Polecane posty

DanielFarmer    1379
Na pewno SMS niejasny ale skoro udziały w dół to i cena w dół a SMS taki żeby nie psuć świąt bo może nie każdy się kapnie.Bo przecież napisali by że wzrasta jeśli miałoby być +40.Cholera myślałem że jeszcze styczen-lutu te 1,8zl się utrzyma ale to jest właśnie mlekpol,przerzut 1,15zl to i nas trzeba zgnebic odrazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Daniel farmer i tu sie mylisz. Styczen bedzie fakturowo 2.10 a dopiero luty w dol. Chodzi o to ze teraz musza pisac cene z wyprzedzeniem. Czyli jak w listopadzie napisali ze bedzie 30gr do gory to te 30 gr zobaczysz dopiero 10 stycznia. Jak teraz napisali w dol to obnizke zobaczysz 10 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Sorry zanim edytowalem bateria padła pomyłka zwracam honor silny. Ma ktoś cennik z ost miesięcy?

Czyli udziały wracają do normy i cena w dół o 14gr w porównaniu do listopada czyli razem z grudniowa premia -29gr od stycznia. Chyba że premie grudniowa zostanie choć mało prawdopodobne 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195

witam mialem sie juz nie udzielać na tym forum zdenerwował mnie haker nie zaglądałem tu nawet dłuższy czas . Niestety ale tak jak juz każdy widział okolo 10 w dol oznacza to tez ze wszystkie mleczarnie pójdą za ciosem . Ktos tam pisal ze rozliczenie będzie na trzy miesiące nie wierzcie w cuda jesli wierzyć w to co mówili na radzie to znów robi się nie ciekawie strach czekać czerwca . Osobiście ubolewam nad tym ze tyle pieniędzy jest nam zabieranych na udzialy wszyscy by podratowali budżet żeby nie to i coraz ciemniej widzę nasza proszkownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

daniel a skąd te wyliczenia? ja też dostałem smsa z mlekpolu i nie wiem w końcu czy mleko do góry czy w dół. bo raz mówią że mleko będzie w cenie a teraz kilka dni temu dowiedziałem się że będą obniżki bo mleko tanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hezy    3

Najbardziej przerąbane mamy w grupie Wiśniewskiej u nas prezes ma najlepiej.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Bercik wystarczy policzyć niestety tak wychodzi

Za wcześnie to rusza tak jak alfa mówisz gdzie do czerwca...

Swoja droga dla mnie dobry boziec trzeba spróbować szczęścia w innej branży, postanowienie noworoczne uniezależnić się od krów heh zobaczymy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
niestety w naszym rejonie i na naszych ziemiach na niczym innym tak nie zarobisz...chyba że inną działalność a gospodarstwo jako dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Trzeci tir będzie na podworku do końca roku jak dobrze pójdzie, tym razem mój... za dobrze mu to idzie dwa leasingi spłaca, chłopakowi po 4,5tyś do ręki i żyje jak pan w przyszłym roku z domem rusza sa pienia dze i roboty w uj


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Dokładnie, cena z premią świąteczna. Przepraszam ze nie napisałem na początku,  a mlekowita oddział Działdowo.A z Polmleku nie mogę odejść w każdej chwili bo mam w umowie że 3 miesiace przed zakonczeniem roku, taki haczyk....kolega z sasiedniej wsi też tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
7 godzin temu, pedro2 napisał:

Trzeci tir będzie na podworku do końca roku jak dobrze pójdzie, tym razem mój... za dobrze mu to idzie dwa leasingi spłaca, chłopakowi po 4,5tyś do ręki i żyje jak pan w przyszłym roku z domem rusza sa pienia dze i roboty w uj

Skończą się Wam magnesy to komornik szybko do drzwi zapuka!! Ost gdzieś  w Polsce z tej samej spedycji człowiek składem wjechał między przystanek a autobus biedy nie zabraknie.  Co do obniżek to i tak spółdzielnie długo czekały z  obniżkami bo przynajmniej od połowy września wszystko leci na łeb na szyję. Także żebyście później nie opowiadali że jak ceny produktów rosną to cena słabo rośnie bo i słabo spada. Wg wszelkiej matematyki to cena w styczniu powinna spać około 15%-20% a tu raptem 5% więc Prezes mocno łaskawy. Więc proszę nie krytykować i pisać o tanich przerzutach!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Oj jaki on łaskawy że z naszych pieniędzy na proszkownie w grudniu po 21gr zabrał.Czemu w Piątnicy prezes kryzysu nie ogłasza?Od 15 lat?Bo tam rządzi rada.Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Z Waszych ale dla Was do kieszeni tej kasy nie schował!!! 

Pogadaj z kolegami z OSM Łowicz zakład w Koninie jak przed przejęciem przez OSM Łowicz rada dobrała się  do władzy i do czego to doprowadziło!!! Z Piątnicą jest inna historia  ale nikt nie powiedział że będzie ona trwać wiecznie. W tym momencie wielkie ukłony do prezesa Kalinowskiego za wzorowe zarządzanie! 

 

Miałem się już nie odzywać i nie wytrzymałem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Z której spedycji? Szwagier ma własną spedycje i nikt na magnesach nie gania ewentualnie jak nuewiele zabraknie dojechać czy zjechać do domu to tak. Jak zwykle wszystko wiesz najlepiej reakcja na spadki na światowych gieldch jest taka sama jak na wzrost luknij hitorie gdt i ceny na af z 2016 tu nic z łaskawości Twojego wodza nie widzę 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Rynkiem mleka rządzą spekulanci na giełdach a że jedni lepiej sobie radzą (Piątnica.sierpc.ryki) to chwała im za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Prognoza jest,taka ze w przyszlym roku  ceny mleka spadna do,okolo 1,30 srednia kraju teraz jest chyba 1,60  wiec mozna przewidziec ze mleko poleci okolo 30-40gr w 2018r oczywiscie jesli nie wypuszcza tego mleka w proszku co UE ma magazynach. Proste i trzeba sie na to przygotowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Znaczy sie wiecie mlecarnia wiecej chlopom nie zaplaci niz ma bo przeciez kredytu zaciagac na wyplaty nie bedzie bo to juz by byl dodatkowy koszt. Aczkolwiek rozchodzi sie o to zeby jak najmniej pieniedzy znikalo w magiczny sposob bez wiedzy niczyjej. 2 sprawa sa takie koszta jak czyjes pomylki. 3 rzecz wyprowadzanie kasy przez ustawiane przetargi gdzie koszt zakupu czasami jest kilka razy wiekszy od powiedzmy dobrego zakupu uslugi czy materialow. Jezeli tego nie ma to nic tylko kase liczyc czasem mniej czasem wiecej zalezy od rynku. 

A co do mleka w proszku unijnego to dam se reke uciac ze unia w czasie najgorszego kryzysu bedzie musiala to sprzedac bo kasy bedzie potrzebowala na sile. Albo beda wciskc kit ze sie termin waznosci sie konczy dla proszku gdzie oni go fizycznie nie mają. 

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

ostatni raz taka wysoka cena za mleko było jakieś 4 lata temu. szkoda że znów będzie tanieć ale w piątnicy jednak dobrze płacą skoro znajomy jest tam na ekologi i pobudował nową oborę a utrzymuje tylko 40sztuk krów i troche jałówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest unia. Wciska kit że trzeba walczyć z ubóstwem w Afryce za pieniądze zwykłych ludzi gdzie sama mogła by wypchnąć tam ten proszek i było by po problemie ale to nie kalkuluje się pewnym osobom bo na tym nie zarobią, a oni nie przejmują się zwykłymi ludźmi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Z której spedycji? Szwagier ma własną spedycje i nikt na magnesach nie gania ewentualnie jak nuewiele zabraknie dojechać czy zjechać do domu to tak. Jak zwykle wszystko wiesz najlepiej reakcja na spadki na światowych gieldch jest taka sama jak na wzrost luknij hitorie gdt i ceny na af z 2016 tu nic z łaskawości Twojego wodza nie widzę 

Po raz kolejny mówię że Prezes Borawski nigdy nie był i nie jest moim przełożonym. Widzę tylko jakie podejmuję decyzje. Wg mnie najlepsze!! W Mlekpolu przy tych rządach macie jak pączek w maśle!!! Spójrzcie na cenę i dokonania bliźniaczego podmiotu jak się prezes reklamuje w tv, i ile płaci za litr. Mlekpol robi reklamę marki aby podnieść jej pozycję a tym samym uzyskiwać możliwie wysoką cenę aby na koniec roku właśnie Wam wypłacić premię!!! Macie za dobrze bo gdybyście mieli jak koledzy z Łowicza wtedy byście tak mocno nosa nie zadzierali. Pisanie jakiś bzdur że dali 30gr podwyżki a zabrali prawie całą jest nie prawdą ponieważ 15gr poszło na udziały a Vat i tak rozliczacie więc odzyskujecie. Koledzy umówmy się na kogo  jak kogo ale na Prezesa Borawskiego i jego decyzję nie można złego słowa powiedzieć co widać w cenach skupu i stabilizacji. Myślę że mało kogo było by stać realizować inwestycję za 400mln zł i jeszcze płacić taką premię Świąteczną. Co roku rozlicza się z każdej wydanej złotówki.  Uważam że to piękny gest i powinniście podziękować całej załodze Mlekpolu za ich ciężką pracę, wysiłek i wypracowany zysk. Jak słyszę słowo krytyki na Mlekpol to nóż mi się w kieszeni otwiera.  Niestety na kapitał spekulacyjny nie mamy wpływu.

PS od rządzenia nie jest rada tylko zarząd a rada jest od nadzorowania działań zarządu. Oczywiście to rada głosuje o akceptacji bądź nie decyzji zarządu!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj