Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

a to ktoś Ci zabranial? Ci co chcieli to składali i dostali. Nie ich wina ze Ty nie skladales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7341

Widzę, że reprezentujesz rasę PANÓW.

Obiecałem ci coś? Uczepiles się od jakiegoś czasu jak g*wno do buta i nie chcesz się odczepic.

 

Co do tego chłopaka można by książkę napisać, znam go obrabiał pole obok mnie był spoko chlopak, dobrze ogarnięty co chodzibo bydło. Brał dzierzawy w całej gminie rzucał dobre ceny, handlował jalowkami tu zaczęło się kombinowanie, Banki cisną brakuje na nawozy paliwo pasze, tonący brzytwy się chwyta kredyt na kredyt i zmienił się nie do poznania. W sumie nic dziwnego jak kilka mln na minus, brak paszy, susza psychicznie można odlecieć. Jeszcze do końca doił nie poddawał się, tak jak pisze do mleczarni w zastaw poszlo cale stado i dzieki temu pierwsza licytacja sie nie odbyła, potem cos wykombinowali i juz nie bylo ratunku. Także panowie spokojnie i z głową. Na mgr jak już to wkład wlasny z kieszeni.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Obiecałem ci coś? Uczepiles się od jakiegoś czasu jak g*wno do buta i nie chcesz się odczepic.

 

Co do tego chłopaka można by książkę napisać, znam go obrabiał pole obok mnie był spoko chlopak, dobrze ogarnięty co chodzibo bydło. Brał dzierzawy w całej gminie rzucał dobre ceny, handlował jalowkami tu zaczęło się kombinowanie, Banki cisną brakuje na nawozy paliwo pasze, tonący brzytwy się chwyta kredyt na kredyt i zmienił się nie do poznania. W sumie nic dziwnego jak kilka mln na minus, brak paszy, susza psychicznie można odlecieć. Jeszcze do końca doił nie poddawał się, tak jak pisze do mleczarni w zastaw poszlo cale stado i dzieki temu pierwsza licytacja sie nie odbyła, potem cos wykombinowali i juz nie bylo ratunku. Także panowie spokojnie i z głową. Na mgr jak już to wkład wlasny z kieszeni.

Do krow to juz w ogóle nerwy ze stali miec trzeba. Za mleko dostajesz w czarnej doopie 90gr to wchodzisz do obory i nie wiesz czy wziąć szpadel i je wszystkie zaebac czy iść rzygać i płakać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/nowa-zelandia-fonterra-potwierdza-prognoze-cen-mleka-na-sezon-2016-2017,69902.html

 

Co to jest sucha masa mleczna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7341

Alfa tak to on, wziął fliegla asw, potem juz ladowal normalnie bo ładowarkę wziął :P i fastraka z trafił potem do niego. stado johnów się powiekszalo
Nie mówcie, ze idiota jak nie znacie chłopaka. Na początku spo i inne programy nabrał sprzętu, dzierżawy obora jalowki. Nie było tak źle Dopiero jak zobaczył kasę z mleka kolba w głowie i brał co popadnie sam kredyt komercyjny na te 2mln o tym świadczy. Znam go wiem jaka była sytuacja bo mam wuja u niego w wiosce, pracował u niego.
Przed mgr saprad i inne programy można było wyszykować gospodarke, a kto byl odwazny to i wyciągnąć sporo kasy nikt tego nie kontrolował. Co do żony to chyba ożenił się już jak miliony były na minusie ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

W jego wypadku to chyba tylko te nowe przepisy o ogłoszeniu upadłości mogą uratować życie jego dzieci. Zabiorą wszystko,ale dadzą czysta kartę. Nie wiem jak dokładnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535

Tak jak ost na komisji śledczej Marek Belka powiedział "dziś zbieramy żniwo tego żeśmy dobrze matematyki nie uczyli". Ja mam zasadę taką że jeśli w prostej kalkulacji (kartka długopis i kalkulator)  nie wychodzi z granicą 20% zysku to w rzeczywistości na pewno nie wyjdzie. Jak już był w Piątnicy nie był w stanie obsługiwać zobowiązań to naprawdę grubo przeinwestował. Ja rozumie kredyt na ziemie oborę no jeszcze na jałówki tez bym zrozumiał jak miał pojęcie jak się z nimi obchodzić aby dawały 100% wydajności. Biorąc kredyty na to co wyżej napisałem jesteśmy w stanie sobie policzyć choć w przybliżeniu ile Nam z tego zostanie ale biorąc kredyty na dom i john deery to jednak są dobra nie stricte przychodowe.  Kredyty na remont domu to zwykły wydatek! Kredyty na oborę i jałówki to koszt i jest uzasadniony jeśli nie przewyższa przychodów. Jeśli brał by kredyty tylko w jednym banku najlepiej jakimś najbliższym BS na pewno by nie pozwolili mu na tak wielkie zadłużenie a i ze spłatą jest łatwiej. Chwilowo brak Ci na ratę pójdziesz do BS gdzie Cię znają myślę że się dogadasz poczekają podadzą Ci pomocną dłoń. W dużych bankach nie mowa o prywatnych jak Ci się noga podwinie choć na chwilę to już im się oczy zaczynają świecić i machina prawa rusza nie ma przepuść. Dlatego jak Panowie w BS nie chcą dać już więcej kredytu to powinno być dla Was ostrzeżeniem żeby przestać się zadłużać a spłacanie kredytu kredytem to..... !! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komercyjne dają kredyty, bo w BIK nie ma śladu o kredytach rolniczych. BS nie zamieszacza informacji w BIK o kredytach swoich klientów. Ma się to jednak niedługo zmienić. W 2016 r dwukrotnie wzrosła liczba dłużników na wsi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Komercyjne dają kredyty, bo w BIK nie ma śladu o kredytach rolniczych. BS nie zamieszacza informacji w BIK o kredytach swoich klientów. Ma się to jednak niedługo zmienić. W 2016 r dwukrotnie wzrosła liczba dłużników na wsi.

To dziwne bo mój MR w biku jest i wszyscy widzą,a mam komercyjny na prow we francuskim banku i nikt go nie widzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7341

Artystów nie brakuje, z wioski chłopak wziął na pełną pulę wszystko było by ok ale dostał zwrot kupił furę vw phateona za 170tyś w garniturze jezdzil pasze zamawiać ;) gorzej jak karencja się skończyła, garnitur wyblakł, fura na ruskiej ropie silnik padł. Komornik już sprzęt zapieczentował, ale sprzedał 7ha pod zwirownie za grubą kasę i się wyratował. Kredyty są dla mądrych ludzi, a kredyt na maszyny to kasa utopiona tak jak Grzesiu mówi, obora ziemia bydło to daje zysk jak z głową brane i zarządzane


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

Mojemu bratu w BS powiedzieli ze jak na inwentarz, ziemię czy budynki to moze brać do oporu. Postawił juz jedna uwieziowke na 140 sztuk. Mial tam trzymać 70 krów reszta młodzieży. Ale teraz wszystka młodzież wyje*al i dokupil pierwiastek z Niemiec i byl w banku i tak dla beki ich zapytam czy by na jeszcze jedna oborę dostal. I taka odpowiedz dostał. Odstawia mleko do Sierpca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim BS chcą zeznanie roczne o przychodach i wydatkach. Trzeba wypisać wszystkie koszty, leczenie, części pasze, paliwa, nawozy itp oraz swoje przychody z mleka, sprzedaży bydła i dopłat. Dobrze widzą na ile rolnika stać. Nikt normalny bzdur pisał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
https://www.agrofoto.pl/articles/top-bydlo/zapasy-powinny-trafic-poza-ue/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

Czy może mi ktoś napisać jak wygląda sytuacja w kole? Jakie są prognozy dla tej mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413

Dzisiaj zbieramy żniwo właśnie tych dotacji. Tak mocno w tak krótkim okresie  czasu dotowano jedną branże gdzie po stronie konsumenckiej za wiele się nie zmieniło. Jak w bilansie strona A musi się równać stronie B a tu dotacje spowodowały szybkie spuchnięcie jednej ze stron. Więc swoje powiedzenie "od myszy po cesarza... " możecie wsadzić między uszy bo tak samo jak konsument nie istnieje bez Was tak samo Wy bez dobrego lojalnego konsumenta. 

 

Co do Mlekpolu to jak sami widzicie strategia prezesa o bycie duży skutkuje!!!! Mlekpol dyktuje warunki dlatego że jest w stanie dostarczyć szybko dużo bardzo wysokiej jakości produkt po dobrej cenie bo wykorzystuje efekt skali. Likwidacja zlewni to dobry krok gdyż pomoże małym producentom zmienić profil produkcji przy jednoczesnym obiecanym wsparciu rządu. Pomoże też choć na chwilę zatrzymać wysoką dynamikę skupu mleka, poprawi jego jakość ponieważ w zlewniach ciężko o niego dbać a co najważniejsze zredukuje koszty zakupu surowca. 

 

@Pedro nie mów że jak nawet wejdzie cena A i B to będzie tak źle. Nawet jak masz dwa razy więcej to powiedzmy połowę będziesz mieć po 1.4zł a połowę po 1.2zł i nadal jest mocną do przodu i do tego przeskoczyłeś w dopłacie ilościowej. 

 

OSM Łowicz to jest kliniczny przypadek dorwania się RN do władzy. Gdzie jak sama nazwa mówi rada nadzorcza jest od nadzorowania a zarząd jest od rządzenia. Ciekaw jestem jak długo zdołają utrzymać tę podwyżkę. 

Wasz emeryt co najwyżej może dyktować ale tekst swojej sekretarce a  nie warunki  sieciom handlowym. Przez brak wspólnej sprzedaży sieci handlowe robią co chcą a mlekpol jako pierwszy obniża ceny by nie wylecieć z sieci. Dlaczego nie chcecie wspólnie handlować z siećmi w kilka spółdzielni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sebek gdzie się zmywasz? Dobre i te 5gr na papmersy wystarczy

 

marcin nie wiedziałem że z tobą już tak żle że w pampersach chodzisz.?bo dzieci przecież nie masz.. ja pierdziu młody chłop i takie problemy..zdrowia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535

Wasz emeryt co najwyżej może dyktować ale tekst swojej sekretarce a  nie warunki  sieciom handlowym. Przez brak wspólnej sprzedaży sieci handlowe robią co chcą a mlekpol jako pierwszy obniża ceny by nie wylecieć z sieci. Dlaczego nie chcecie wspólnie handlować z siećmi w kilka spółdzielni??

Nie jest to mój emeryt. (nie pracuje w Mlekpolu ani żadnej firmie w branży mlecznej) Fakty mówią same za siebie co widać w stabilności i cenie za surowiec w Mlekpolu. Jeśli nie wierzysz w to co pisałem odnośnie handlu i tego że wielkość mlekpolu ma swój pozytywny skutek to poczytaj co pisał wyżej @alfa członek RN. Dawno pisałem że powinna być jedna organizacja reprezentująca interesy handlowe polskich mleczarzy ale moim zdaniem przy tylu pomiotach jest nie realne aby coś takie stworzyć (i jak pogodzić interesy wszystkich). Organizacji zrzeszających polski rynek mleka jest kilka np Izba Mleka, KZSM i kilka innych które tak naprawdę nie robią nic prócz gadania nawet mleczarnie wpłacały na fundusz promocji mleka którego skutek jest żaden tylko wydane pieniądze.  Przypominam że mamy już jedną taką firmę. W 1991 roku podlaskie spółdzielnie powołały do działania Spółdzielnie Obrotu Towarowego. SOT jet bardzo dobrym graczem w handlu na Polskim rynku i ma się znakomicie. Sprzedaje nie tylko nabiał ale całą spożywkę i wciąż otwiera nowe oddziały docierają do większości sklepów, detal chętnie z nimi współpracuje. Więc wniosek jest jeden jak coś jest mądrze zarządzane to może być efektywne.  

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413

Piątnica jest mała względem Mlekpolu. Kto płaci więcej i kto lepiej dyktuje warunki Mlekpol czy Piątnica? Więc duży jednak nie może więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207

Czareczek pierwsza to obnizyla mlekovita i wjezdzala pod nas z produktem za ceny glodowe. Mlekpol tez juz bedzie scigal wirowki i bedzie bez gmo takze niech piatnica trzyma sie na bacznosci bo nowi dobrzy technolodzy pracuja wiadomo ze wystarczy abys ktos wszedl ze smietana serkiem lub twarogiem przed piatnice i po piatnicy a zeby za granica negocjowac trzeba ilosc ktorej w piatnicy wciaz malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

bym się cieszył żeby mlekpol ścigał za wirówki kara jedna wywalenie automatyczne z mleczarni i doniesienie na policję o sprzedaż mleka przetworzonego niech świętojebliwy rolnik zacznie dobrze produkować i nie oszukiwać i nie kantować kary i wywalenie z mleczarni napewno by otwożyło oczy cwaniakom a można produkować mleko z niską zawartością komórek somatycznych  a ten co nie umie to nie powinien produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    947

No widzisz Radziu słabo doinformowany jesteś no ale co sie dziwic jak stale w oborze na fiskarsach jedziesz :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj