Polecane posty

Tomasz78    1029

Pedro co tak płaczesz ? Rynek stabilny ceny za mleko zadowalające ,,cieleta drogie ,macie sielanke przy której wzrost kosztów produkcji minimalnie wzrośnie ,a panikę siejecie  ,zaradny sobie poradzi ,był czas aby zabezpieczyć się na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej ten sobie poradzi co ma jak najniższe koszty produkcji. Nawet niezależni doktorzy i profesorzy zaczynają mówić ludzkim głosem, że zwiększanie wydajności nie zawsze daje większy zysk. Do tej pory ci wszyscy opłacani tylko trąbili że trzeb zwiększać i zwiększać a potem płacz przy cenie 1,2 zł bo koszt produkcji większy niż cena za litr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227

Poczekaj niech to wszystko ruszy, jak będzie duży zbyt na pasze. Tak samo jak cieszyli się niektórzy, liczyli zyski z podwyżki na non gmo, mowiłem nie dzielić skóry na niedzwiedziu, teraz mleczarnie nie mają w planach podwyżek bo rynek wymusza. Czas zweryfikuje, jestem bezpieczny spokojnie tylko nie lubię jak ktoś chce mnie wydymać. Mleko na półce droższe o 70gr, a oni nie mają zamiaru podnosić cen. Różnica jest taka, że my patrzymy na nasze ceny przez pryzmat Piątnicy. Koszty prod tez mamy wyższe, dzierżawy, ceny ziemi, a nawet sama słoma po 75-80 zł za 120 płacą ludzie we wsi.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Raczej ten sobie poradzi co ma jak najniższe koszty produkcji. Nawet niezależni doktorzy i profesorzy zaczynają mówić ludzkim głosem, że zwiększanie wydajności nie zawsze daje większy zysk. Do tej pory ci wszyscy opłacani tylko trąbili że trzeb zwiększać i zwiększać a potem płacz przy cenie 1,2 zł bo koszt produkcji większy niż cena za litr. 

Bo  cześć kosztów stałych jest stała dla pewnej granicy wielkości produkcji. Przeskakując na pewien wyższy poziom produkcji wskakujesz w wyższe koszty stałe których wzrost może przewyższyć wzrost przychodów taka różnica. Co do Piątnicy to w najbliższym czasie spodziewałbym się ceny na minus. Patrząc co dla kogo i po jakich cenach produkują to cudów nie ma chyba że jakiś tani przerzucik kupują na tę produkcję. Marża i w Piątnicy spada być może i popyt na markę Piątnica też. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

 Z tym mocznikiem to proszę z szacunkiem,przez przypadek jak do kilograma zje to działa jak   człowiekowi 1- 1,5 l gorzały prosto w ,,korpus'',.Od razu w krew,krwinki amen,mając powietrze się zadusi,piana wyjdzie godzinka i pa pa.Oczywiście nie chodzi mi o świadome ,,dokarmianie'',lecz przypadkowy kontakt krówki z nie zabezpieczonym produktem. Ponoć antidotum jak zdążysz pół litra octu,lub wiadro mleka do gardła,lecz przy moczniku nie zawsze widzisz kiedy wyżre. A  i  w koncentratach tych tańszych białkowych sporo go jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Spomlek
4,15 tłuszcz
2,74 kazeina (3,53 białko)
cena 1,50 brutto vat-owiec
- 7 gr fundusz

ilość ponad 50 tys.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Ryki t.4,58, b.3,36, 8534 l. cena 1,47 prawdopodobnie kupili samochód i 8 gr. w duł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie prawdopodobnie tylko na pewno!! To jest kolejny przypadek gdzie rada dorwała się do władzy zamiast nadzorować działania zarządu. Nie kupili jednego tylko kilka i nie leasing tylko być może gotówka i auta z najwyższej półki volvo nie byle co haha Mieli prywatnych przewoźników którzy świadczyli usługi zwózki mleka ludzie pobrali auta w kredyt/leasing i wypowiedziano im umowy tzn z tego co wiem to w pierwszej kolejności połowa która miała auta za gotówkę Ci co mają leasingi dają im czas do końca spłaty. Kilku chłopków w radzie tak sobie umyśliło że tak będzie lepiej pozbadli prezesa i robią co chcą. Masakra nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę tak złe decyzję. Myślę że ta cena za surowiec jest też mocno przesadzona a te 8gr to wynika z ost spadków serów twardych. Nie będę się więcej rozpisywać nt kosztów transportu ich struktury i celowości delegowania tej działalności po za obszar własny Spółdzielni bo nie ma żadnego argumentu za własnym transportem a jest wiele konkretnych pozytywnych przesłanek do kupna usług transportu. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Bo im gula chodzi ze do sąsiadów przyjeżdżają ze Spomleku od lat zadbanymi volvami to chcą żeby i u nich taka bryka zajrzała a nie jakieś Renault premium albo inny wychodek:):) a już kiedyś słyszałem że w Rykach rada rozdaje karty a nie prezio tylko ciekawe do czego to doprowadzi....??

Nie prawdopodobnie tylko na pewno!! To jest kolejny przypadek gdzie rada dorwała się do władzy zamiast nadzorować działania zarządu. Nie kupili jednego tylko kilka i nie leasing tylko być może gotówka i auta z najwyższej półki volvo nie byle co haha Mieli prywatnych przewoźników którzy świadczyli usługi zwózki mleka ludzie pobrali auta w kredyt/leasing i wypowiedziano im umowy tzn z tego co wiem to w pierwszej kolejności połowa która miała auta za gotówkę Ci co mają leasingi dają im czas do końca spłaty. Kilku chłopków w radzie tak sobie umyśliło że tak będzie lepiej pozbadli prezesa i robią co chcą. Masakra nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę tak złe decyzję. Myślę że ta cena za surowiec jest też mocno przesadzona a te 8gr to wynika z ost spadków serów twardych. Nie będę się więcej rozpisywać nt kosztów transportu ich struktury i celowości delegowania tej działalności po za obszar własny Spółdzielni bo nie ma żadnego argumentu za własnym transportem a jest wiele konkretnych pozytywnych przesłanek do kupna usług transportu.


Kolego i nigdy w życiu prywatnego transportu w mleczarstwie, chyba że jesteś właścicielem takouwej firmy:)???

Nie prawdopodobnie tylko na pewno!! To jest kolejny przypadek gdzie rada dorwała się do władzy zamiast nadzorować działania zarządu. Nie kupili jednego tylko kilka i nie leasing tylko być może gotówka i auta z najwyższej półki volvo nie byle co haha Mieli prywatnych przewoźników którzy świadczyli usługi zwózki mleka ludzie pobrali auta w kredyt/leasing i wypowiedziano im umowy tzn z tego co wiem to w pierwszej kolejności połowa która miała auta za gotówkę Ci co mają leasingi dają im czas do końca spłaty. Kilku chłopków w radzie tak sobie umyśliło że tak będzie lepiej pozbadli prezesa i robią co chcą. Masakra nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę tak złe decyzję. Myślę że ta cena za surowiec jest też mocno przesadzona a te 8gr to wynika z ost spadków serów twardych. Nie będę się więcej rozpisywać nt kosztów transportu ich struktury i celowości delegowania tej działalności po za obszar własny Spółdzielni bo nie ma żadnego argumentu za własnym transportem a jest wiele konkretnych pozytywnych przesłanek do kupna usług transportu.

Edytowano przez Skubis69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to prawda ze przewodniczący rady w mlekpolu ma 14tys miesięcznie bo wcześniejszą dieta niecałych 9tys była zbyt mała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Witam. Ma ktoś może cennik na dopłaty jakościowe i ilościowe mleka do SM Mlekpol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mlekovicie cena bez zmian za kwieciń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie SMS że cena bez zmian to przyszedł już tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łowicz

 

 

jednostka białka, jednostka tłuszczu

Członkowie - 0,19, 0,04

Nieczłonkowie - 0,15, 0,02

Dopłaty do 1 litra

Za dostawy miesięczne

- od 1l do 3.000 l 0,01

- od 3.001 do 5.000 l 0,02

  • od 5.001 do 7.000 l 0,03
  • od 7.001 do 10.000 l 0,04
  • od 10.001 do 20.000 l 0,07
  • od 20.001 do 30.000 l 0,12
  • powyżej 30.000 l 0,15

- za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku stacjonarnym:

  • powyżej 40 l (średnio) dziennie w miesiącach XI ÷ IV 0,06
  • powyżej 60 l (średnio) dziennie w miesiącach V ÷ X 0,06

- za schłodzenia we własnym gospodarstwie w zbiorniku przewoźnym 0,06

- za prowadzenie stacji schładzania 0,05

- za kontrolę użytkowości mlecznej 0,03

- dopłata do 1 litra mleka 0,27

 

No nie ma co narzekac tylko ciekawe jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Osm Łowicz tłuszcz 3.88 bialko 3.42 24tyś litrów 1.35brutto watowiec
Źle nie jest taka cena do końca roku biorę w ciemno ale zobaczymy co audyt pokażę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Najbardziej zrozumiały sposób gdzie spier..alały pieniądze to ma 6tyg trawac w tym czasie cena nie ulegnie zmianie w żadna stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Czy to pewne, że za kwiecień nie będzie zmian w cenniku w OSM Łowicz czy jest może jeszcze Rada, która może coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

To zależy kiedy się audyt zaczął .Myślę że rada będzie po zakończeniu audytu i firma go wykonująca przedstawi jakiś raport czy coś i będą decydować co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj