie ma w glowie to nie trzeba inwestowac wogole mi idioty nie szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Ja jakbym wszystko pozbieral do kupy to może mam z 400k kredytu. A i tak mam stresa patrząc w przyszłość. Nie wyobrażam sobie zaebac się na kilka melonow. W głowie trzeba mieć nasrane

Ps. Duza w tym wina prow i innych szajsów. Ludzie chapią za dużo i za szybko bo zaraz nie będzie dla nich. By nie było prowu srowu to i ceny u dilerow normalniejsze by się zrobiły i człowiek by kupił cos wtedy kiedy potrzeba, a nie wtedy jak rzucją jakieś grosze na modernizacje

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ten gość to jak to niektórzy mówią kosmita. Myślał że milionów się dorobi w przeciągu paru lat. Musiał mieć wysoki koszt produkcji a tego pewnie nie wziął pod uwagę licząc ile dostanie za mleko. Może nie policzył ile mu zostanie na czysto bo innej możliwości nie widzę. Ojciec oddał mu gospodarkę a ten wszystko przepuścił. W tygodniku rolniczym też był opisany młody chłopak za Szczytna co myślał że zaraz się milionów dorobi i oborę postawił, robot i inne duperela i też komornik na niego siadł. 

We wcześniejszym poście chodziło mi o to że jak ktoś odchodzi to nie nie powinno być z tym problemów. Nie chce oddawać to nie, cześć i tyle się znamy. Druga sprawa że osobiście bym takiego gościa nie przyjął drugi raz do mleczarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

mk9422 na tego ze Szczytna to zaden komornik nie siedzial, po prostu drogo mu to wychodzilo, wysoki koszt produkcji i przeszedl na opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firma lely co mu odpowiedziała w liście to napisała że między innymi dlatego nie chcieli odkupić robota od niego bo sam nie wiedział czy jest zajęty przez komornika czy nie. Stąd wywnioskowałem że siadł na niego komornik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Nabiora 1 2 3 mln i mysla ze splacic to piardnac jak kiedys co mleko po 1,7 bylo zlotowka na kredyt reszta na zycie i utrzymanie gospodarki i co wyszlo klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

unia to zrobiła jednym daje drugim nie! zamiast dać wszystkim do produkcji to jakieś Qwa dziwne przetargi itd. ja ani złotówki nie wziolem z uni poza dopłatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj