Polecane posty

wojtazz    11

Ja popieram to co grzesiu napisal. Ja za mlekpolem tez jestem bardzo i za borawskim. Sa pewnie niektore sprawy co by sie komus mogly nie spodobac ale ta sama osoba stojac na jego miejscu czy tez czlonka zarzadu robila by tak samo. Ile juz bylo przykladow spoldzielni upadlych ktore przeja mlekpol jak np ostatnio suwalki ile mln dlugu. I gdzie te pieniadze sie podzialy? Ludzie napewno w wyplatach tego nie dostali. Czyli kasa wyprowadzona na lewo. A mlekpol nie dosc ze stac na przejmowanie takich spoldzielni i placenie jednej z lepszych cen w kraju (sa mleczarnie lepiej placace ale niewiele ich jest)  to jeszcze zaklad od podstaw buduje. 

Kojaze jaki dym byl jak punkty skupu mleka likwidowali. Nie bylem za tym ale i nie bylem przeciwny. Od 15-lat byla mowa ze zostana tylko zbiorniki wiec trzeba bylo isc z postepem. A w dodatku wygoda i mniej pracy.

Spro ludzi mowi ,,ale jakie on za to pieniadze bierze''. A ja powiem niech bierze ale biznes ma isc do przodu i sie rozwijac lepij niz innych. Tylko tak bedzie cena i pewnosc skupu. 

A co do wynikow mleka to ja sie juz pare razy przekonalem na wlasnym przykladzie ze jak jest w porzadku mleko to i wyniki sa w porzadku. Ostatnio z ciekawosci raz w miesiacu mleko jedzie do innego laboltorium na badanie bo pol roku temu uslyszalem ze kantuja to se mysle sprawdze i roznica wna wynikach w setnych czesciach wyszla a to jest margines bledu. 

 Ale zeby nie bylo ze tak tylko poza tematem mlekpol mleko z listopada wyplata w grudniu 1.80 przedzial powyzej 15 tys litrow tl 4.3 bi 3.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chwała za inwestycję w proszkownię Mlekpolu. A Mlekovita za kradzione wybudowała? Poniżej złotówki cena nie może zejść, bo za dużo osób zrezygnuje z hodowli. Tylko w samym oddziale Baranowo zrezygnowało bardzo dużo gospodarstw i to przy obecnie dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
No bo kumu się chce w gównie babrać przy 1,1-1,2zl?jak ma ktoś dobry i dochodowy inny pomysł to i 1,6 go nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

1.1-1.2 to jeszcze biedy nie ma i taki kryzys to jeszcze ujdzie. Gorzej jak Ci mali np w Polmleku maja tyle w najlepszym czasie, a w kryzysie 60-80 gr. Co maja powiedziec... I tez rodzine utrzymac i jakos zyc ,dalej  gospodarza. A tu taki bol pupy....

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Ale to widzisz trzeba miec checi i sily zeby troszke zwiekszyc a i w miare mozliwosci jak jest czas zwyzek przejsc do mleczarni co lepiej placa. Bo jak obnizki to jakos nikt mleka nie chce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

No ja mam 45 tys litrow msc i więcej. Ale starych nie mogę namowić do zmienienia mleczarni. Ostatnio przedstawiciel Polmleku powiedzial , ze i w kryzysie przyjma do innej, bo zawsze trza mleka... A mali troche sie boja , no i ze  z takimi litrami to ich nie wezma, a co do zwiekszenia to zabardzo nie maja szans, jak w okolicy sniadowa sie znajduja , gdzie cena za dzierzawe nawet 2000+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

to po tyle w śniadowie są dzierżawy? trochę dużo u nas w okol kolna jest dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Ja po namowach, przekonywaniu,itp.  teściów w końcu wygrałem i zmieniamy mleczarnia z Osm Łask gdzie płacił tyle ze byście sie śmiali, na Spolmlek i teraz najlepiej przechodzic bo jeszcze mleczarnie potrzebuja mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

danielfarmer jak ci mala cena w mlekpolu to jakby to tak ująć powodzenia w szukaniu lepszej xD.

a co do czasu przechodzenia to tez zależy od popytu czasami cena jest slaba ale zbyt jest to i tak wezmą a jak gdzieś obok jeżdżą z tej mleczarni co do niej chcesz przejść to bez problemowo. ale pare lat temu w kryzysie na przyklad nikt nie chcial przyjmowac nowych bo z tym mlekiem co mieli nie bylo co zrobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Tak sobie czytam i znowu jest lament ,że mała cena, no sry 1,6-2 zł to ja nie wiem czego to narzekać. Kiedyś był temat o tym ile płacą za ziemie jak rzucają po 80 tyś za ha a jak ja napisałem że 20 nie dam to wielkie śmiechy , że to jak za darmo ... To ja się pytam po ch** kupujecie a później sracie ,że mała cena ?. Tak samo z maszynami itp , jak nie ma się pieniędzy to się nie kupuje , a jechanie z kredytu na kredyt gdzie trzeba ponad 1,5x oddać  i nazwać  to rozwojem to ....... 

Edytowano przez ThePerkins
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Ja się o kredyty nie boję a i cena nawet styczniowa tj 1,66 będzie super tylko że wiadomo że to nie koniec obniżek,a co do lepszej ceny to właśnie Piątnica ją ma od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Tak sie sklada ze kupilem dwa tygodnie temu 6ha po 20 tysiecy przewaznie IV klasa, ja nie wiem o czym mówisz piszac 1.60-2 zl jak moja mleczarnia placi 1.35zl, a kredyt jak nie bierzesz to sie nie rozwijasz a i robota lzejsza jak nowe maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

@DanielFarmer takiej ceny na śniadowie nie mieli wszyscy cały czas, , może Ci co do Piątnicy i w radzie siedzą..  to tak, a w kryzysie to inne mleczarnie i im słabo płaciły, Np. Gąsewo płaciło gorzej niż Polmlek i  na dodatek jeszcze nie płacili regularnie, tylko się dopraszali rolnicy ( pewne info). Tylko tam jeden przez drugiego poszedł i do dziś idzie , żeby tylko więcej mieć od sąsiada ( jeden stawia na 700 to drugi mówi ,że nie będzie podskakiwał i na 900 stawia ) i to głupota jakich mało, bo przy takich cenach jakie oni płacą za dzierżawę i kupno, to już nie mają na tym zarobku , tylko pracują na tych co im oddali ziemie , a Ci się śmieją z nich w najlepsze :P Tylko za tym szaleństwem idzie brak zdrowia, brak czasu na cokolwiek w tym rodzinę... A co do płacenia Piątnicy to fakt, gdy moja stara mleczarnia Ostrowia upadała to ojciec miał 70 gr za litr, a wujek w Piątnicy 1.40, przy tych samych litrach .No cóż , coś za coś, ale gdy przychodzi Ci wylać 200 l na odbiór z 2000 tysi, to serce płacze :)

@Dominik no i brawo Ty!!! ziemia to najlepsza inwestycja jaka może być w rolnictwie, po takiej cenie, z dopłatami to zwróci Ci się w mgnieniu oka :) i fakt , bez kredytów to dziś nie  idzie się  dobrze rozwijać ( trza tylko znać umiar ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Zawsze byli równi i równiejsi , ja w największym dole dostawałem po 73 gr , Ty ile dostawałeś ?.  Ziemia zwróci się w mgnieniu oka ?, ha dobre, Policz sobie nasiona, paliwo, podatki, nawozy, amortyzacje maszyn , usługę zbioru i się nazbiera tak ,że będzie jeszcze na - jak coś nie urośnie. Ja po przeliczeniu wole sobie kupić gotowego ziarna, słomy niż robić na to samo przez cały rok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Zawsze byli równi i równiejsi , ja w największym dole dostawałem po 73 gr , Ty ile dostawałeś ?.  Ziemia zwróci się w mgnieniu oka ?, ha dobre, Policz sobie nasiona, paliwo, podatki, nawozy, amortyzacje maszyn , usługę zbioru i się nazbiera tak ,że będzie jeszcze na - jak coś nie urośnie. Ja po przeliczeniu wole sobie kupić gotowego ziarna, słomy niż robić na to samo przez cały rok ..

Masz lepszą inwestycję w rolnictwie niz ziemia?

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Zawsze byli równi i równiejsi , ja w największym dole dostawałem po 73 gr , Ty ile dostawałeś ?.  Ziemia zwróci się w mgnieniu oka ?, ha dobre, Policz sobie nasiona, paliwo, podatki, nawozy, amortyzacje maszyn , usługę zbioru i się nazbiera tak ,że będzie jeszcze na - jak coś nie urośnie. Ja po przeliczeniu wole sobie kupić gotowego ziarna, słomy niż robić na to samo przez cały rok ..

Oj Daniel Ty to wszystko liczysz jak rolnicy w niemczech nawet swoja robote licza a nawet syna/pracownika tylko ,że w niemczech sa inne doplaty. Ale wracaja co do tego mowisz jak by tak kazdy liczyl jak ty to malo kto by gospodarzył. Jak jest możliwość sie rozwijac typy jakies dotację z uni to trzeba korzystac. A na cene ziemi nic sie nie zrobi bo więksi tez muszą czyms wykarmic i daja wysoka cene za ziemie.

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol oddział Grajewo za listopad ilość 15000-30000 tł. 4,55 bi. 3,31 1,81zł/l brutto ryczałt od tego - 6gr. na udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

No może Radziu i racja, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nie zalapie się na żadne prowy itp a kłaść za ziemię po 50 tys to jak dla mnie strzał w kolano :D, nie zwróci się mi to nigdy.

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

dominik to strasznie tanio kupiłeś, u nas we wsi to łąki (torfowe) kupują po 40-50tyś za ha mlekpol też nie jest taki święty. a jak jakiś rolnik jest w radzie jakiejś nadzorczej(?) ma darmowe wycieczki np do USA a borawski kilka lat temu  w maju kandydował sejmu i na drugi dzień po wyborach cena spadła 10gr za litr taki prezent dostali wyborcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj