Polecane posty

pedro2    7323

Tylko jeszcze trzeba pamiętać o tym, ze z czegoś trzeba to będzie wykarmić. Często w takich przypadkach liczą tak aby się z tym co chcą zgadzało, a nie z matematyka ;) przychodzi taki 2015r i płacz
Lepiej pochwal się czy w półtorej bańki się zmiescilas? U Szczuki to wątpliwe... na mgr czy z siebie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i po premii kukurydzianej w Mlekovicie. Cena za wrzesień bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

No i co? Gdzie teraz lepsza cena? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Podobno na stałe.
Mlekpol w ten sposób chce zachęcić do zwiększania produkcji. Po wprowadzeniu non gmo skup ciągle spada. A proszkownia się buduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Tylko jeszcze trzeba pamiętać o tym, ze z czegoś trzeba to będzie wykarmić. Często w takich przypadkach liczą tak aby się z tym co chcą zgadzało, a nie z matematyka ;) przychodzi taki 2015r i płacz

Lepiej pochwal się czy w półtorej bańki się zmiescilas? U Szczuki to wątpliwe... na mgr czy z siebie?

W półtorej niestety się nie zmieściłam, ale jeśli chodzi o pasze to mam nadmiar.  ;) Jeszcze 2,5 pryzmy kukurydzy z zeszłego roku do spasienia, a sianokiszonkę dopiero teraz pierwszy pokos z zeszłego roku jedzą. Tegoroczna cala leży. Już mi brakuje miejsca na pryzmy, w 15 mi starczyło praktycznie nic nie kupowałam.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

Jednak kierman nie zmyslał:) na pewno od września, w sierpniu już przecież było 5gr

Krowiarka Szczuka cholernie drogi, z resztą inni też nie lepsi co chodzi o budowę od placu pod klucz. Ale widziałem po nim dwie obory, bajka :) i przy takich zapasach paszy to fakt nie ma strachu, tylko wytrwałości życzyć ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879

pedro rozmawiałem z doradcą z odr-u i opowiadał mi, że facet był umówiony na budowę obory z ladzinskim i już wszystko było przygotowane, ale wszedł portal przetargowy i drugi wykonawca gdzieś z polski przebił ofertę ladzińskiego i to podobno o grubą kasę. W końcu ktoś musi dać firmom zarobić na wakacje i wesela za granicą. Brat cioteczny teraz też postawił oborę, ale po zwrocie z agencji to ta obora będzie go kosztować tyle co dobry ciągnik, a że miał fatalne warunki w starym budynku to dla niego jednak jest zbawienie, a w środku wygląda prawie jak hotel dla krów :lol:

Co do ceny w Mlekpolu to wszystko ładnie i pięknie. Sam nie wierzę w to co mówię, ale uważam że ta cena jest za wysoka. Moim zdaniem cena dla rolnika odstawiającego do 30-40tyś litrów miesięcznie powinna być max1,5zł a dla takiego co odstawie >100tyś to nie więcej jak 1,55. Przez takie ceny ludziom tylko w głowach się przewraca. Czekam z niecierpliwością na kolejny dołek, bo jednak te 1,1-1,2zł w kryzysie to jednak jeszcze za dużo co dla niektórych. Oczywiście nie mówię o takich osobach jak @krowiarka, bo jak ma zapas paszy to jak najbardziej niech się rozwija i produkuje, ale o takich co ledwo wiążą koniec z końcem a kupują jałówki i pasze mimo że swojego i tak im brakuje.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396

Może ktoś wytłumaczy ta cenę W mlekpolu? W maju i czerwcu miała byc premia.W lipcu teoretycznie nie powinno jej być a cena się nie zmieniła.Pytanie czy już ten wzrost 5gr rzucili czy za sierpień jeszcze te 5 gr dogonia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W półtorej niestety się nie zmieściłam, ale jeśli chodzi o pasze to mam nadmiar. ;) Jeszcze 2,5 pryzmy kukurydzy z zeszłego roku do spasienia, a sianokiszonkę dopiero teraz pierwszy pokos z zeszłego roku jedzą. Tegoroczna cala leży. Już mi brakuje miejsca na pryzmy, w 15 mi starczyło praktycznie nic nie kupowałam. :D

Skoro w 2015 roku praktycznie ci starczyło a dopiero teraz zaczęłaś spasać pierwsza z zeszłego roku czyli 2016 to kiedy powstał ten zapas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

W zeszłym roku, bo budowa miała być szybciej i miały być dokupione sztuki, ale zeszło z papierami i ruszyła dopiero na wiosnę. No i mam dobre strony pogodowe. Potrafię na ich podstawie tak przewidzieć pogodę, że dobrze trafiam  np. na zbiory sianokiszonki. Miałam tak, że ja zebrałam, a sąsiad dopiero co ściął i zaczęło padać przez 2 tygodnie. U mnie urosła kolejna, sąsiad wywoził zgniłe siano na gnój. A i dodam dla ścisłości, że został mi tylko pierwszy pokos z zeszłego roku, pozostałe zjedzone, ale tegoroczne 3 już czekają.

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No w sierpcu przybędzie mleka niejeden dostawca ich buduje i to razy 2-3 co krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Dodaj jeszcze nowych dostawców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są i tacy co zaprzestają produkcji mleka . W mojej okolicy dwa gosp. mleczne zmierzają ku końcowi .  Także z tym wzrostem mleka w  Sierpcu ,to spokojnie .  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

 No i mam dobre strony pogodowe. Potrafię na ich podstawie tak przewidzieć pogodę, 

 Co to za strony, bo ja za cholere na nic dobrego trafić nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Sierpc w moich rejonach był u kilku większych dostawców podobno z zapytaniem czy nie chcieliby zmienić odbiorcy. Nie wiem czy w Żurominie nie powstanie nowa linia do serów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396

mlekpol-potwierdzenie podwyżki 10gr od września lecz udział na 4 gr wzrasta wiec realnie 8gr.Pytanie czy za sierpień wzrosnie 5gr względem lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mieszkam na terenach gdzie do okolicznej zlewni dostarczało 80 rolników mleko. Teraz też i więksi rezygnują nie ma komu robić. Zostają tylko młodzi i Ci którym brakuje 5 lat do emerytury.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

Dobre i 8gr
Ciekawe czy jak cena spadnie to udziały też stanieją...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396

Zapewne nie.Lepsze byloby 8gr i nie ruszac udziałów ale tu jest okazja bo dojarze nie beda krzyczeć za wiele przy wysokiej cenie.Jak za kilka msc cena poleci to te 4gr beda dobijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

W Żurominie to raczej chyba proszkownia ma powstać, ale na pewno coś powstało w samym Sierpcu. I faktycznie pan Prezes przychylnie patrzy na rozbudowywujących się.  ;) I wreszcie wzrosło mi mleko i parametry.  :D  Brawo DeHeus.  :wub: Za lipiec wyszło mi 1,61 zł brutto za dostawę 33000 litrów. Przy tłuszczu 3,86 i białku 3,34. To już i tak były wyższe parametry niż w czerwcu.


 Co to za strony, bo ja za cholere na nic dobrego trafić nie mogę

Mogę podać na pewno się przydadzą www.freemeteo.com i druga www.meteogramydlagmin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Krowiarka, za lipiec? Toż mamy ostatni sierpień...
*sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj