Polecane posty

lolq1660    188

Mlekovita Lubawa 1.34netto ilość pow. 35 tyś, tł. 4, białko 3.15:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Zgadza się: tylko Sierpc ma dobry ser. Reszta to papier, guma lub drewno.

Rycki edam jest dużo lepszy. Jest jeszcze ser lepszy od Ryckiego ale nie pamietam nazwy. Sierpc ma dobrą reklame, ale sera nie ma najlepszego. O przypopmniało mi się najlepsze sery w Polsce robi RADZYŃ. Spytacie skąd wiem...mam swoje źródła.

Piątnica nowy cennik

*Jednostka tłuszczu     0,11gr

*jednostka białka           0,23gr

*jednostka litra               0,10gr

*dopłata super extra       0.05gr

*dopłata do oceny            0,02gr

*dopłata do ilości od         0,02gr do 0.20gr w moim przypadku to jest 0.15gr lub 0,17gr zależnie od litrów      

A więc ja mając tłuszcz 4,7 i białko 3,48 i sprzedając w lutym poniżej 30000l (dopłata 0,15gr) miesięcznie dostanę cenę 1,64 netto czyli 1,72 brutto        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

@komizmo napisz w końcu chłopie o co Ci chodzi z tym rzekomym powiązaniem Niemiec z osm Łowicz i skąd masz niby takie informacje? Patrząc po temacie ludzie, którzy mieli coś mądrego do powiedzenia o osm Łowicz lub jakieś konkretne informacje przestali się wypowiadać na rzecz osób takich jak Ty, którzy najmniej mają do powiedzenia a najwięcej piszą. Patrząc wstecz na Twoje wpisy to zajmujesz się plotami wziętymi z d*py lub wyssanymi z palca, w których ilość informacji pokrywająca się z realiami jest znikoma.

Uważasz że normalnym jest odwołanie prezesa po 27 latach urzędowania bez rozliczenia jego działalności? Uważasz że normalnym jest powoływanie bez konkursu nowej pani prezes 5 min po odwołaniu starego prezesa? Mi się wydaje że chyba raczej nie są to standardowe działania.  Najbardziej to się boję o ten ponad 1 tys pracowników o resztę się nie boję.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

Dobry marketing potrafi cuda zdziałać oczywiście również wysokiej jakości produkt choć takich jest więcej na rynku a takiego sukcesu nie odniosly. Tak samo jak sery pleśniowe z nowego zakładu mlekovity moim zdaniem najlepsze na rynku w tym segmencie cenowym. Jednak brak promocji tego produktu reklamy opakowanie też bez szału powoduje że nikt tego nie zna i ciężko z dostępnością. President to przy tym z mlekovity to zwykle szambo. Pewnie w mlekovita Marketingiem i opakowaniami zajmują się SWOI ludzie

 

A w Mlekovicie pracują nie swoi ludzie? Nie słyszałem o takich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Każda zmiana może być ciężka. To samo może być w mlekpolu. Jak prezes nam niedajboze kipnie. A ile ma lat 76?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1946 rocznik. Na kogo on teraz pracuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Uważasz że normalnym jest odwołanie prezesa po 27 latach urzędowania bez rozliczenia jego działalności? Uważasz że normalnym jest powoływanie bez konkursu nowej pani prezes 5 min po odwołaniu starego prezesa? Mi się wydaje że chyba raczej nie są to standardowe działania. Najbardziej to się boję o ten ponad 1 tys pracowników o resztę się nie boję.

Daj spokój, to tylko plotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Uważasz że normalnym jest odwołanie prezesa po 27 latach urzędowania bez rozliczenia jego działalności? Uważasz że normalnym jest powoływanie bez konkursu nowej pani prezes 5 min po odwołaniu starego prezesa? Mi się wydaje że chyba raczej nie są to standardowe działania.  Najbardziej to się boję o ten ponad 1 tys pracowników o resztę się nie boję.  

 

Rada ma takie prawo, żeby odwołać i to zrobiła, uważam, ze powinni zrobić to wiele wcześniej (tylko nie do końca byli chyba świadomi, ze takie prawo mają). Po za tym to Dąbrowski złożył rezygnację 31 stycznia, a rada przyjęła to 8 lutego. Co do nowej pani prezes to nikt o tym głośno nie mówi, ale sprawa była nagrana wcześniej. Jak ktoś ma znajomości w innych podmiotach to można było się już czegoś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ser Królewski z Sierpca jest najlepszy, no może Ryki mu dorównują. Mamy wolny rynek i każdy może kupić co chce i zjeść.  ;) a jaki pyszny jest Królewski salami, niestety ciężko go dostać. O jakości i smaku tego sera mówi... popyt na niego. Sierpc robi też pyszny twarogowy, tylko nie namierzyłam sklepu, gdzie go można kupić, nam przywozi kierowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

a prawda jest taka ze wszystko to kwesta gustu. Jak ktos lubi jakis ser o ktorym wy piszecie ze śmierdzi i jest jak drewno to dla drugiego pachnie i rozpływa sie w ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

Osm Łowicz przy 30 tys 1.34 brutto,białka i tłuszczu nie ma sensu podawac bo ustawiaja parametry pod siebie xD.Co do samej mleczarni prezesa wywalili ale zeby ładnie to wygladalo,bo przeciez te 26 lat tam pracowal,oficialnie zrezygnował, info od kierowcow ktorzy byli za nim.Druga sprawa dlaczego go wywalili,hmmm cena mleka to raz,ale najwazniejsze bylo to ze ludzie zaczeli uciekac z mleczarni i wtedy rada sie ockla(a z prezesem zylo sie radzie dobrze jesli wiecie o co chodzi),trzecia sprawa jesli sam prezes juz dawno mial informacje o tym ze go zwolnia to cos musi byc na rzeczy.co do nowej prezeski mysle ze najpierw powinni zrobic audyt w mleczarni a potem szukac nowego prezesa,a tak to wszystko troche smierdzi.Ktos moze mowic ze plotki,domysy,ale sami wiecie ze w kazdej plotce jest troche prawdy i to jest Polska nie takie wałki ludzie robili/ robią xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merciless    0

Sam chętnie bym przeszedł do Piątnicy. Niestety to niemożliwe

W Piątnicy to ostatnio sporo się zmienia wraz z nowym prezesem. Słyszałem narzekania od dużych dostawców i nawet chęć zmiany mleczarni. Edytowano przez merciless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Polmlek LW ilość 9336l, bi 3,14, tl 4,04 cena 1,28 zl


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pako36    4

Czy nikt tu nie odstawia mleka do BAKOMY ciekawy jestem ceny, ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

1946 rocznik. Na kogo on teraz pracuje? :)

Przecież chce, a nawet rząda żeby córeczkę posadzić na stołku prezesa wtedy on zrezygnuje

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Piątnicy to ostatnio sporo się zmienia wraz z nowym prezesem. Słyszałem narzekania od dużych dostawców i nawet chęć zmiany mleczarni.

Rozwiń swoją wypowiedź. Co się zmieniło wraz z nowym prezesem i dlaczego chcą odchodzić dostawcy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

W Piątnicy to ostatnio sporo się zmienia wraz z nowym prezesem. Słyszałem narzekania od dużych dostawców i nawet chęć zmiany mleczarni.

Jestem członkiem rady nadzorczej w Piątnicy i nic mi nie wiadomo byśmy mieli nowego prezesa. P:ierwsze słyszę że chca odejść jacyś rolnicy. A zresztą jak odejdą to chętnych na ich miejsce napewno bedzie wilelu... nawet tu na agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Przecież chce, a nawet rząda żeby córeczkę posadzić na stołku prezesa wtedy on zrezygnuje

Zauważ że prezes pomimo swego wieku bardzo realnie do zmieniających się czasów i sytuacji na rynku przewodzi spółdzielnią. W tym przypadku to nawet jest za tym aby zastąpiła go córka. Ponieważ mlekpol nie potrzebuje rewolucji co mogłaby nieść za sobą nowa osoba z zewnątrz. Córka prezesa po prostu jest wychowana na mlekpolu i jestem przekonany że nawet jak prezes odejdzie to będzie służył swojej córce dobrą radą i doświadczeniem. Zauważcie co się stało z OSM Łowicz jak prezes zatrudniał nieodpowiednie osoby na wyższych stołkach przestał nad nimi panować a oni go wysadzili z jadącego pociągu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Z tą córką to nie jest głupi pomysł. Dziewczyna siedzi tam i pracuje. Zna dobrze spółdzielnię i jej realia. Nie trzeba jej wdrażać. Zdecydowanie to bezpieczniejsze rozwiązanie niż niewiadomo kto.
A przy zmianie obawy są zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amator007    0

W OSM Łowicz obsadzenie wyższych stanowisk nie miało zbyt wiele do rzeczy. Zasiedział się na swoim stanowisku, krzyczał na radach nadzorczych jak coś mu nie pasowało, robił po swojemu, cena niska, więksi dostawcy uciekli i jeszcze duża część już się przymierzała do ucieczek, część pracowników też narzekała to mu podziękowali. Rolnicy mieszkający na terenie powiatu łowickiego już pewnie czytali, a Ci, którzy mieszkają gdzieś dalej niech przeczytają Nowy Łowiczanin, morze to im da nowe światło na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jest to co najmniej dziwne, aby po ojcu prezesem SPÓŁDZIELNI została córka. Czyli teraz jedyny problem to czy córka ma dzieci, aby potomek kontynuował "dzieło" dziadka i matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na radzie muszą przegłosować dziedziczenie tronu: d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj