Polecane posty

Krowiarka    290

Sierpc otworzył kupił w Żurominie mleczarnia i brali nowych dostawców mamy do nich 25 km ale lista już zamknięta od tego co przeszedł do nich wiem że ma płacone dziś 1.65 przy ilości 10 000l więc cena super w rotr miał około 1.10-15

Jakie ma parametry, żeby mu tak wyszło? To chyba niemożliwe. Ja mam 1,6 brutto przy 35000 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pako36    4

Łowicz 10100 l biał. 3,35 tł. 3,9 cena praktycznie bez zmian w porównaniu z gudniem o 3 grosze więcej brutto 1,22- członkoskie 1,17 SŁABA TA CENA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowa pani Prezes was wybawi, już dostałem od niej propozycje powrotu na "szczególnych" warunkach... Chyba razem z nią przyszła kasa z tej Mlekomy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

To Łowicz płaci tyle samo co Radomsko a ludzie z Łowicza do radomska przechodzili tylko po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Strzelecka przyszła z Mlekomy, a Mlekoma to córka niemieckiej mleczarni DMK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Myśle ze to wyrzucenie Dąbrowskiego było ukartowane żeby przejąć albo wykończyć Łowicz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Dąbrowskiego nie ma co zalowac ale sposób wyboru nowej prezes tez budzi wiele wątpliwosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Nie wiem, ale mam taką dopłatę od października i jest kolejno za październik Dopł W; listopad Dopł L; grudzień Dopł G; styczeń Dopł S. Nie wiem o co chodzi w tych fakturach

No widzisz to ja takiej dopłaty na fakturze nie mam... No i stąd ta różnica w cenie. A kiedyś przedstawiciel mleczarni zarzekał się, że u nich w mleczarni wszyscy mają ceny ustalane według jednego cennika i że nie ma cen indywidualnych :huh: ;[

A ty od października sprzedajesz im mleko? czy wcześniej już do nich oddawałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W poniedziałek się okaże czy w Łowiczu będzie ta podwyżka czy nie. Jeśli tak to oznacza że jest coś na rzeczy przecież nowa Pani prezes pieniędzy nie wyczaruje. Choć nie wiem jak miałaby wyglądać ich współpraca Mlekoma - Łowicz będą im drożej surowiec sprzedawać? Chyba że chłopy są takie głupie i oddadzą się w do niemieckiej zagłady haha patrząc na ost ich decyzję to może tak być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W poniedziałek się okaże czy w Łowiczu będzie ta podwyżka czy nie. Jeśli tak to oznacza że jest coś na rzeczy przecież nowa Pani prezes pieniędzy nie wyczaruje. Choć nie wiem jak miałaby wyglądać ich współpraca Mlekoma - Łowicz będą im drożej surowiec sprzedawać? Chyba że chłopy są takie głupie i oddadzą się w do niemieckiej zagłady haha patrząc na ost ich decyzję to może tak być.

Bardzo prosto. Sprzedaje Łowicz produkty do mlekomy po zawyżonych cenach. Niemcy płaca na konto osm. Kasa na podwyżki jest. Rolnicy zadowoleni. Niemcy zbawiciele :D

A dalej wygląda to bardzo gładko ( dalsza część przepowiedni;)

 

Niemcy będą pompować kasę w Łowicz ostrą,zobaczycie że do końca roku będą jednym z najlepszych płatników bez względu na koniunkturę. Po latach ogólnego ścierwa jakie wpływało na konta rolnikow wszyscy w niebo wzięci. SZACH

Za rok-góra dwa pani prezes powie że dzięki dkm spółdzielnia odbiła się od dna,są gwarantem sukcesu i rozwoju ,bla,bla,bla.

A jak się połączymy w jedno to już w ogóle będzie super. Wszyscy będą za. Przecież nowa prezes czego się nie dotknie to złoto;) większość dostawców po długim okresie świetnych cen z pewnością zaglosuje na tak.

Trzecia najwieksza mleczarnia w Polsce -przejeta.MAT

 

Myślę że mlekpol i Mlekovita przegrały to juz z dwa lata temu. Na własne życzenie:(

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może być tak jak mówisz. Większość przejęć z zagranicy na tym polega, że daje się lepsza kasę a potem dyktuje się warunki jak się chce. Ostatnio w agrobiznesie coś było o cukrowniach, że polskie zakłady płacą najlepiej a Niemcy robią co chcą. Podobnie sokołów, rozmawiałem z rolnikiem z tamtych stron to mówił że stare mięso z Danii przywożą a polskiego nie chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dunole lub francuzi byliby jeszcze gorsi.
W czasie koniunktury Niemcy i nam dadzą zarobić. Gorzej jak będzie dołek. Wiadomo jacy są,nas wydymają żeby pomóc swoim. Cóż,dlatego Niemcy wyglądają jak wyglądają a Polska... No a u nas to każdy wie jaki jeden drugiemu życzliwy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Niemcy to juz cukrownie u nas maja i wszyscy chyba widza jak to się konczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@marcin1992 Moi rodzice oddawali wcześniej, ja przejąłem gospodarstwo i od czerwca na siebie oddaje mleko. Ta dopłata była niezapowiedziana, po prostu się pojawiła na fakturze, ale nie wiem z czego się wzięła bo tyle w zeszłym roku było sms-ów o podwyżkach, że nie wiem sam. Teoretycznie podnosili tylko cenę bazową, ale dawno nie rozmawiałem z nikim z działu skupu i nie jetem na bieżąco, cena mi pasuje to i nie mam czego szukać dziury w całym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak już coś się dzieje nie halo to zaraz mlekovita mlekpol ratuj. Mlekpol na sprzątać wszystkie śmieci w kraju? Już i tak sporo sprzatnął teraz my za to płacimy. Co z tego Łowicza, marki i miejsca na półce jeśli przejęcie jest razem z dostawcami? Jeszcze większy problem. A nie sorry ego edzia wzrośnie bo jeszcze bardziej umocni się w przekonaniu "molocha"
Gdyby nastąpiło przejęcie takiej marki i miejsca na półce, ale bez dostawców wtedy ok.
Grzesiu nie gniewaj się, ale gadke "duży może więcej" możesz między bajki włożyć. Ja jakoś tego nie widzę, na tle sąsiada na literę "P" pod którym od lat wszyscy ryją, na af też już różne historie i Piątnicy były, a tymczasem mają się bardzo dobrze i od kilkunastu lat jaka cena.
Może to zabrzmi głupio, zawieje ciemnotą, ale dla mnie ważne jest to co widzę na fakturze, a pozycja na rynku, wielkość zakładu, moce przerobowe etc. mam w głębokim poważaniu jeśli nie ma odzwierciedlenia w cenie. Nie jest niska, ale widać na tle sąsiada, że mogła by być sporo wyższa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja to sie boje innej opcji żeby nie zrobili upadłości Łowicza i nie kupili go za bezcen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Może być tak jak mówisz. Większość przejęć z zagranicy na tym polega, że daje się lepsza kasę a potem dyktuje się warunki jak się chce. Ostatnio w agrobiznesie coś było o cukrowniach, że polskie zakłady płacą najlepiej a Niemcy robią co chcą. Podobnie sokołów, rozmawiałem z rolnikiem z tamtych stron to mówił że stare mięso z Danii przywożą a polskiego nie chcą. 

jak mlekovita i mlekpol ciagly mleko zlitwy po 50gr to bylo dobrze bo kupowali je zeby swoim zaplacic zlotowke i pozniej zbijali ceny a zwlaszcza mlekovita jak kupowala surowiec za darmo to sie dziwic ze na przetargach wylamywala sie z wczesniejszych ustalen i miala zbyt Mimo ze byla mega nadwyzka w kraju oni jeszcze bardziej destabilizowali  rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się że to nie było w porządku że sprowadzali tanie mleko i nam płacili mniej ale co ja czy ty czy ktoś inny może zrobić w takiej sytuacji. Ja tylko podałem przykłady tego że zagraniczne koncerny wykupują nas a potem walą w rogi. Zresztą Polacy robią to samo. 

Pedro dobrze napisał nie trzeba być molochem by dać dobrą cenę. Do przykładu piątnicy można dorzucić sierpc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

OSM Kosów Lacki, 7500-10000 l białko 3,4% tł 4,25% 1,36 brutto

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jak już coś się dzieje nie halo to zaraz mlekovita mlekpol ratuj. Mlekpol na sprzątać wszystkie śmieci w kraju? Już i tak sporo sprzatnął teraz my za to płacimy. Co z tego Łowicza, marki i miejsca na półce jeśli przejęcie jest razem z dostawcami? Jeszcze większy problem. A nie sorry ego edzia wzrośnie bo jeszcze bardziej umocni się w przekonaniu "molocha"

Gdyby nastąpiło przejęcie takiej marki i miejsca na półce, ale bez dostawców wtedy ok.

Grzesiu nie gniewaj się, ale gadke "duży może więcej" możesz między bajki włożyć. Ja jakoś tego nie widzę, na tle sąsiada na literę "P" pod którym od lat wszyscy ryją, na af też już różne historie i Piątnicy były, a tymczasem mają się bardzo dobrze i od kilkunastu lat jaka cena.

Może to zabrzmi głupio, zawieje ciemnotą, ale dla mnie ważne jest to co widzę na fakturze, a pozycja na rynku, wielkość zakładu, moce przerobowe etc. mam w głębokim poważaniu jeśli nie ma odzwierciedlenia w cenie. Nie jest niska, ale widać na tle sąsiada, że mogła by być sporo wyższa

Nie zgodzę się z tobą. Jednak Łowicz to duzy podmiot. Nie jakieś osm wypijeździowice podkarpacie,albo jakiś Mlekoszrot Bańki sp.z.O.o.

Nie jest bankrutem (jeszcze), ma niezłe zakłady,potencjał marki. Problemem było zarzadzanie jak starym GS-em. Ludzie wyrosli w poprzednim systemie i trochę jeszcze w nim funkcjonowali. Dla nich sukcesem byl handel z biedronka.

Może być i tak że Niemcy sprzedadzą marke za parę baniek.

Nie dziwię się tez że niektórzy spółdzielcy mlekpolu i mlekovity boją się dostawców łowickich. Jak już pisałem my id lat operujemy w widełkach cenowych dla wielu z was niewyobrażalnych. Jest możliwe ze nasze moce produkcyjne u was wzrosłyby znacznie.

Ale myślę ze bilans połączenia i tak byłby in plus i dla was i dla nas. I nie sądzę ze dojczlandy już teraz to z rąk wypuszczą. I tak pojawi się wam zachodni konkurent z dotychczasowych chyba najgroźniejszy,który będzie mieć mocne wejście przez jedna z największych firm mleczarskich i jest kwestią czasu kiedy zacznie bombardować polski rynek niemieckim szrotem z polskimi etykietami.

I teraz pytanie do ciebie:czy to jest krzyk ratujcie Łowicz? Czy:mlekpol ratuj się sam?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak już coś się dzieje nie halo to zaraz mlekovita mlekpol ratuj. Mlekpol na sprzątać wszystkie śmieci w kraju? Już i tak sporo sprzatnął teraz my za to płacimy. Co z tego Łowicza, marki i miejsca na półce jeśli przejęcie jest razem z dostawcami? Jeszcze większy problem. A nie sorry ego edzia wzrośnie bo jeszcze bardziej umocni się w przekonaniu "molocha"

Gdyby nastąpiło przejęcie takiej marki i miejsca na półce, ale bez dostawców wtedy ok.

Grzesiu nie gniewaj się, ale gadke "duży może więcej" możesz między bajki włożyć. Ja jakoś tego nie widzę, na tle sąsiada na literę "P" pod którym od lat wszyscy ryją, na af też już różne historie i Piątnicy były, a tymczasem mają się bardzo dobrze i od kilkunastu lat jaka cena.

Może to zabrzmi głupio, zawieje ciemnotą, ale dla mnie ważne jest to co widzę na fakturze, a pozycja na rynku, wielkość zakładu, moce przerobowe etc. mam w głębokim poważaniu jeśli nie ma odzwierciedlenia w cenie. Nie jest niska, ale widać na tle sąsiada, że mogła by być sporo wyższa

Ja się nie gniewam :) ale po co Ci budynki i maszyny bez surowca? Przejmując kolejnego gracza na rynku likwidujesz sobie konkurencję i zwiększasz swoje udziały w rynku. Sam doskonale wiesz jak na terenach skupowych Mlekpolu, Mlekovity i Piątnicy zmieniła się wieś. Jest to zasługa sprawnego zarządzania prezesów. Mlekpol ma taką a nie inna politykę która uważam sprawdza się a dzięki temu rolnicy mogą spać spokojnie a w nocy białe złoto samo się odbierze :D Widzisz Ty patrzysz tylko na jedno cenę a uważam że nie ma czego płakać w kryzysie cena nie spadła poniżej kosztów produkcji, jest stabilna. Wszystko co wymieniłeś tj pozycja na rynku, wielkość zakładu, szerokość półki w sklepie dodatkowo zdywersyfikowana baza klientów i portfolio ma odzwierciedlenie w cenie którą mleczarnia może Ci zapłacić. Więc proponowałbym spojrzeć na ten biznes trochę szerzej niż tylko na cenę. Spróbujcie sie identyfikować z tym wszystkim. Ponadto sam prezes Borawski mówi że rząd powinien pomóc małym gospodarzom zmienić kierunek produkcji z mleka na coś innego dlatego że jak się w czymś specjalizuje robi się to znacznie lepiej a era gosp hodujących 10 krówek, 5 świnek kilka kurek i jeszcze gołębie minęła i z tego pieniędzy nie będzie. Dla przykładu można skupić 100tys litrów mleka od 50 gospodarzy i od 100. Z tym że do 50 obsługi 50 gospodarstw potrzeba powiedzmy 3 osoby zatrudnione w mleczarni + 1 cysterna z kierowcą a skupują ten sam litraż od dwa razy większej liczby gospodarstw potrzeba dwa razy więcej sił i środków co oczywistym jest kosztem przy niezmiennych przychodach bo skup mleka jest na niezmienionym poziomie. Potrzeba specjalizacji aby robić coś dużo i dobrze i żyć w synergii z mleczarnią. Co do Łowicza jeśli prawdą jest że jakiś kapitał niemiecki chce to przejąć to biada tym co do tego dopuszcza, rolnikom i pracownikom. Spółdzielnie mleczarskie to ostatnie Nasze dobro narodowe z pełnym polskim kapitałem trzeba tego bronić bo nikt z zewnątrz nie przyjdzie tu dawać tylko brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wierzcie w bajki prezesów którzy chcą spełniać swoje chore ambicje i być cały czas większym i większym, jeśli spółdzielnie bedą się łączyć i łączyć to zrobi się jeden podmiot który będzie robił co będzie chciał. Przykład? Wybierzcie się na wycieczkę do Danii i posłuchajcie sobie co w kryzysie robiła z nimi Arla gdyby nie pomoc państwa to pewnie duńczyki by u nas w taczkach chodzili. A też miał być super koncern skupujący ponad 90% mleka. Nie ma nic lepszego niż konkurencja i przebijanie ceny :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj