Polecane posty

robert1226    1594

To jest to co Sierpc robi od zawsze żeby na fakturze ładnie wyglądało.Cena jest tak jak w lipcu.
Ta premnia nie powinna być wliczona w cenę za sierpień to samo się tyczy udziałów bo tu dokładają potem zabierają i nie powinno być to do ceny za litr .
Ale jak to dołożył i tamto dołożył i jak to wygląda ładnie na tle konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Czy wliczal w cenę czy nie to i tak ładnie wygląda na tle konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba już nie mają na co narzekać. W mlekovicie np jak rzucali jednorazową premię to tak samo do ceny doliczali i nikomu to nie przeszkadzało. Każdy wie ile dostanie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zadałam se trud i policzyłam mam 1,61 do ręki po odjęciu premii i udziału. To i tak najlepiej na tle konkurencji.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Pedro2 pisałem za lipiec w sensie za mleko z lipca wypłata jest w sierpniu a fakturę dostaje koło 20 więc z lipca mogłem napisać. Teraz miałem już wypłatę za mleko z sierpnia ale jej jakoś nie przeliczalem na litry sprzedane a fakturę będę miał koło 20 chyba to napiszę ile za litr wyszło.
10 gr podnoszą no chyba że jeszcze płacisz udziały to zobaczysz tylko 8 aczkolwiek kojarzę czasy kiedy w mlekpol szło nawet 10gr na udział więc nie jest znów tak dużo. Ja żeby wypłacić udziały po 2 gr to 20 lat xD.

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7242

Wojtazz ok, ale ta podwyżka od września nie sierpnia. W czerwcu zwiekszyli wartość 1 udziału już nie pamiętam na ile, widać za mało wpływu z udziałów mają

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciekawe kto jest właścicielem mlekovity bo u nas mimo ogronych inwestycji jakość udziałów nam nie przybywa. Ja przykładowo mam tylko udziałów na 30tys. I to razem z tymi ktore przejełem po ojcu który od zawsze dostarczal do mlekovity. A na dodatek żeby je odzyskać trzeba odczekać 10 lat albo w towarze wybrać. Takze w Mlekovicie rolników czyli teoretycznych właścicieli traktuje się jak dziadow a to wszystko za zgodą ,,naszych'' reprezentantów tzn. klaskaczy ciekawe czy jak prezes odejdzie albo jakiś dyrektor też dostanie odprawę na takich samych warunkach jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@grzesiu, raczej potrzeba przedsiębiorstwu więcej środków obrotowych z funduszu udziałowego.
@KARGO odprawa po dziesięciu latach dla prezesa... hehe dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7242

Zosia z ust mi to wyjelas, trzeba kasy a przy okazji podwyżki jak utną na udział to chłopy nie będą tak głośno krzyczeć... nie mam pojęcia w jakim innym celu podnosić wartość udziału. Pewnie trafiło się, ze dużo dostawców już spłaciło, nowe naliczaja dopiero na początku roku to trzeba szukać sposobu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Znaczy się zależy jak jest liczona wartość udziały bo to też ma znaczenie. Wiem że w mlekpolu wartość udzialu ma się jakoś do ceny mleka i jeżeli cena mleka jest wyższa to wartość udzialu też jest wyższa. Dodatkowo w Grajewie masz jeden udział za każde 10 tyś litrów oddane w ostatnim roku. Więc osobą dająca 50 tyś litrów rocznie ma mniej gotówki do wypłacenia niż taką co oddaje 150 tyś. Na to są pewnie jakieś wzory do wyliczania ale ja ich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To ciekawe kto jest właścicielem mlekovity bo u nas mimo ogronych inwestycji jakość udziałów nam nie przybywa. Ja przykładowo mam tylko udziałów na 30tys. I to razem z tymi ktore przejełem po ojcu który od zawsze dostarczal do mlekovity. A na dodatek żeby je odzyskać trzeba odczekać 10 lat albo w towarze wybrać. Takze w Mlekovicie rolników czyli teoretycznych właścicieli traktuje się jak dziadow a to wszystko za zgodą ,,naszych'' reprezentantów tzn. klaskaczy ciekawe czy jak prezes odejdzie albo jakiś dyrektor też dostanie odprawę na takich samych warunkach jak my.

 

Szczera prawda. Traktuje się nas jak dziadów. Nawet gdybyś nie miał pomysłu na te 30 tys i położył do banku na jakiś ch*jowy procent coś by naleciało a tak zero!  Pracownikom do końca roku premia co miesiąc 700 zł. Pytam za co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Szczera prawda. Traktuje się nas jak dziadów. Nawet gdybyś nie miał pomysłu na te 30 tys i położył do banku na jakiś ch*jowy procent coś by naleciało a tak zero!  Pracownikom do końca roku premia co miesiąc 700 zł. Pytam za co???

Za nasze zapierdzielanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dziadów to traktowali nas rok temu płacąc w moim przypadku złotówkę netto. Teraz nie nikt nie powinien narzekać, bo zawsze jest ktoś kto ma gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ostatni czas by Mlekpol i Mlekowita się połączyły by w razie spadku cen nie konkurowały między sobą o miejsce na półkach supermarketów jak było to w 2014


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Połączenie takie drogi kolego z kilku istotnych przyczyn nie jest realne do przeprowadzenia!!

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj