Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krowiarka    290

Za lipiec, bo nie podawalam  ;)  za sierpień będę wiedziała dopiero 12 września. Tak to u nas jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

A ten bonus to mieliście już za lipiec czy dopiero za sierpień? 10 czy 15 gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Za lipiec już było plus 10 groszy i za sierpień też będzie chyba, bo nie było żadnej kartki. U nas generalnie na jesieni dobrze płacą.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Wolałbym żeby płacili lepiej na początku 2018 bo na grudnia 6 krów do wcielenia. No ale co zrobić. A kartka jeszcze może się pojawić, dziś ostatni a radę pewnie będą mieli w poniedziałek. Poza tym jeśli to była premia i by ją zdjeli to też będzie kartka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330

Ta już nawet zakazali dzwonić o wynik na antybiotyk SMS ma przychodzić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

W Żurominie to raczej chyba proszkownia ma powstać, ale na pewno coś powstało w samym Sierpcu. I faktycznie pan Prezes przychylnie patrzy na rozbudowywujących się.  ;) I wreszcie wzrosło mi mleko i parametry.  :D  Brawo DeHeus.  :wub: Za lipiec wyszło mi 1,61 zł brutto za dostawę 33000 litrów. Przy tłuszczu 3,86 i białku 3,34. To już i tak były wyższe parametry niż w czerwcu.

 

 

Ja komponenty lub pełnoporcjówkę kupuję. Nie mam swoich zbóż. Przerabiałem w tym roku lactomę z sano, pełnoporcjówki z nutreny i deheusa. Teraz mieszam zboża z mielona kukurydzą śrutą rzepakową i sojową. I powiem szczerze żadna pasza pełnoporcjowa do tego się nie umywa. Stosuję 2 tygodnie.. Parametry początkowe to : białko 3,1 tłuszcz 3,6 mocznik poniżej 200.  Na dziś biało 3,4 tłuszcz 4 mocznik 280 i wszystko rośnie(mocznik chyba za szybo więc będę zmieniał proporcje rzepak kukurydza mielona). Mleko też o co najmniej 10 % wzrosło mimo że wypasam na coraz gorszych trawach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

A propos ceny w Sierpcu za lipiec to mi wyszło 1,63 przy ponad 17 tys litrów i białku 3,39 tylko to bez odcięcia udziału. Ja na wrzesień mam 5 krów ze 2 jałówki plus te simy co przyjadą to coś zdarze ugrysc tej jesieni mam nadzieje. A kartka jak będzie to na początku wrzesnia zapewne w pierwszych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

No to ja tych waszych cen wgl nie rozumiem. Z kolegą gadałam odstawa w najwyższym pułapie 1.67 brutto za lipiec. No jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

U nas najwięcej płacą za białko stąd te różnice.


Ja komponenty lub pełnoporcjówkę kupuję. Nie mam swoich zbóż. Przerabiałem w tym roku lactomę z sano, pełnoporcjówki z nutreny i deheusa. Teraz mieszam zboża z mielona kukurydzą śrutą rzepakową i sojową. I powiem szczerze żadna pasza pełnoporcjowa do tego się nie umywa. Stosuję 2 tygodnie.. Parametry początkowe to : białko 3,1 tłuszcz 3,6 mocznik poniżej 200.  Na dziś biało 3,4 tłuszcz 4 mocznik 280 i wszystko rośnie(mocznik chyba za szybo więc będę zmieniał proporcje rzepak kukurydza mielona). Mleko też o co najmniej 10 % wzrosło mimo że wypasam na coraz gorszych trawach.
 

Moje dostają i pełnoporcjówkę, i zboże, i śruty rzepakowe, kukurydziane i sojowe. Ale ja mam wydajność powyżej 10 000 od krowy to one muszą zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba de hause musi zarobić bo nie widzę żadnego związku między pelnoporciowka a wysoka wydajnościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysoka wydajność wcale nie musi iść w parze w wysoką fakturą za pasze. Przede wszystkim to dobre zarządzanie stadem i profilaktyka a nie leczenie. A de heus'a to raczej nie polecam, susz bambusowy i łuski ziaren kakaowca słabo wpływają na zdrowotność stada :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

OSM Kosów Lacki od Września +1 gr na jednostce tłuszczu i białka, jest dobrze.

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

ale 1,5 zł jeszcze nie będzie, parametry spadły przez wypas, Jakby wróciło 4,2 tł i 3,25 białko to powinno być już 1,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Krowiarka musisz się przyzwyczaić że konwiarze pouczają tych dużych oni zawsze byli najlepszymi ekonomistami, dużo łatwiej i wygodniej powiedzieć "ja pier... ale z ciebie chwalidupa" niż " kur... a u mnie nic się nie dzieje " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Cóż za mądrość. Długo nad tym myślałeś? Nie wszyscy potrzebują mieć więcej i pamiętaj o tym.
A słyszeliście newsa, że Sierpc "myśli" nad tym aby płacić za kazeine? Czy to zwykła plotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ZosiaSamosia nie, mi to zajęło chwilkę. A masz z tym jakiś problem? xD zwolnij, trochę dystansu do tego, taka rada od przyjaciela :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

To nie chodzi o to żeby mieć więcej i więcej ponad siły, ale jak ktoś ma nadmiar paszy i nie ma gdzie sprzedać, bo okoliczni mniejsi rolnicy tacy jak suchy likwidują krowy i sami się napraszają żeby od nich trawę kupić, to czemu nie pomóc ludziom? Ja współpracuję z trzema takimi gospodarstwami i wszyscy są zadowoleni. Też kiedyś miałam konwiowe gospodarstwo, a kredyty są dla wszystkich. Każdy może wziąć i poprawić sobie warunki pracy i dobrostan dla zwierząt, bo przecież o to tu chyba chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

k**wa chłopie, nie lubię wyliczać kto co ma. Bo mam swoje i licze swoje. A Ty nie masz prawa nikogo obrażać. Bo to że ktoś ma mniej nie znaczy, że jest gorszy czy głupszy. Więc Ty zwolnij, zanim się rozpędzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Spokój kochani bo moderator  ;[ i wszystkich pogoni. Ja nigdy niczego i nikomu nie zazdrościłam, ale nie znoszę tej cechy u innych. I zawsze mam szacunek dla każdego. Moi dziadkowie mieli kilka krówek i bardzo lubiłam w wakacje im pomagać dojąc je ręcznie do wiaderka  ;) ale to odległe czasy i cieszę się, że teraz można maszynami zrobić to co kiedyś się robiło ręcznie. Do dziś pamiętam te pękające bąble na rękach od grabienia siana drewnianymi grabiami, bolało tak, że jeszcze teraz ciarki chodzą po plecach, ale dość tych wspominek, bo ktoś powie, że znowu się przechwalam.

 

Co do płacenia za kazeinę w Sierpcu jeszcze nic nie slyszałam, ale wszystko możliwe. Prezes mówił o nowej serowni w Sierpcu i chyba już ona stoi. To dobra wiadomość dla oczekujących na przyjęcie.

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

osm chorzele 20 tyś litrów cena 1,51 ryczałt ,za wrzesień dopłata 10 groszy do litra tzw dopłata kukurydziana i podwyżka 1gr do jednostki tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

Tą nową serownie mieli chyba w czerwcu zacząć stawiać, to już by stała? Trzeba by z kierowcą pogadać o tym. I że jeżdżą i szukają dostawców to prawda.
Jeszcze zapomniala dodać Pani krowiarka że jak się jest w takiej mleczarni jak sierpecka to ważniejsze nawet od zapasu paszy jest to, że, tam jest cena. Ja jestem od stycznia i mocno sie odbiłem przez te 8 miesięcy. Wzięłam pierwsza wypłatę i pojechałem po paszowozu i ładowarkę.

Edytowano przez vodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MfKrystian
      Make dating stress-free and enjoyable with the best casual dating experience.
      Looking for fun companions for night adventures?
      Verified Damsels
      Prime casual Dating
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj