Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    450
22 godziny temu, artek27 napisał:

Teraz obnizki napewno nie bedzie bo maja umowy jakies podpisane a mleka im brakuje i wiem to z pewnego zrodla takze narazie nie przewiduja obnizek.

jak już w Poradniku rolniczym pisza ze mlaka w proszku maja setki ton zapasu,,i koniec hossy...... 

nie wiem czym się tu cieszycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Cena za mleko jest dobra bo jest hossa na tluszcze z mleka (patrz na przyklad maslo) jezeli cena na tluszcze spadnie nic nas nie ratuje. No chyba ze na bialko znajdzie sie popyt ale tu nikt ceny nie da bo unia narobila zapasow i tez musi je sprzedac. Mogli by to przesunac na afryke zamiast finansowej pomocy w dozywianiu :). Pozbyli by sie problemu i moze cena na bialka zaczela by rosnac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, RolnikTivi napisał:

planuje się spróbować przenieść z Polmleku do mlekowity, powiecie mi coś więcej może o tej mleczarni ? jak u nich ceny i jakie wymogi ? :) z góry dziękuje za odpowiedz :)

 

Na pewno będziesz miał lepiej niż u prywaciarza. Cena nie najwyższa ale i nie najniższa wymogi normalne jak wszędzie 400 somatycznych 100bakteri co innych rzeczy na pewno można się dogadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

GDT - 3,9% no to mamy już kryzys na rynku mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Od stycznia +4gr za NON GMO dodadzą ciekawe tylko jak zmuszą tych co nie chcą przejść na NON GMO. Takiego małego to raz dwa zmuszą wynikami ale z większych chyba będą mieli problem bo (jeśli ma gdzie) zagrozi odejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tylko po co mają zmuszać, dla nich to jeszcze lepiej, oficjalnie mleko non gmo, a cena za mleko bez dopłaty

 

Zresztą jeśli mieliby kogokolwiek zmuszać to po prostu zrobiliby tak samo jak każda mleczarnia, bez żadnych oświadczeń itd. Wszyscy przechodzą na gmo i tyle

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak to będzie. W mojej wiosce jest 6 rolników i jeśli tylko ja nie podpisałem to specjalnie przyślą do mnie samochód jak to kierownik skupu mówił? Podobno większość podpisała. Mlekovita zawsze musi być krok za Mlekpolem jeśli chodzi o cenę? Za mleko płacą mniej i dopłata za non gmo też mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam dzisiaj z pewnego zrodla dowiedzialem sie ze Osm Pajeczno dalo wypowiedzenia swoim dostawcom i zamykaja mleczarnie czy ktos moze to  potwierdzic? A od stycznia w Osm Koło -5 gr info od dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Z tą karą to pojechali. Muszę się z tym przespać i przemyśle. Ludzie dostali esemesy i podpisują nie czytając co. Kolejki w Mlekovicie jak za komuny :P

1513779445945-1595581881.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Kara dosyć... znaczna :o czyli wysokość trzech średnich wypłat za mleko dobrze wyczytałam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw miało być dobrowolne a teraz pod  groźbą kary? Totalna dezinformacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Kara jest, gdy nie dotrzymasz umowy. Nie wiem, co z tymi co nie podpiszą.

Listy dostawców pasz też miało nie być. Mam nadzieję, że łapówek przy tym nie biorą. Umowa ogólnie jest niekorzystna i krzywdząca dla producenta. Oby tylko na papierze taka była.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na zebraniu kierownik miał listę dostawców pasz i wyczytał kilkanaście podmiotów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Rozumiem, że delegatem jesteś. Reszta producentów nic nie wie. Stałam w kolejce do Działu Skupu, to ludzie info dotyczące wymogów dostawali po podpisaniu umowy. Nie mają pojęcia o rejestrach pasz, czyszczeniu silosów, grożbie kary itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

przy podpisywaniu tego ,,papierka '' nie było mowy o listach dostawców pasz mało tego podpisywałem jeden egzemplarz więc  co z drugim ? Na zebraniu corocznym nic nawet nie wspomieli o wymaganiach odnośnie tego ,, bagna ,, . Trafi zmienić mleczarnie jak tak dalej będzie w tym rozpierdolniku  .A i to było oświadczenie a nie umowa , nie wiem czy co oddział to inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem żadnym delegatem. Po prostu na corocznym zebraniu kierownik wyjaśnił jak to ma wyglądać o czym tu już pisałem 2 razy.  Zapasy glo skarmić do końca roku, silosy wyczyścić, prowadzić rejestry zakupu pasz ze wspomnianej listy. Na liście były wymienione same podmioty tj producenci pasz i dystrybutorzy bez szczegółowych informacji jakie pasze można stosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dezinformacje to wy robicie tu na forum Aneks jest dobrowolny jak nie podpiszesz to zabiorą dodatek 4g do litra który teraz wszyscy dostają 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

K*rwa soi mam na 3 dobre miesiące i co mam z tym zrobić? Trzymać u sąsiada bo u siebie nie można i zupe gotować? Okres przejsciowy do konca roku? Istny śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj